531 Shares 7158 views

Kości ogonowej siniak może mieć poważne konsekwencje

siniak kości ogonowej występuje dość często. Generalnie występuje w upadku z tyłu lub z niewielkimi, ale powtarzające się urazy, które występują podczas jazdy na sanki, rower, itd. Bicie w tej dziedzinie jest bardzo bolesne, bo tam jest dużo splotu nerwów i mięśni, które posiadają krocza i miednicy.


Kości ogonowej siniak jest częstsza u kobiet, ponieważ mają one nieco szersze biodra znajdują się kości. Wszelkie urazy do obszaru, a także wielki wysiłek fizyczny i, w niektórych przypadkach ciąża może spowodować uszkodzenie niedojrzałego kręgosłupa.

Zasinienie kości ogonowej często prowadzi do powstawania krwiaków. Najbardziej uderzającą w taki objaw urazu jest ból w obszarze zagrożonym lub dolnej części pleców. Ofiarą jest trudno się poruszać, a stać i siedzieć. W tych urazów ból może wystąpić po wypróżnień i podczas stosunku.

W celu ułatwienia stan pacjenta na obszarze zagrożonym z lodu opakowanie, ale należy to robić ostrożnie, tak aby nie przeziębić narządów miednicy. Dzieci najlepiej użyć szmatki nasączonej zimną wodą, co należy zmienić, ponieważ jest podgrzewana. Do bólu brać leki przeciwbólowe, które są dostępne w handlu. Eksperci zalecają robić ćwiczenia oddechowe i wziąć relaksującą ciepłą kąpiel. Z tego urazu jak posiniaczone kości ogonowej, nie spać na miękkim łóżku, ubrany w buty z obcasami, aby siedzieć długo w fotelu.

Powyższe metody leczenia mogą poprawić stan ofiary bez hospitalizacji, ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy szkoda dotyczy łagodne lub umiarkowane nasilenie.

Gdyby istniał silny posiniaczone kości ogonowej, należy natychmiast szukać pomocy u traumatolog lub badanie rentgenowskie chirurg i zachowanie. W niektórych przypadkach, lekarz określa przejście terapii rezonansu magnetycznego. Jeśli nastąpił kryzys, to okres silnego bólu, który zwykle trwa mniej niż tydzień, ofiara zostaje mianowany tryb pastelowych. Lekarz przepisze odpowiednie leczenie zachowawcze.

W przypadku korekcji deformacji przemieszczenie odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Takie manipulacje powinny prowadzić doświadczonego specjalistę, aby uniknąć uszkodzenia odbytnicy. Pacjent został przepisany leżenia w łóżku, co może trwać do 10 dni, a odpowiednią dietę. Przeprowadzenia niezbędnej terapii.

Jeżeli zachowanie leczenia zachowawczego nie działa, a także złamania lub zwichnięcia nie jest skondensowany nie vpravlen czasu, a istnieje wiele bólu, a potem uciekają się do usuwania kości ogonowej.

Konsekwencje kości ogonowej siniak mogą być bardzo poważne. Powstają one w każdym wieku, i może wystąpić po długim czasie po urazie. Często rozwijają się choroby różnych narządów, jak również o przewlekłe bóle głowy. Wynika to ze względu na strukturę rdzenia: jej dolna krawędź jest przymocowana do ogonowej, a górna otacza mózgu. Ze względu na przemieszczenie uderzenia i naczyń mózgu bardziej skompresowany, co jest przyczyną bólów głowy. Kolejnym szkoda połączenia nerwowe biegnące do narządów wewnętrznych. Dość rzadko potłuczony przyczyn coccyx powikłań w czasie ciąży i porodu.

Najgroźniejszym skutkiem posiniaczone kości ogonowej – jest uszkodzenie rdzenia kręgowego, możliwość zaklinowania w głowę, wielu złamań kręgów. przewlekłe stłuczenie może wystąpić, gdy poważne szkody w okolicy. W tym przypadku ból będzie zawsze prześladować cydr osoby, które mogłyby wpłynąć na jego zdrowie psychiczne.