450 Shares 9745 views

Niesamowite i piękne Półwysep Skandynawski

Scandinavian półwysep – największy w Europie. Charakteryzuje się ciekawą historią i spektakularnej scenerii. Zrozumieć, gdzie półwysep Skandynawski, to jest łatwe, ponieważ nazwa mówi sama za siebie. Umył przez Barentsa, norweskich i bałtyckich Morza Północnego. Na jego terenie znajdują się trzy kraje: Szwecja, Norwegia i północnej Finlandii. Granica między Szwecją i Norwegią, są góry, a na półwyspie, są lasy, rzeki i jeziora. Jego długość z północy na południe wynosi dziewiętnaście km, z zachodu na wschód – osiem kilometrów.

Scandinavian półwysep ma swoją nazwę od terminu „Scandinavia” które z kolei pochodzi od „Scania” – to nazwa regionu w południowej części półwyspu, który był dawniej częścią Danii, a obecnie jest częścią Szwecji. Ludzie osiedlili się tu dwanaście tysięcy lat temu, tak że nie ma dowodów archeologicznych.

Półwyspu Skandynawskiego znajduje się w różnych strefach klimatycznych, jego zakresy klimatu od sub-arktyczny na północy do południowej części morza. Najwyższa temperatura zapisane w półwyspu – 38 stopni Celsjusza, najzimniejszy – 52,6 ° C. Jedna czwarta półwyspu znajduje się za granicą Arctic Circle, a dziewięćdziesiąt cztery procent ludności mieszka na południe od koła podbiegunowego. The Arctic Circle Cape Nordkyn – skrajna północna punkt kontynentu. Tu, w górach, jest to największy lodowiec w Europie.

Półwyspu Skandynawskiego zajmuje dużą część bałtyckich Shield, która obejmuje również Finlandia, na północno-wschodnich obrzeżach Rosji i dno Bałtyku. Wiele wieków temu, stabilność tarczy Bałtyckiego zaczęła spadać, powodując powolne obszary zalewowe. Gdy w końcu lód topi się, rozdzielnice plateau zaczęły rosnąć, która trwa do dnia dzisiejszego. Wybrzeże, częścią Morza Bałtyckiego, jest stale w ruchu. Jego wzrost wynosi około jednego centymetra rocznie. Jednak po drugiej stronie półwyspu nadal spadać. Wiele tysięcy lat, Scandinavian półwysep był całkowicie w lodowce. Z biegiem czasu, związane, doprowadziły one do powstawania słynnych norweskich fiordów.

Większość półwyspu Skandynawskiego pokryta jest lasami sosnowymi i jodły. Istnieją również mieszane i liściaste lasy. Występują różne rodzaje zwierząt. W lesie wiele różnych ptaków, morze duża liczba gatunków ryb. Istnieje wiele miejsc chronionych i parków. Obiekty te są bardzo piękne, więc Scandinavia z jego wspaniałych miejsc niezwykłej urody i wyjątkowości jest ulubionym miejscem wśród tysięcy turystów. Jadąc tutaj, można usłyszeć wiele ciekawych mitów, które przetrwały od czasów starożytnych do współczesności, starożytne pieśni bogów i bohaterów. Będziesz odwiedzić nordic góry, odwiedzić nizin i wyżyn, zanurzyć się w tajemniczej atmosferze folkloru. Półwysep Skandynawski pozostawi dobre wrażenie na długie lata!