368 Shares 931 views

Ostrożnie, robaków u kotów!

Do tej pory, robaków u kotów są jedną z najczęstszych chorób. Z tym problemem wcześniej czy później napotyka każdy hodowca. Jaja robaków (lub robaków) może być w jednym z tych miejsc, które zostały wybrane na spacer, na przykład w ogrodach, podwórkach, w parkach i na placach.


Naiwnością byłoby sądzić, że jeśli zwierzę nie wychodzi na ulicę, to ryzyko zachorowania na prawie zminimalizowane. Sami właściciele mogą przynieść jaj pasożytów na ich buty lub ubrania w domu iw ten sposób zainfekować zwierzęta. Wynika z tego, że robaki i kociąt, niedawno urodziły się te okruchy – nie taka rzadkość.

Kot, kot lub kociak może zachorować przez zjedzenie surowego mięsa lub ryby, na spotkaniu z ludzi lub zwierząt, które, na przykład, można dojść do znajomych, czy przyjaciół. I prawdopodobnie zwierzę, jak również wszystkie inne koty, uwielbia polować na muchy, i po wszystkie muchy i robaki są nosicielami i ich larw.

Robaki u kotów powoduje ogromne szkody dla organizmu zwierzęcia: obniżonej odporności, znacznie zaburzony metabolizm, nawet uszkodzonych narządów wewnętrznych.

Jeśli robaki kotek, można określić prawdopodobieństwo nawet po ich wyglądzie. Zazwyczaj ten dzieciak matowa sierść i brak apetytu. Pet zauważalnie schudnąć, słabnie, a czasami sytuacja pogarsza niedokrwistości i biegunka. Nawiasem mówiąc, znaki robaków u psów i kotów są takie same, ale pasożytnicze infekcje występują często ukryte. Dokładna diagnoza jest wykonany dopiero po wykryciu jaj robaków w kale zwierzęcia.

Wszelkie weterynarz zgodzi się, że dany niebezpieczeństwo stwarzane przez robaki u kociąt. Czasami ich jest tak dużo, że są one w stanie skleić i ostatecznie rozbić ścianę jelit, co prowadzi do nieuniknionej śmierci zwierzęcia.

Chciałbym również, aby ostrzec – u ludzi i zwierząt są często wspólne rodzajów robaków, więc chore koty, koty, koty, chomiki lub niebezpieczne dla ludzi, a zwłaszcza dzieci.

Robaki u kotów

Najczęstszymi pasożytami u kotów są uważane za dwa rodzaje robaków: nicieni (nicienie) i tasiemce (tasiemce). Pozwól nam więcej szczegółowych informacji na temat każdego z nich.

Nicienie – mała robaki, którego długość może wynosić od 6 do 13 mm. Mają charakterystyczny kształt gwintu. Takie robaki koty są zdolne do przyłączania do ściany jelita cienkiego i karmić się krwią przyjmującego. Zakażone nicienie mogą stykać się z zanieczyszczonej gleby lub kału innych zwierząt, które już zawartych larw. W organizmie larwy kota natychmiast migrować do płuc i tylko stamtąd dotrzeć do jelita. Dwa tygodnie później, jaja robaków pojawiają się w kale.

Tasiemce – Ta taśma robaki wpływające Większość kotów dorosłych. pasożyt ciało przypomina cienki, wąski pasek materiału i składa się z dużej liczby segmentów, w ramach którego larwy rozwijają. Z kolei segmenty w kale wyjść na zewnątrz, więc ten rodzaj pasożyta zakażenia wystarczająco, aby zobaczyć gołym okiem.

Robaki u kotów: leczenie i zapobieganie

Zapewnić leczenie i zapobieganie robaków nie warte mniej niż 2 razy w roku. I nie powinna zależeć od pory roku, niezależnie od tego, czy zwierzę jest chodzenie po ulicy.

Nie zapomnij, aby pozbyć się robaków i przed każdym szczepieniem, w przeciwnym razie zwierzę najsilniejszych powikłań może się rozpocząć. W takim przypadku, jeśli masz dom zamieszkany przez kilka zwierząt, lepiej dać anthelminthic leku w tym samym czasie. Nawiasem mówiąc, pchły są również uważane jako nośniki niektórych rodzajów robaków, więc przed podaniem leków przeciw robakom także wycofania pchły.

Typowo, pole dehelminthization powinien składać się z podwójnej dawki w odstępach dziesięciu dni do dwóch tygodni. Dlaczego? – Chodzi o to, że nadal nie ma takie leki, które działają na larwy robaków, więc w pewnym momencie nie będzie w stanie wyleczyć zwierzę przed pasożytami.