830 Shares 993 views

Republika Azerbejdżanu: Miasto i krótki opis

Republika Azerbejdżanu, miasto, które zostaną opisane w artykule – kraj na Kaukazie położony na wybrzeżu Morza Kaspijskiego. Powierzchnia działki 86 tysięcy kilometrów kwadratowych i ludności – ok. 9 mln ludzi. Kapitał zasilania – Baku.

Azerbejdżan słynie z walorów kulturowych i historycznych z unikalną przyrodą. W stanie wielu atrakcji, które kuszą w tym rejonie turystów z całego świata. Najczęściej odwiedzanych miast – Baku, Ganja, Gabala, Shaki, itd. To jest o nich zostaną omówione w tym artykule .. Po otrzymaniu wystarczających informacji na temat miast, można bezpiecznie przejść do odpoczynku w nich lub na wycieczkę. Po wszystkich zabytków tam jest naprawdę uderzające w ich piękno i ucieleśnieniem ducha ludności.

Baku

Baku – stolicy Azerbejdżanu. Jest to najbardziej zaludnione miasto państwa. Uważa się głównym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym na Kaukazie, a także ważnym portem Morza Kaspijskiego. Liczba ludności – ponad 2 miliony osób.

Baku – jedna z najstarszych osad w krajach wschodnich, takich jak Azerbejdżan. Miasto, położone na terytorium, nie może pochwalić się tak wielką historią. Pierwsze informacje o tym na Półwyspie Apszerońskim jest rozliczenie, którego historia sięga średniowiecza. Najprawdopodobniej miasto stał się słupka postoju na Jedwabnym Szlaku.

Przez kilka stuleci w historii Baku miał okresy wzlotów i poważnych kryzysów, zwłaszcza w okresie radzieckim. Ale w tej chwili doświadczył czas spadku, który dotknął całą Republiki Azerbejdżanu. Baku miasto – nowoczesne, technologicznie rozwinięta osada międzynarodowy. Lista atrakcji stolicy jest uderzające :. liczne muzea i teatry, meczety, prawosławne i katolickie kościoły, pałace, zbudowane w XV wieku, jeden z najwyższych wież telewizyjnych w Zakaukaziu, zoo stan i wiele więcej.

ganja

Ganja pod względem liczby mieszkańców jest drugim po stolicy. Liczba mieszkańców – 1,2 mln osób. Osada znajduje się w zachodniej części stanu, a także kilku innych wpływowych ośrodków w kraju zwanym Azerbejdżan. Miasta są tam wielki wpływ ekonomiczny. Gayadzha nie jest wyjątkiem. Jak również ugoda Baku powstały w okresie średniowiecza ze względu na stały strumień kempingowych na Jedwabnym Szlaku.

Przez wiele wieków, przekazywane z rąk do rąk. To był rządzony przez Turków seldżuckich, Tatarów, dynastii Safawidów. Od 1803 roku miasto stało się częścią Imperium Rosyjskiego. Dopiero na początku XX wieku stał się częścią nowo powstałych państw – Azerbejdżan. Każdy okres historyczny opuścił miasto jego dziedziczenia. Najbardziej popularne szlaki turystyczne przechodzić przez park Khan Bagi, Juma Meczet, Chekyak-Hamam, Javadkhan grób. Nie mniej popularne i uzdrowisko „Naftalan”, znajduje się niedaleko od Ganja.

Sheki

Sheki – górskiej Republiki Azerbejdżanu. Miasto w tym kraju lepiej nie robić. Centrum Area – 1 500 000 km kw, ludność – 64 tysięcy osób .. To starożytne miasto istniało w VIII. BC, u podnóża Kaukazu. Aż do 1968 roku, nosił inną nazwę – Noego. Średnia wysokość wsi jest w przedziale 500-800 m nad poziomem morza.

Wokół niej znajduje się drewno z licznych źródeł leczniczych, wodospady, i czyste powietrze. Czynniki te wpływają znacząco na klimat miasta. Zawsze jest cool. Maksymalna temperatura latem osiągnie granice + 25 ° C Przez miasto dwóch rzek – Gurjana i Kisz. Zabytków architektury historycznej zachował: Pałac chanów Sheki, Juma Meczet, Sheki twierdza minaret.

Gabala

Gabala w Azerbejdżanie – małe miasteczko. Znajduje się w północnej części kraju. Populacja – tylko 13 tysięcy osób .. W ramach Imperium Rosyjskiego, miasto nazwano Kutkashen. Głównym rozwój gospodarczy – turystycznym. Położony u podnóża Wielkiego Kaukazu, w jaskiniach wąwozu. Wzdłuż miasta przepływa rzeka Damiraparanchaj.

Położony na obrzeżach strefy rekreacyjnej ( „Ai Ishigami”, „Sahil”), która jest organizatorem wycieczek na Kaukazie. Wiele zachowanych zabytków w kraju takim jak Azerbejdżanu. miasto Republiki w przeważającej części jest to i remis. Gabala nie jest wyjątkiem. Zachowała zabytków i archeologicznych sięga X i XVIII wieku. Od 2009 roku miasto organizuje międzynarodowy festiwal muzyczny. Gabala jest również tytuł kulturalnej stolicy WNP.