347 Shares 6706 views

Największe bitwy czołgów w przeszłości?

Zbiorniki są nie do walki z czołgami. Mają zadania do drugiego, a to jest zamknięty (w zależności od klasy urządzenia) lub szybkim wyprzedzeniem tyłach wroga na pokrycie obszarów obrony, albo w bezpośrednim łamaniu umocnień wroga. W pierwszym przypadku lekkich czołgów, w drugim – średnie i ciężkie.


Największe bitwy czołgów w historii tego rodzaju wojsk miały miejsce w XX wieku, w czasie II wojny światowej. Każda z tych walk było wynikiem błędnych działań ogólnych sztabów, które spowodowały konieczność podjęcia środków nadzwyczajnych zapobiegających przełom frontu. Jednak taka sytuacja miała miejsce w ubiegłym stuleciu, więcej niż jeden raz.

Jeśli ocenimy największe bitwy pancernej w liczbie pojazdów bojowych, uczestnicząc w nich, w taki superbitvami możemy założyć kilka historycznych epizodów, w których setki pojazdów opancerzonych walczyli jednocześnie.

Małe Afryki Północnej miejscowości El Alamein stał się światowej sławy dzięki temu, że w 1944 roku na pustyni w pobliżu jej sześćset czołgów niemieckich i włoskich spotkał się z Brytyjczykami, których liczbę szacowano na 1200 samochodów.

Byliśmy na froncie zachodnim i w Afryce innych wielkich bitew czołgów, ale są one daleko w dół skali do pracy Kursk, który jako całość był gigantyczny przeciw-walka, gdy każda ze stron starała się przełamać obronę wroga, łamiąc go i idzie do silnego ataku.

W tym samym roku na dużą skalę kontratak Amerykanów w Ardenach była odpowiedzią na próbę Niemców do pokonania Allied ekspedycyjnego w Europie, że przeniósł się do jego pancernych dywizji SS.

Prawdziwy obraz tej wielkiej bitwy jest inna od tej, z którą radziecki moviegoer zna w filmie „Liberation”. Korzyści „tridtsatchetverok” został częściowo skompensowany przez zwrotność, że Niemcy w tych przypadkach, gdzie to było możliwe, aby zrealizować główny plus niedawno opublikował swoje „Królewski Tygrys” i „Panther”, czyli większy zasięg skierowany ogień. " Podobnie jak wiele innych walce wielki zbiornik z Prochorowka nie stać się miejscem ostatecznego triumfu dla jednej ze stron, z których każda poniósł ciężkie straty. Setki samochodów zostały spalone, niemieckie ofiary były mniej ważne, ale stają się śmiertelne dla Wehrmachtu ze względu na mniejszą zdolność do reprodukcji zniszczonego sprzętu.

W drugiej połowie XX wieku były też największe bitwy czołgów, w której uczestniczyły po obu stronach pojazdów opancerzonych zostało oszacowanych przez czterocyfrowych liczb. W „Wojnie Jom Kippur” na stanowiskach izraelskiej armii syryjskiej stalową pięścią uderzyć. Stało się to na początku października 1973 r. Armie arabskie były siedmiokrotny zaleta, ich samochody były wyposażone w urządzenia noktowizyjne, co daje wyraźne korzyści w walce w ciemności, ale nie mogli osiągnąć sukces.

Zaawansowane przeciwpancerne broni, w tym ATGM, miny, pociski w kształcie-Charge, samolot szturmowy i wiele innych, zostały wykonane zbiorniki niezwykle wrażliwe. Mimo to, produkcja i ciągłe doskonalenie pojazdów opancerzonych trwa, ponieważ inne sposoby zajmują terytorium nie istnieje. Zmiana taktyka użycia maszyn, które są mniej podatne na atak „głowa”. O nadjeżdżających razy nie słyszało, i, najwyraźniej, największy zbiornik bitwy pozostają na kartach książek o historii wojskowości.