432 Shares 4061 views

Nalewka jagód w domu – aromaty ogrodu o każdej porze roku

Taki napój, jak nalewka jagód w domu, jest od wieków znany rosyjskiemu człowiekowi. I wciąż mamy ogromne pole do eksperymentowania i kreatywności dzisiaj. Nalegaj na alkohol, można prawie wszystkie jagody, owoce, liście i łodygi roślin, suche i świeże … Prawie wszystko, co rośnie w ogrodzie, można użyć do przygotowania nalewek. Baza alkoholowa może być różna: od tradycyjnych w naszych częściach wódki do ginu i whisky. Biorąc pod uwagę, że ostatnie napoje są dość drogie, w tym artykule rozważymy tylko tinctures jagód na alkoholu lub wódce. Dlaczego jagody? Ponieważ receptury na bazie alkoholu oparte na ich użyciu są niemal dla wszystkich korzystne, nawet dla początkujących w produkcji win.


Zacznij od rozważenia kilku zasad, po opanowaniu, które otrzymasz większe szanse na produkcję jakości i pysznego produktu odurzonego. Po pierwsze jagody biorą tylko pochodzenie domowe. Nie ma znaczenia, czy malina rosła w Twoim ogrodzie lub u sąsiada, najważniejsze jest to, że jesteś pewien, że nie był leczony żadnymi substancjami chemicznymi w czasie wzrostu i dojrzewania. Naturalnie, nalewki jagód, w domu dokonywane na podstawie zakupionych w supermarkecie, na przykład truskawek lub malin – jest absurdem.

Po drugie jagody muszą być zamrożone przed gotowaniem. Tak więc ich struktura jest niszczona i są bardziej chętni do nadania wszystkim swoim smakom i użytecznym właściwości alkoholu. Po trzecie, cukier jest obowiązkową podstawą dla wszystkich nalewek z jagód. Pomaga zmaksymalizować smak owoców w napoju i daje dodatkową siłę. A ostatni obowiązkowy: nalewka jagód w domu nie może być nalegała na mniej niż miesiąc. Dlatego często nie musisz otwierać pokrywy często, aby zobaczyć, jak "czuje" się i smakuje. W pierwszych dwóch tygodniach nalegania lepiej nie przeszkadzać.

Teraz w rzeczywistości, jak nalewać jagody. Weźmy na przykład maliny. Najprostszym przepisem jest mieszanie go z cukrem w równych częściach i wlać wódkę. Proporcje można przyjmować w zależności od tego jaka jest siła napoju, jaki chcesz otrzymać. Każda nalewka jagód, wykonana w domu, nalegała w ciemnym miejscu w szczelnie zamkniętym pojemniku. I im dłużej jest, tym bardziej bogaty i wyrafinowany będzie jego smakiem.

Nalewki alkoholu przygotowane na ten sam wzór, tylko alkohol rozcieńczony wodą. W takich napojach można dodać różne przyprawy, miód, liściaste drzewa owocowe, bez końca bawić się smakiem. Nawiasem mówiąc, na podstawie takich przygotowań domowych można tworzyć niepowtarzalne koktajle alkoholowe, ale jest to już temat oddzielnego artykułu.

Wreszcie chciałbym wspomnieć o szkodzie takich napojów. W końcu można powiedzieć, nalewka jagód w domu – alkohol. I silny. Co możemy tu powiedzieć? Jak mówią, z umiarem – to dobrze. A jeśli przygotujesz domowe nalewki, trochę nastrój podczas nudnego wieczoru w rodzinnym obiedzie lub pomijając szklankę na posiłek, a to jest możliwe. Najważniejszą rzeczą nie jest nadużywanie.