359 Shares 9685 views

Co jest lepsze – VAZ-2112 i VAZ-2114? Cechy i opinie

Przy zakupie pierwszy samochód kierowcy początkujący przyjść do wyboru samochodów krajowych. Wiele przeraża koszt zagranicznych samochodów. I są one znacznie bardziej skomplikowane w konstrukcji. Często wybór pada na produkcji AvtoVAZ. Młodzi ludzie często wybiera „Łada Samara” albo coś z „X” rodziny. Maszyny te są bardzo podobne pod względem cech. Ale jest lepiej – VAZ-2112 i VAZ-2114? Porównaj odnoszą się do naszego dzisiejszego artykułu.


Ogólna charakterystyka

Zacznijmy od „dvenashki”. Maszyna ta jest pochodną „dziesiątki”, którego rozwój rozpoczął jeszcze w czasie Związku Radzieckiego. Pierwszy hatchback wyszło na jaw w 99. roku. Maszyna produkowana jest w handlu przez cały rok 2008 i przeszedł drobnych zmian technicznych (w szczególności ten silnik, który obejmie później). „Priora” został następnie ustalony na podstawie samochodu. Jeśli chodzi o „XIV”, to jest bezpośrednim spadkobiercą „nine”. seria maszyna produkowana od 97 th do 2013th roku. Zespół był Togliatti i Zaporoża. Jako producent mówi: „Czternaście” to ulepszona wersja „Samara” pierwszej generacji. W pierwszej kolejności zmiany wpłynęły na jakość jazdy, układ hamulcowy i wygląd.

projekt

„Dvenashka” to pięciodrzwiowy hatchback. Zewnętrznie, to nie różni się od „dziesiątki”, które zostało wykonane z 95-letnim. Maszyna jest bardzo podobna do „Opel Caliber” prostokątnych reflektorów, a także płaską pokrywą, która angażuje linię skrzydłami. Nawiasem mówiąc, „Ladas” Dziesiąta byli jedyną rodziną do Autovase które mają taką różnicę w szczelinach nadwozia. Ta notatka opinie i właściciele. Lepiej jest wybrać – do VAZ-2112 i VAZ-2114? Według luzów nadwozia „XIV” w rząd wielkości lepiej wykonany – mówią kierowców. Jeśli chodzi o „Samara-2”, ustalono na podstawie VAZ-2109. Maszyna ma podobny zarys ciała. Ale było trochę zmodyfikowane przednie i boczne. Tak, samochód otrzymał nowe, bardziej zaokrąglone reflektory i wąską kratę. Zderzak jest teraz pomalowane w kolorze nadwozia. Również samochodem były szerokie listwy i mały próg aerodynamiczny. Tylny spoiler ma zwarty. Reszta modelu nie zmieniła się znacznie. Pomimo modernizacji, wiele krytykowane 14 za zderzakiem. Są one łatwo zarysowany i były słabsze niż „dłuta”.

Wymiary, klirens

W odniesieniu do wielkości, maszyny te są niemal identyczne. Tak więc, VAZ-2114 długość 4,12 m, szerokość – 1,65 m, wysokość 1,4 m -. Klirens 16,5 cm. „Dvenashka” trochę więcej. Długość jego korpus 4,17 metra, szerokość – 1,68 m, wysokość – 1,42 m. Ale to są na tyle małe, że nie zauważył w codziennym użytkowaniu. To samo odnosi się do odprawy. Na standardowych kołach 14-calowych, maszyna ta posiada 17-calowy prześwit. Zarówno hatchback należą do B-klasy i są bardzo kompaktowe.

salon

W „dvenashke” jest używany przez cały samą archaiczną salon, który jest ustawiony na „dziesiątki” 95-letnich. Nawiasem mówiąc, kierownica i tablica rozdzielcza na 12 i 14 modeli były bardzo podobne. Również na „dvenashke” lekko pochylonej konsoli środkowej. Jest kontrola utrwalacza, odpowietrzniki parowe, zegar i lampa otwarcie drzwi. Co jest lepsze – VAZ-2112 i VAZ-2114? Opinie mówią, że salon „dvenashki” bardzo blisko, szczególnie z tyłu. Urządzenie korzysta z twardego tworzywa sztucznego, nie ma regulacji kierownicy. W większości modeli, nie ma żadnych udogodnień – Klimatyzacja i okna elektryczne. Hatchback pojemność bagażnika 400 litrów bagażu. Reszta tylny rząd składa się w proporcji dwa do jednego, która umożliwia przeprowadzenie bardziej masywne przedmioty (użyteczna objętość zwiększa się do 730 litrów). Mimo, że większość nabywców (i to młodych facetów) nie trzeba – Najważniejsze, że został umieszczony w bagażniku potężnego subwoofera i kołem zapasowym. Z tym „dvenashka” zadanie udaje się „doskonały”. Nawiasem mówiąc, sama rezerwa jest ukryte pod podłogą. Istnieje również schowek na narzędzia, co jest bardzo wygodne.

Teraz przychodzi „Samara” drugiej generacji. Różni się on od „dziewiątki” w pierwszej kolejności nowy panel w stylu europejskim. Jak powszechnie wiadomo, „dziewięć” i „ósemka” słynęli z skrzypienie i dudnienie nawet na gładkiej płytce drogach. Wraz z wydaniem „czternasty” ten problem wyeliminować. Chociaż plastik zbyt trudne i wymaga wzmocnienia. Jak zauważono w hotelu, 3-milliletorvy izolacja drgań arkusz rozwiązuje problem ze złym „Shumka”. A ona nie jest bardzo dobra jakość (jeśli mówimy o zakładzie). Wnętrze 14 wygląda bardziej skuteczne i nowoczesne. Co do buta, o pojemności 330 litrów. Jest też funkcja transformacji tylnych oparć. Lepiej wziąć – VAZ-2112 lub 2114? Salon w ostatni jest również bardzo blisko. Ale on jest bardziej komfortowy niż „dvenashki”.

dane techniczne

Początkowo „dvenashka” Mans silnik polutoralitrovye z układem paliwowym gaźnika. Ten silnik opracowany tylko 73 koni mechanicznych. Ale szybko został zastąpiony nowym silnikiem benzynowym o tej samej objętości. Z uwagi na wielokrotne wstrzyknięcia, inżynierowie, udało się zwiększyć zdolności do 79 KM, bez żadnych zmian korby. W połowie 2000 roku zaczęły pojawiać się silniki 16-zaworowe (lub we wspólnym „shesnar”). Silniki te są bardzo lubiący właścicieli do ich adaptacji i stosunkowo wysokich parametrów technicznych. Zatem pojemność 1,6 litra „shesnarya” wynosiła 90 KM. Maszyna generowany moment obrotowy 131 Nm. Dla porównania, pierwszy polutoralitrovye silnik dał tylko 109 Nm naporu.

Co jest lepsze – VAZ-2112 i VAZ-2114? Funkcje głośników pomoże rozwiązać ten problem. Tak więc, aby rozproszyć setki w „dvenashki” trwa od 12 do 14 sekund, w zależności od silnika. Jak to się mówi recenzje „shesnar” bardzo wysokiej porywający i skromny pod względem zużycia paliwa. Tak więc, na sto samochodzie spędza od 7,3 do 8 litrów w cyklu mieszanym. Maksymalna prędkość 185 kilometrów na godzinę (na gaźnika klapannikom 8 – 170). Standardowy karton, pięć-biegowa, z mechaniczną zmianą biegów.

Jeśli chodzi o „Samara” drugiej generacji, to jest wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra z 80 KM. W połączeniu z tym silnik pracował pięć skrzyń biegów. Który PPC jest lepsze – w VAZ-2112 lub 2114? Jak wiadomo, „dziewięć” zawsze miał problem ze scenami, które zadzwonił i wypadków. Po 14 minutach problem częściowo rozwiązany. Ale „dvenashki” bardziej niezawodną transmisję, która nie powoduje problemów, takich właściciel.

Nawiasem mówiąc, od 2007 roku samochód stał spełniać normy Euro-4. zainstalowaniu katalizatora i akcelerator elektronów. Nawiasem mówiąc, katalizator nie był pod dnem i blisko silnika. Odbiornik sam się tworzywa sztucznego (przed wlocie wynosiła aluminium). Co jest lepsze – VAZ-2112 i VAZ-2114? Przejdźmy do charakterystyk dynamicznych. Aby rozproszyć setki w sekundę zajęło 13 i pół sekundy. Prędkość maksymalna – 160 km na godzinę. Pod względem zużycia paliwa urządzenie nie różni się bardzo od „dvenashki” – 7.6 litrów na setkę w trybie mieszanym.

zawieszenie

Co jest lepsze – VAZ-2112 i VAZ-2114? Technicznie rzecz biorąc, maszyny te są bardzo podobne do siebie. Na przykład, ustawić przednie niezależne zawieszenie na stojakach „McPherson”. Tylna belka jest częściowo zależne. Kierownicy – rack. Luksusowy wykończenia może być uzupełnione ze wzmacniaczem. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest lepiej – VAZ-2112 i VAZ-2114, oba samochody mają taką samą gładkość. Według subiektywnych odczuć „dvenashka” trochę bardziej miękkie niż „Samara”. Ale to jest w dużej mierze zależny od rodzaju amortyzatory i opony Wysokość profilu.

hamulce

Hamulce VAZ-2112 i 2114 typu mieszanego. Przednie koła są tylne – perkusja. sprzedawane również gotowe zestawy tarcze wentylowane z otworami do montażu na przedniej i tylnej osi. Koszt nowego zestawu klocków z, karetki, ladyshkoy i wspornika – około trzech i pół tysiąca rubli na bok.

podsumowując

Więc co jest lepsze – VAZ-2112 i VAZ-2114? Jak widać, jest to bardzo podobne samochody. Jedyna istotna różnica – w dynamice. „Dvenashka” (zwłaszcza silnika 16 zaworu) bardziej porywający w strumieniu. Na „Samara-2” usunęła stary silnik 8-zaworowy, który został opracowany w czasach sowieckich. Dlatego trzeba uciec od kosztów. Cena dla obu maszyn wynosi od 80 do 180 tysięcy rubli. Przy zakupie korzystne jest, aby wybrać nowoczesny silnik 1,6-litra. Opinie nie polecamy skorzystanie z gaźnika, ponieważ będzie to wiele problemów.