500 Shares 1241 views

akcesoria do rysowania: Narzędzia i materiały

wiele urządzeń rysunek może być stosowany przy wykonywaniu prac graficznych. Rodzaje takich narzędzi, istnieje wiele, jak również materiały do tego samego celu. Większość ludzi, ze względu na charakter swojej działalności wewnętrznie wykonywać wiele rysunków, korzystanie z rysunku. Więc to zestaw narzędzi do rysowania, zapakowany w szczególnym przypadku. Na dzisiejszym rynku istnieją przyrządy kreślarskie przeznaczone do wykonywania różnorodnych prac graficznych, które różnią się nierównego paczkę.


Ale, oczywiście, można kupić i jak zwykle sprzęt rysunku w razie potrzeby. Moskwa, Sankt Petersburg i innych miast kraju – wszędzie można kupić tych popularnych i przydatnych narzędzi. W dalszej części artykułu będziemy zrozumieć szczegółowo jakie narzędzia i materiały do rysowania istnieje obecnie na rynku.

Rodzaje materiałów stosowanych do prac graficznych

Rysunki siebie, w większości przypadków stosuje się do papieru. Aby wykonać tego typu grafik wykorzystywanych swoją specjalną klasę. Oprócz papieru, projektanci i inżynierowie używają tych narzędzi do rysowania i akcesoriów, takich jak:

 • ołówka z prostą czarną ołówka;

 • gumka;

 • linie o różnej długości;

 • kwadraty;

 • protractors;

 • kompasy różnego rodzaju;

 • wzory.

Często rysunek zamontowaną na specjalnej planszy papieru. Te projekty pozwalają na wydajność grafiki z maksymalną wygodę.

Co to jest księga

selekcjonowane wysokiej jakości biały papier do wykonywania rysunków. Może to być opcja oznaczone „O” lub „B”. W artykule „On” (regularny) jest dostępny w dwóch wersjach: prosty i zaawansowany. Ta ostatnia opcja ma większą gęstość i różną twardość. Wyższa jakość papieru nadaje się do tworzenia rysunków „B” jest najlepszy. Posiada czysty biały kolor, inny gładkość lub podczas korzystania z gumki „kudłaty”. Aby odróżnić go od innych gatunków można obejrzeć pod światło. Na papierze producenci stosują wodnego. Oprócz białego papieru, wykrywania papieru i wykres może także być używany do rysunków.

Specjalne tablice

materiały do rysowania może być używany przez inżynierów i projektantów, tak różne. Płyta w wykonywaniu profesjonalnych rysunków – atrybut w większości przypadków obowiązkowych. To narzędzie jest wykonane z drewna iglastego (np olcha). Jest przeznaczony przede wszystkim do ułatwienia tworzenia rysunków. Urządzenie to jest wielokrotnością montażu płyty Jedna strona przymocowanych listew końcowych. Długość, szerokość i grubość płyty do ciągnienia, mogą być różne.

ołówki

To jest chyba głównym narzędziem wykorzystywanym przy wykonywaniu prac rysunkowych. Ołówki, istnieją trzy podstawowe odmiany tylko:

 • Ciało stałe. Ten przykład wykonania jest oznaczony literą „T” i służy w rzeczywistości do wykonywania rysunków.

 • Średniej twardości. Narzędzia tego gatunku są zwykle oznaczane za pomocą liter „TM”. Używają ich do udaru w końcowym etapie rysunku.

 • Miękkie. Te ołówki używane do rysowania tylko. „M” są oznaczone literą.

Poza ołówek do wykonywania rysunków w niektórych przypadkach, atrament może być używany. Jest produkowany w fiolkach. Projektanci i inżynierowie często korzystają z czarnego tuszu, chociaż kolor może być inny. Jako narzędzie pracy, w tym przypadku specjalne pióra.

kasowniki

Akcesoria do rysowania tego gatunku są stosowane do usuwania nieprawidłowo wykonanych lub pomocnicze linie. Gdy rysunki są stosowane głównie dwa rodzaje gumki: przeznaczony do usuwania ołówka, prowadzonej przez tusz, linii. Pierwszy przykład wykonania charakteryzuje się za pomocą miękkość i nie wpływa na warstwę papieru usuwając tylko ołówek. Gumka do tuszu do rzęs zawierają ostrych dodatków i kasowanie szlifowane papier.

Miarki

Ta różnorodność narzędzi do rysowania mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej tego drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Ta ostatnia opcja jest uważany wykonania rysunków najbardziej odpowiednie. Przezroczysta linijka z tworzywa sztucznego krótkie, jak ołówki, – główny inżynier narzędzie pracy lub projektanta.

Przed użyciem nową linię obowiązkowym sprawdzeniem dokładności. W tym celu jest ono umieszczone na kartce papieru i narysować linię. Następnie odwrócić linii na drugą stronę i wydać inną funkcję. Jeśli pierwsze i drugie linie na papierze są zbieżne, to cienka linia i mogą być wykorzystane w pracach.

Istnieją pewne akcesoria do rysowania na pokładzie i nieznacznie różne wersje – T-kwadrat. Narzędzia te składają się z trzech głównych części: linii i dwóch krótkich prętów. Jeden z pasów połączony sztywno z linijką i drugi mogą być obrócone względem niej pod dowolnym kątem. Mocowania jednego z prętów na końcu płyty, za pomocą T-kwadrat mogą być łatwo wykonywane równoległe linie poziome lub ukośne.

kompasy

Linia gdy prace graficzne są używane do rysowania linii prostych. Kompas służy do rysowania okręgów. Gatunki takie narzędzia, istnieje kilka:

 • kompasy pomiaru. Obie nogi kończą się takimi instrumentami igieł. Używane kompasy tego gatunku jest głównie do pomiaru kawałki.

 • Kompasy „stóp kozie”. Takie narzędzie ma tylko jedną nogę z igłą. Druga część ma specjalnego pierścienia w szerokim ołówka.

 • Graficzne konwencjonalne kompasy. Na jednym ramieniu takich przyrządów igła jest wkładana w celu innego pręta grafitu.

Istnieją również specjalne rodzaje kompasów. Na przykład, smoczek jest mały przycisk i mogą być wykorzystane do opracowania koncentryczne okręgi. Czasami inżynierów i technologów służy również kaliber. To narzędzie jest bardzo wygodne do opracowania koła o małej średnicy (0,5-8 mm).

kwadraty

Sprzęt rysunek tego typu najczęściej stosowane do budowy kątem prostym. Istnieją tylko dwa główne typy kątów stosowanych przy wykonywaniu tych rysunkach: 45:90:45 i 60:90:30. Jako władca takie narzędzia mogą być wykonane z różnych materiałów. Najbardziej wygodne w użyciu są uważane przezroczysty plastik.

kątomierze

Jest to kolejny narzędzie konieczne przy tworzeniu rysunków. Kątomierze są wykorzystywane głównie jako suplement zaprojektowany w celu ułatwienia pracy. Z ich stosowania jest znacznie łatwiejsze do działki kąty. Kątomierze są półokrągłe i okrągłe. Podczas przygotowywania rysunków pierwszego przykładu wykonania stosuje się coraz częściej. Istnieją również specjalne protractors geodezyjne. Do produkcji map topograficznych zwykle wykorzystuje wariant TG-B.

wzory

Czasami wykonać krzywych na rysunku, używając tylko kompas jest niemożliwe. W tym przypadku są one utrzymywane na punkty dłoni. wzory – do udaru dostanie krzywe wykorzystywane są specjalne narzędzia. Postać mogą mieć różne. Odebrał sprzęt rysunek tego typu powinny być takie, że ich krawędź w jak największym stopniu zgodne z kształtem linii, które chcesz narysować.

przypadku instrumentów rysunkowych

Jak już wspomniano, inżynierowie i projektanci zazwyczaj użyć gotowych zestawów. Który zestaw materiałów rysunkowych obejmują rysunek instrumenty, mogą być zidentyfikowane przez jego znaczeniami. Ci, którzy wykonują rysunki na profesjonalnym poziomie, podziel uniwersalny zestaw. Rządzący są oznaczone literą „Y”. Oprócz standardowego zestawu, składającego się z kompas, linijka, kątomierz i ołówek, tusz do rzęs i obejmują one zaprojektowane do pracy z jej narzędzi.

Proste narzędzia do rysowania zwykle nabyć studentów do wyciągnięcia wniosków. Oznaczone literą takie zestawy „W”. Są też takie linijki: projekt ( "K"), niewielka konstrukcja ( "KM") i duże ( "KB").

Tak więc, można znaleźć, jakie są materiały, materiały, narzędzia do rysowania stosowane przy wykonywaniu grafiki. Bez cyrkle, linijki, ołówki i gumki do tworzenia dokładnych i skomplikowanych rysunków nie działać. A więc te narzędzia, oczywiście, zawsze będzie popyt.