791 Shares 3335 views

Schantz obroża dla noworodków

Czasami pokolenia wystąpić pewne komplikacje, uraz dokonywania uprzednio dziecko. Najczęściej mogą one spowodować uszkodzenie kręgów szyjnych. W takim przypadku lekarz-neonatolog radzę nosić specjalny kołnierz.

Schantz kołnierz

Jakim przedmiotem – kołnierz Schantz dla noworodków? W rzeczywistości jest to regularne zamek, do pewnego stopnia, łagodzi obciążenie kręgosłupa szyjnego. A to przyczynia się do szybszej odbudowy podstawowych funkcji organizmu.

Noszenie obroży jest bardzo prosta. Jest wykonany z gumy piankowej okręgu na rzepy na końcach, które pozwalają na regulację objętości opony.

Ten kołnierz ma korzystny wpływ na rozwój dziecka, ponieważ normalizuje krążenie mózgu.

Co trzeba wiedzieć?

Zakup kołnierz Schantz dla noworodków, należy rozważyć kilka kluczowych punktów:

  1. Wyżej wymieniony kołnierz wyznacza lekarz, jako wskazania do ich wykorzystania są bardzo poważne – zespół krótkiego szyi, nadpobudliwość, kręcz szyi, ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia ruchowe.
  2. Wymiary kołnierza są dobierane indywidualnie w zależności od wielkości i masy ciała dziecka.

Przed zakupem zmierzyć odległość między środkowej części obojczyka i kąta żuchwy. Dopiero po otrzymaniu tej informacji, można kupić kołnierz, który pasuje do Twojego dziecka.

Wysokość kołnierza waha się w przedziale od 3 do 5 cm. Będzie dobrze, jeśli lekarz powie Ci, jak długo powinien on być na szyi, i pokaże sposobu ubierania się. Jeżeli instytucja medyczna nie ma możliwości odwołania się i konieczne jest nosić kołnierz, można spróbować zrobić to sam. Schantz kołnierz Dziecko umieszczone pod brodą pokrojone. Zapięcie jest z tyłu. Włóż palec między skórą dziecka i opony, odległość nie powinna być zbyt mała, tak aby nie powodować dyskomfortu.

Czas trwania leczenia ustala lekarz i rodzice powinni ściśle przestrzegać tego wymogu. Ważne jest również, że skóra pod autobus był zawsze czysty. Pomoże to uniknąć podrażnienia i zaczerwienienia, które sprawiają, że niemożliwe do noszenia obroży.

rodzaje kołnierzy

Nie Shantz obroża dla dzieci i dla dorosłych, takich autobusów, która jest zwykle podawana w częstych bólów głowy, osteochondroza szyjki macicy, podwichnięcia pierwszego, drugiego kręgosłupa. Są trochę różnią się wielkością i wyglądem, ale umieścić na tym samym.

Kołnierz musi być noszona tylko na ciele, biorąc pod uwagę wysokość i obwód szyi dziecka. ustalenie stopnia – za darmo, tak aby nie powodować trudności w oddychaniu i uczucie dyskomfortu.

Schantz kołnierz niemowląt: cena

dopuszczalne i ogólnie koszt kołnierz zależeć od konkretnego producenta.

Schantz kołnierz niemowląt: Opinie

Warto zauważyć, że większość z tej adaptacji pozytywnych opinii. Oczywiście, w pewnym stopniu komplikuje pielęgnacji noworodka, ale kiedy jest stosowany prawidłowo, kołnierz gwarantuje pozytywny efekt terapeutyczny. Nie ignoruj wizytę lekarza i starają się ograniczyć jeden masaż. Może to spowodować komplikacje – progresja kręczu szyi, przewlekły ból szyi, udar mózgu. Samoleczenie może spowodować nieodwracalne szkody.