387 Shares 7370 views

Wynalazcy znane. Świetny wynalazek ludzkości

Znani Wynalazcy świata stworzyli wiele przydatnych rzeczy dla ludzkości. Ich korzyścią dla społeczeństwa nie da się przecenić. Wiele genialne odkrycia zostały zapisane więcej niż jedno życie. Kim oni są – twórcy, znane ze swoich unikalnych wzorów?


Archimedes

Ten człowiek był nie tylko wybitnym matematykiem. Dzięki niemu cały świat wiedział, że takie lustro i oblężniczej broń. Jeden z najbardziej znanych wydarzeń – śruba Archimedesa (śrubowych), za pośrednictwem którego możliwe jest skuteczne ratowanie. Warto zauważyć, że technologia używana dzisiaj.

Leonardo da Vinci

Wynalazców, które słyną z genialnych pomysłów nie zawsze mają możliwość przełożenia pomysłów w czyn. Na przykład, plany spadochron, samoloty, roboty, zbiorniki, a rower, który pojawił się w wyniku żmudnych prac Leonarda da Vinci, przez długi czas pozostawała nieodebrane. W tym czasie po prostu nie miała inżynierów i możliwości realizacji tych ambitnych planów.

Thomas Edison

Wynalazca gramofonu, kineskopu i mikrofon telefonu był słynny amerykański naukowiec. W styczniu 1880 wydała patent na żarówki, który później zasłynął Edison na całej planecie. Jednak niektórzy nie uważają go geniuszem, zauważając, że twórcy, słynie z wydarzeń, pracował sam. Jak dla Edisona, pomógł grupę ludzi.

Nikola Tesla

Wielkie wynalazki tego geniusza ożyła dopiero po jego śmierci. Wszystko jest wyjaśnione po prostu: Tesla był tak powściągliwy człowiek, że nikt nie wiedział o jego pracy. Dzięki staraniom układu naukowiec wielofazowego prądu elektrycznego została odkryta, która doprowadziła do powstania elektryczności handlowej. Ponadto, założył podstawy robotyki, fizyki jądrowej, Informatyki i balistyki.

Aleksandr Grem Bell

Wielu wynalazców, znane za odkrycie i pomógł uczynić nasze życie lepszym. To samo można powiedzieć o Aleksandre Belle. Dzięki swojej ciężkiej pracy ludzie mogą komunikować się swobodnie, będąc tysiące kilometrów od siebie, a wszystko – z powodu telefonu. Bell wynalazł również audiometr – specjalne urządzenie, które określa głuchoty; Urządzenie szukać skarbu – prototyp nowoczesnego detektora metalu; pierwszy na świecie samolot; Model łodzi podwodnej, która nazywa się Aleksander łódź wodolotem.

Karl Benz

Ten naukowiec wdrożyło główną ideę swojego życia: pojazd z silnikiem. To dzięki nim mamy teraz możliwość jazdy w samochodach. Kolejny cenny wynalazek Benz – silnik spalinowy. Później produkcja samochodów Firma została zorganizowana, który dziś jest znany na całym świecie. Mercedes Benz.

Edwin działki

Ten słynny francuski wynalazca poświęcił swoje życie do fotografii. W 1926 roku udało mu się otworzyć nowy rodzaj polaryzatora, później otrzymał nazwę „Polaroid”. Ziemia powstała firma Polaroid wydała kolejne 535 patentów i wynalazków.

Charlz Bebbidzh

Ten brytyjski naukowiec w XIX wieku pracował nad stworzeniem pierwszego komputera. To on nazwał wyjątkową maszynę obliczeniową urządzenia. Ponieważ zaś ludzkość nie posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, Babbage starania nie były udane. Jednak genialne pomysły nie są zatopione w zapomnienie: Howard Aiken i Konrad Tsuze udało się je realizować w połowie XX wieku.

Benjamin Franklin

Ten znany polityk, pisarz, dyplomata, satyryk i polityk był również naukowcem. Wielkie wynalazki ludzkości, która ujrzała światło dzięki Franklin, ten dwuogniskowy okulary i elastyczny cewnik moczowy i piorunochron. Ciekawostka: Benjamin fundamentalnie nie opatentował którykolwiek z jego odkryć, ponieważ uważał, że wszystkie z nich – dziedzictwo ludzkości.

Jerome Hal Lemelson

Taki wielki wynalazek ludzkości jako faks, telefon komórkowy, zautomatyzowanego magazynowania i kaseta magnetofonowa, zostały przedstawione do publicznej Jerome Lemelson. Ponadto, naukowcy opracowali technologię diamentów i niektórych wyrobów medycznych, które pomagają w leczeniu raka.

Michaiła Łomonosowa

Ten uznany geniusz różnych Nauk zorganizowała pierwszy uniwersytet w Rosji. Najsłynniejszy prywatny wynalazek Michaiła Vasilyevich – maszyna wiatr. Miało to podnieść specjalnych przyrządów meteorologicznych. Według wielu ekspertów, Łomonosowa jest autorem prototypu nowoczesnego samolotu.

Ivan Kulibin

Ten człowiek nie bez powodu nazywany najjaśniejszy przedstawiciela XVIII wieku. Iwan Pietrowicz Kulibin wczesnego dzieciństwa zainteresowanie zasadami mechaniki. Dzięki jego pracy, możemy teraz korzystać z urządzeń nawigacyjnych, zegar z alarmem, silników działających wody. Po raz wymienionego wynalazku było coś wyładowania fiction. Nazwisko geniusz nawet stało się słowo gospodarstwa domowego. Kulibin obecnie nazywamy osobę, która ma zdolność do podejmowania niezwykłych odkryć.

Siergiej Korolow

W sferze jego zainteresowań był obsadzony Kosmonautyki, sprzętu lotniczego, budowę systemów rakiet kosmicznych i broni rakietowej. Siergiej Pawłowicz w dużej mierze przyczynił się do przestrzeni kosmicznej. On stworzył statek kosmiczny „Wostok” i „Voskhod”, pociski przeciwlotnicze, „217” i dalekiego zasięgu „212”, jak również rakietowy samolot, wyposażony w silnik rakietowy.

Alexander Popov

On wynalazł radio , a radio jest rosyjski naukowiec. Unikalne odkrycie zostało poprzedzone lat badań nad naturą i rozmnażania.

Wielki fizyk i inżynier urodzony w kapłana rodzinnego. Aleksander miał sześcioro rodzeństwa. Już w dzieciństwie żartobliwie nazywa profesora, jak Popow był nieśmiały, chudy, niezgrabny dzieckiem, nienawidzi walki i hałaśliwych gier. W Perm Theological Seminary, Alexander S. zaczął studiować fizykę książki Gano. Jego ulubioną rozrywką było montaż prostych urządzeń technicznych. Te umiejętności były przydatne w przyszłości przy tworzeniu Popov instrumenty fizyczne na własny ważne badania.

Konstantin Ciołkowski

Otwarcie tego wielkiego rosyjskiego wynalazcy mogą przynieść aerodynamikę i program kosmiczny na nowy poziom. W 1897 roku zakończył pracę na Ciołkowskiego tunelu aerodynamicznym. Poprzez specjalne dotacje, to obliczony opór kuli, walca lub innych organów. Uzyskane dane były szeroko stosowane w swoich pracach Nikołaj Żukowski.

W 1894 Ciołkowskiego zbudował samolot z metalową ramą, ale możliwość zbudowania takiego urządzenia nie pojawiają się dopiero dwadzieścia lat później.

Kontrowersyjna kwestia. Wynalazca żarówki – kim on jest?

W sprawie utworzenia jednostki, zapewniając światło pracował w czasach starożytnych. Prototyp nowoczesnych lamp były ceramika słoiki z knotami wykonanych z przędzy bawełnianej. Egipcjanie wylano do takiego pojemnika, olej oliwkowy spalona. Mieszkańcy Morza Kaspijskiego był używany w podobnych urządzeniach innych materiałów paliwa – olej. Pierwsze świece wykonane w średniowieczu, składała się z wosku pszczelego. Znana Leonardo da Vinci ciężko pracowali, aby stworzyć lampę naftową, ale bezpieczne oświetlenie urządzenie wynalezione w XIX wieku, pierwszy na świecie.

I wciąż nie ustają debaty o tym, kto jest honorowy tytuł „Inventor of the żarówki.” Pierwszym z nich jest często określane jako Paweł Nikołajewicz Yablochkov pracował całe życie elektryka. On stworzył nie tylko światło, ale również świecę elektryczny. Ostatnie urządzenie jest szeroko stosowany w pokryciu ulice. Wonder świeca spalony i pół godziny, po czym woźny musiał być zastąpiony nowym.

W 1872-1873 gg. Rosyjski inżynier i wynalazca Lodygin stworzył żarówkę we współczesnym znaczeniu tego słowa. Początkowo emituje światło przez trzydzieści minut, a po pompowania powietrza z jednostki tego czasu znacznie wzrosła. Ponadto, wyższość wynalazku zastrzeżonego lampy żarowe Tomas Edison i Dzhozef svan.

wniosek

Twórcy świata dał nam wiele urządzeń, które czynią życie bardziej wygodne i bardziej zróżnicowane. Postęp nie stoi w miejscu, a jeśli nawet kilka wieków temu, aby realizować wszystkie patelnie po prostu nie mają możliwości techniczne, dziś tłumaczyć pomysłów w czyn znacznie łatwiejsze.