846 Shares 8810 views

Gi De Mopassan: krótka biografia i twórczość, zdjęcia

Jeden z najbardziej znanych francuskich pisarzy, autor dzieł na świecie, którego popularność jest ponadczasowa – Gi De Mopassan. Biografia tej postaci, a także losy swoich bohaterów, pełne przemocy i prawdomówność. Ten człowiek nie bał się przedstawiać ludzkie przywary, które posiadał.


Szczęśliwe dzieciństwo na wybrzeżu

Miejsce urodzenia pisarza stał Górna Normandia, który znajduje się w północno-zachodniej części Francji. Urodzony powieściopisarz 5 sierpnia 1850 roku, w zamku Miromenil który stoi w pobliżu malowniczej miejscowości Dieppe.

mistrz ojciec pochodził z ubogiej rodziny szlacheckiej. Żona zabrał dziewczynę o imieniu Laura Le Puatvenom, którego rodzina należała do klasy średniej burżuazji. Para szaleńczo zakochany w siebie, a pierwsze lata małżeństwa były bardzo zadowolony.

Wesoły i beztroski dzieciństwa spędził Gi De Mopassan. Biografia chłopiec był ściśle związany z morzem. on często grał z dzieci chłopskich na piaszczystym brzegu, szybko nauczył się pływać umiejętnie połowu ryb, a nawet poszedł do żeglowania. To przez te wspomnienia później zostały napisane utwory takie jak „The Hand”, „lina”, „W sądzie chłopską”, „utonęła”.

Zderzenie z rzeczywistością

W 1856 roku rodzina miała innego chłopca. Herve, brat Guy, od urodzenia cierpi na zaburzenia psychiczne. Podobne problemy były i matka pisarza. Laura była chora z nerwic i depresji.

W kolejnych latach, atmosfera w ich małym domu zmieniło. Stałe dzikie życie jego ojciec doprowadził do rozwodu. Kobieta z dziećmi przeniosła. To właśnie w tym czasie, jest szczególnie bliska więź między matką a synem. Laura stał się człowiekiem, który bezkrytycznie słuchać Gi De Mopassan.

Krótka biografia opowiada o latach treningu. Na prośbę mojej matki chłopiec poszedł do seminarium. Pomyślała, że taki handel może zapewnić jej dziecko komfortowy przyszłe życie. Ale jest facet zachowuje się jak chuligan i leniwy, ciągle krytykuje nie tylko system edukacji, ale również samą religię. Za złe zachowanie jego rządów.

Literatura jako celu życia

W tym wieku, wziął swoje pierwsze kroki w sztuce słownej i napisał proste wiersze. Matka obsługiwane fascynację. Laura była fanem literatury, dużo czytam i rozmawiał z geniuszy pióra w tym czasie. To ona pomogła jego syn zapoznania się z Flauberta. Stał się mentorem i wywołał styl w którym pisał Gi De Mopassan. Biografia i twórczość pisarza były ściśle związane z tą osobą.

Następnie młody człowiek idzie do liceum Rouen. Tu mówił o nim jako uzdolnionego studenta. Ten facet jest zainteresowany w literaturze, jest on zaangażowany w produkcję spektakli.

Po ukończeniu w 1869 roku wyjechał do Paryża, by studiować prawo na namową matki. Ale bycie prawnikiem nie był przeznaczony. W 1870 roku nagrał u ochotników i odbywa się w wojnie francusko-pruskiej.

Grunt do zakłóceń

Invincible Francja znalazła się pod presją Niemiec. Rok później, młody człowiek powrócił do okupowanej ojczyzny. Lokalna klasa robotnicza przez długi czas buntu przeciwko ustalonym porządku, a nowy rząd surowo karane im. Wszystkie te krwawe wydarzenia postrzegane Gi De Mopassan. Krótka biografia nie przywiązuje większej wagi do swojego zdrowia psychicznego, ale jeśli kopać głębiej, staje się jasne, że mężczyzna był wart wiele wysiłku nie zwariować.

Skłonność do załamania nerwowe, depresja i psychoza była przekazywana z matki. Prawdziwy cud, że facet nie stracił panowanie nad sobą i był w stanie prowadzić normalne życie, w przeciwieństwie do swojego brata Hervé, który spędził dużo czasu w szpitalu psychiatrycznym. Człowiek walczył z ćwiczeniami chorobowych, który przeprowadzanych w celu utrzymania zdrowia fizycznego.

Zmiany polityczne nie są możliwe do uzyskania stopnia prawa. Pogorszyła się, a sytuacja finansowa rodziny. Romantyczny młody człowiek zniknął, a zamiast niego pojawił się okrutny cynik Gi De Mopassan. Jego biografia dowodzi, że aby utrzymać rodzinę, mężczyzna dostał pracę jako urzędnik. Później, w każdym z jego prac przedstawia to część życia.

„Ojczym”

W tym momencie, pracował przez dziesięć lat długi. W 1872 roku, w rozmowie z matką Guy przyznaje, że oficjalne dni powszednie jego obciążenia, on strzela literaturę. Laura odpowiedziała współczująco. Kobieta postanawia pomóc synowi Gyustav Flober. Realista powieściopisarz, był dobrym przyjacielem jej zmarłego brata. On wziął serdecznie do wprowadzenia młodych talentów w twardym świecie literatury.

Sam Flaubert miał wiele negatywnych nawyków. Następnie przejęli i Gi De Mopassan. Biografia (zdjęcia dwóch francuskich geniuszy można zobaczyć w materiale), pisarz został już ściśle związana z jego słynnym nauczyciela.

Maupassant i Flaubert

Warto zauważyć, że ludzie byli dużo opowieści o relacji pisarza z ww rodziny. Większość z nich były negatywne. Ludzie mówili, że Flaubert i Laura były tajne kochanków na spotkaniu, które urodziła Guy. plotkowali też o miłości starego pisarza dla młodego geniusza. Ale żaden z tych pogłosek nie zostały potwierdzone.

Pod okiem mentora, Maupassant pracował z pasją. Dał Prace kilka godzin dziennie, a raz w tygodniu spotkał się z nauczycielem zgłosić. Flaubert bezlitośnie krytykowany, poprawione wiernie i umiejętnie przewoził napisane przez studenta. Stary mentor nie wolno publikować dopóki praca nie jest idealny.

Później coraz częściej pojawiają się w gazetach sztuk podpisana „Gi De Mopassan”. Biografia Jego kariera rozpoczęła się w 1880 roku wraz z publikacją powieści „Donut”.

Wzrost literaturze

Pierwsza praca przyniosła prawdziwy sukces młodego talentu. Historia opowiada o francuskiej prostytutki pyshnoteloy. Ona tylko dobre i naiwny. Przerwy załogi drogowego. Kobieta i jej sąsiedzi w przewozie zatrzymał się w karczmie. Tam na bułce podziwia urzędnik pruski. Pani odmawia.

Przyjaciele Witaj kobiety patriotyzmu i silnie wspierać jego ducha. Ale tak długo, jak ona odporna, opóźnione odejście. Okazuje się, że oficer został wolno pozwolić frywolne dziewczynę, a wraz z nią i jej nowych przyjaciół. Pod naciskiem kolegów crumpet spędza noc z wojskiem. Następnego dnia, ona cierpi potępiając poglądy swoich kolegów wczoraj.

Temat ludzkiej deprawacji ujawnił w tym dziele autor. Każda napisana postać – jest sam. Jego bohaterowie nadal przyciągać publiczność wrodzoną ambicję i żądzę życia. Szczery i szczery z czytnikiem był Gi De Mopassan.

Biografia dat jest opisana na końcu tego artykułu, ale teraz przejść do ostatniego etapu życia pisarza.

Pustka i śmierć

W 1880 roku umiera najlepszego przyjaciela i mentora Maupassant – Flaubert. Następny proza działa niezależnie.

Znany ze swojej pasji, Maupassant miał liczne kochanki i troje dzieci, którzy nie stracili. Człowiek porusza się na statku o nazwie książka o tej samej nazwie – „Drogi Przyjacielu”. Z tych podróży, on przynosi nowe i ekscytujące produktu. Coraz mistrz odchodzi. Jego szaleństwo torturowany i syfilis, którym zaraził się jako młody. Po dokonaniu próbę samobójczą, w końcu traci zdrowy rozsądek. Pisarz zmarł 06 lipca 1893.

rok

wydarzenie

1850, 5 sierpnia

narodziny

1856

Urodził brat Herve

1860

Kiedy rodzice rozwód, rodzina przeniosła się do miasta Etretat

1863

Studia w Seminarium Duchownym

1869

Udał się do Paryża, by studiować prawo

1870

Nagrany w szeregach Armii

1872

Jest pracująca pod nadzorem Flauberta

1877

zakażone kiłą

1877

Zacząłem pisać prace, „Życie”. Pracował na niej 6 lat

1885

Pisał opowieść o hipokrytów komu uda brudną drogę – „Drogi Przyjacielu”

1887

Tworzy „Mont Oriol” – kompleks opowieść o miłości i lojalności

1888

Publikuje powieść w stylu tradycyjnej literatury francuskiej „Pierre i Jean”

1889

On nadal ujawniają tajemnice współczesnego społeczeństwa w dziele „silnego jak śmierć”

1890

To pokazuje pełną głębię ludzkiej psychologii w „sercach”

1892

Popełnia samobójstwo próba

1893, 6 lipca

Umiera w szpitalu dla psychicznie chorych

Poniższy wykres musimy podsumować życie pisarza jak Gi De Mopassan. Tabela chronologiczna (biografia nie jest w pełni reprezentowane w nim) pomogą prześledzić główne etapy swojego życia.