506 Shares 4651 views

Dom-Muzeum Aivazovsky w Teodozja

Największy rosyjski malarz morskie ormiańskiego pochodzenia – Ivan (Hovhannes) Aivazovsky – urodzony, od dawna żył i umarł w Teodozja, gdzie został pochowany w stoczni Surb Sargis. Jego miłość do swego rodzinnego miasta była bezgraniczna, a przez całe życie uczynił hojny datek do jego poprawy i rozwoju infrastruktury. Jednak głównym darem artysty dla rodaków stał się muzeum Aivazovsky w Teodozja.


prehistoria

Po raz pierwszy swoje podwoje dla publiczności hali wystawowej, znajduje się w jednym ze skrzydeł pałacu, gdzie artysta mieszkał ze swoją rodziną, otwarty pod koniec 1840 roku. Następnie każdy mógł zobaczyć zespołu, składającego się z 49 obrazów Seascapes, które przewidywane wysyłania wystawy w różnych krajach europejskich oraz w Petersburgu. W 1880 roku dwór został dołączony galerię, zaprojektowany przez Aivazovsky, który stał się pierwszym rosyjskim muzeum jednemu artyście. Ona cieszył się dużą popularnością wśród turystów na krymskim kurorcie jest uważany za dobrą praktykę, aby odwiedzić Teodozja do zapoznania się z twórczością słynnego widokami. House Gallery Aivazovsky podczas jego trwania i służył jako sala koncertowa, gdzie często były dobrze znanych muzyków i aktorów. W ten sposób, przez artystę w późnym 19 wieku, Teodozjusz stał się ośrodkiem życia kulturalnego Półwyspu Krymskiego, gdzie zagraniczni podróżujący chętnie się tam dostać.

muzeum historyczne

Nawet kilka lat przed śmiercią, w 1900 roku, postanowił pozostawić galerii Aivazovsky rodzinnym. Po rewolucji budynek przez pewien czas mieścił się KGB, a zbiory zostały skradzione lub zniszczone. Na szczęście, wkrótce Galeria otrzymał status państwowego muzeum i stała chroniony przez państwo. W czasie wojny, kosztem ogromnego wysiłku kolekcja muzeum został zapisany wysyłając ewakuowano w Erewaniu. Jest malowidła zostały umieszczone w budynku Galerii Narodowej Armenii i wrócił do swojej ścianie po wyzwoleniu Krymu od pasażerów. W tej chwili, dom-muzeum Aivazovsky w Teodozja jest jednym z najbardziej znanych instytucji kulturalnych w Krymie. Galeria odwiedza kilkadziesiąt tysięcy turystów rocznie.

Aivazovsky w Feodosia Muzeum Kolekcji

Dziś galeria zawiera ponad 12.000 obrazy i różne artefakty. Wśród nich ponad 400 działa Ivana Ayvazovskogo, więc Teodozja Muzeum posiada największą na świecie kolekcję dzieł artysty.

Wśród najbardziej znanych dzieł wielkiego malarza morskiego, który nie wystawił, to takie arcydzieła malarstwa jako „statek” Maria „na Morzu Północnym”, „George Klasztor”, „The Sea. Koktebel „” Sewastopol nalot «i inne. Odwiedź Muzeum Aivazovsky w Teodozja, możemy również zobaczyć obraz» Wśród fal „, rozmiar 282 przez 425 cm, która jest największym płótno artysty.

struktura

Chociaż najważniejsze, co przyciąga Aivazovsky Muzeum w Teodozja, – obrazy mistrza, gdzie można również zobaczyć obrazy przez zachodnich artystów europejskich i innych interesujących eksponatów związanych z rodziny wielkiego widokami.

Wystawa składa się z trzech części:

  • duża sala wystawowa;
  • Dom I. K. Ayvazovskogo i jego rodziny;
  • siostra gospodarzy artysty.

Z kolei w domu znajdują się 2 pokoje dla wystaw czasowych, wystawa „Special spiżarnia”, a drugi poświęcony I. prac K. Ayvazovskogo.

Nie mniej interesujące prace można zobaczyć w domu siostry artysty. W szczególności, nie są wystawione obrazy zachodnich artystów europejskich grup wiekowych 17-19 oraz zbiór malarstwa mistrza scen biblijnych.

dom jednorodzinny Ivana Ayvazovskogo

Po opuszczeniu w 1840 roku za granicą, między innymi wybitnymi absolwentami Akademii Sztuki, Aivazovsky zaledwie kilka lat o uznanie w Europie i wrócił do Teodozja bardzo bogatego człowieka. To pozwala mu na budowę domu na jego siedmiu włoskim stylu. Wkrótce pojawi się ona na eleganckim nabrzeża w czasie rezydencji, gdzie wraz z pomieszczeń domowych i urządzeń do odbioru, ułożone warsztaty i sala wystawowa. Jak już zostało powiedziane, dziś dom jest częścią muzeum Aivazovsky i tam, między innymi, jest specjalny pokój bezpieczny, który wyświetla wartościowe przedmioty należące do artysty i jego rodziny. Również w domu malarza przechowywane unikalne archiwum zdjęć, które prezentują rodzinnych zdjęć wykonanych pod koniec 19 wieku.

Dom Ekaterina Konstantinovna

Ormiańskiej rodziny zawsze były brane do rozliczenia w następnym drzwi z jego rodziny. Dlatego obok domu przy Aivazovsky w połowie 19 wieku, osiadł siostrę Catherine (Katarzyna). Należące do jej domu zachowaną do dnia dzisiejszego i jest obecnie częścią muzeum słynnego malarza pejzażach morskich. Tam umieścił dzieło artystów europejskich, głównie poświęcone morzu. Ponadto w Domu sióstr wystawiane obrazy Ivana Ayvazovskogo, napisany tematów biblijnych i religijnych. Ta część kolekcji muzeum jest szczególnie interesujący, ponieważ jest znany mniej niż praca Seascape malarza. Ale Aivazovsky, którego brat (Gabriel K.) był arcybiskupem i jednym z profesorów mnichów ormiańskich Academy-Mkhitarists w Wenecji, miał szczególnie czci stosunek do chrześcijaństwa. Wśród dzieł biblijnych, które można zobaczyć w Domu sióstr, możemy zwrócić uwagę na następujące: „Walking on Water”, „The Last Supper”, „Chrzest”, „Modlitwa w Ogrójcu” i innych.

„Po śmierci Aleksandra”

Dom ma siostrę i wystawę jednym obrazie. Jest to dość nietypowe dla malarstwa artysty zwanego „Po śmierci Aleksandra.” Aivazovsky napisał ją w dniach żałoby dla sił pokojowych cesarskich, którzy zmarli z powodu chorób spowodowanych przez uszkodzenie otrzymanych podczas wypadku kolejowego. Ze obraz jest połączony mistyczny charakter legendy, w której widz zaczyna wierzyć, po odstawieniu na kilka minut przed wstęg wykonanych złowieszcze ciemne kolory. Interesujące jest to, że artysta nigdy nie wystawiał swoje prace, które, i nie zaobserwowano prawie 100 lat.

pomnik Aivazovsky

Miasto zawsze doceniają charytatywne dzieło artysty. W szczególności tych, którzy przychodzą do Muzeum Aivazovsky w Teodozja, którego zdjęcia zdobią niemal wszystkie broszury turystyczne dedykowane do Krymu, można zobaczyć pomnik wielkiego widokami. Jest on instalowany na dziedzińcu domu malarza i wygrawerowanym na piedestale: „Teodozjusza – Aivazovsky”. Ponadto, miasto ma wiele zabytków, że mieszkańcy miasta poświęcone jego słynnej rodaka.

Adres i otwarcie muzeum Aivazovsky w Teodozja

Rzadko turystyczny zwiedzanie południowo-wschodnim wybrzeżu Krymu, pozostawiając bez widząc wielkie arcydzieła malarza morskiego. Aby dostać się do muzeum Aivazovsky w Teodozji, trzeba iść na ulicę Galereynaya (struktury 2 i 4).

Tryb pracy:

  • Wtorek – od 10:00 do 13:00;
  • Od poniedziałku do niedzieli (środa – nieczynny) – od 10:00 do 17:00.

Latem, w tych samych dniach Galeria działa od 9:00 do 20:00.

Teraz wiesz, co muzeum Aivazovsky w Teodozja. Adres najważniejsze zabytki Krymu również wiedzieć, tak, raz na półwyspie, należy odwiedzić słynne galerii. Na pewno dostać przyjemność z kontemplacji tam przechowywane arcydzieła sztuki światowej.