418 Shares 6440 views

Państwowe i kościelne listopada święta. Weekendy w Rosji w listopadzie

Jakie macie skojarzenia z listopada? Błoto, zimno, deszcz, jesień depresja … Ale wiele dobrego w listopadzie! Jest to ostatni dzień jesieni, a więc wkrótce będzie zima, śnieg, narty i Nowy Rok! Po drugie, w listopadzie, jest pełen wspaniałych Wesołych świąt! Że tylko to dzień jedności narodowej! Po tym wszystkim, Rosja – to ogromny kraj wieloetniczny, w każdym regionie to święto obchodzone jest na wielką skalę.


Idziemy duszę

Zatem święta Listopad niecierpliwością oczekują narody Północy. Te dni, postanowiliśmy zorganizować bieg reniferów na dużą skalę, aby zadowolić dzieci i sami konkurować z prytkosti i zwinności. Wszyscy obywatele rosyjscy są gotowi wyjść na ulice swoich miast, by zjednoczyć się i cieszyć się wakacje.

W pierwszym tygodniu listopada

To otwiera pierwszy dzień ostatniego miesiąca jesienny dzień Komornik Federacji Rosyjskiej. To święto jest jeszcze bardzo młody, zaczął obchodzić w 2009 roku. Wcześniej wszyscy pracownicy prawne nie mają osobne wyjście.

Drugi listopada – dzień jest tajemnicą męska. W naszym kraju zaczyna się dopiero provyalyatsya zainteresowanie międzynarodowych rocznic, ale istnieje wiele zwolennicy nieoficjalnych dzień męskiej. Więc pobyt na wakacjach listopada można bezpiecznie planu jest silniejsza płeć.

Trzeci dzień listopada, Japonia obchodzi swoje gówno. I powinniśmy zapoznać się z kalendarzem prawosławnym. Data ta upamiętnia Czcigodnego Illariona Velikogo.

Ale prawdziwa zabawa zaczyna się od czwartego listopada. Premierzy Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret w sprawie dni wolnych w przyszłym roku. W związku z tym, prosimy zwrócić się do gospodarstw domowych, „Jak odpocząć na wakacjach listopada” Po tym wszystkim, istnieją trzy dni weekendu! C4 06 listopada. Można nawet zorganizować małą wycieczkę z przyjaciółmi i rodziną.

Nawiasem mówiąc, podczas gdy trzy dni na odpoczynek, należy pamiętać, jeśli masz znajomych harcerzy? Ich profesjonalny znak święto 5 numerów.

Dzień Jedności Narodowej

W kilku dziesięcioleci i narodowości w naszym kraju wreszcie mieszane. Po tym wszystkim, jak wiele ludzie są zjednoczeni Rosji! Wszystko po prostu się nie liczą! Ale ludzie, którzy wyjść za mąż, mieć dzieci, nasz naród są mieszane i połączone ze sobą. Musimy respektować i szanować każdego, niezależnie od ich pochodzenia i religii. Dlatego Dzień Jedności Narodowej otwiera świąt listopada i jest ważny dzień dla jedności Rosji.

Pomysł, aby uczcić to wydarzenie urodził się w 2004 roku, i złożył go na czele Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchy Aleksego II. Dla chrześcijan jest to bardzo wielkie święto – Dzień Kazańskiej Ikony Matki Bożej. I tak historycznie, że tego dnia w 1612 roku wojska rosyjskie udało się odeprzeć atak Polaków i aby całkowicie uwolnić ojczyznę ich panstva. Dokładnie 24 lat przed tym ikona Kazańskiej Matki Bożej został objawiony ludziom jako znak pełnego przystąpienia do składu Tatarów państwa rosyjskiego.

Jako dzień jedności narodowej w różnych regionach kraju

Wakacje dni listopada przejść bardzo szybko. Ale każdy region chce oznaczyć je tak głośno, jak to możliwe i więcej zabawy! Oprócz tradycyjnych rajdów, koncertów i festiwali, niektóre miasta wyróżniał się szczególnie.

 1. W Pietrozawodsk w ubiegłym roku, mieszkańcy miasta byli zjednoczeni w jednym tańcu polubownego. Zarówno dorośli jak i dzieci mają zabawa krąży wokół centralnego placu, a następnie wszyscy razem śpiewali hymn Rosji.
 2. 7000 w Jekaterynburgu deklaracji miłości ojczyzny. Zostało to potwierdzone, plakaty, flagi i szczęśliwy uśmiech na twarzach ludzi maszerujących.
 3. W Workucie reniferów święto Herder Dzień rozpoczyna się corocznie. Choć oficjalnie jest obchodzony w innym terminie jest 04 listopada odbyło konkurencja miasto na renifery. Mieszkańcy tej północnej miasta ma sporu, nie zapytać: „Jak odpocząć na wakacjach listopada?”. Wszystkich młodych i starych udać się do centrum miasta, aby spojrzeć na rogatego głównego tundry.
 4. Na dalekiej Kamczatce również zachowały swoje tradycje. Zauważa się tutaj Koryak święto narodowe z pieśniami i tańcami. Wakacje w listopadzie tego ludzie mają święte znaczenie. Po tym wszystkim, z ich przybyciem zakończył ciepło i zaczął długiej ciężkiej zimy, w których konieczne było nie tylko przetrwać, ale także w jaki sposób na relaks. 4 listopada goście półwyspu spotkać foki dania, zupę rybną i naleśniki z kawiorem.

Gdzie na weekend listopada

Weekend w święta listopada 2016 roku przedstawił niepowtarzalną okazję zobaczyć bogactwo naszego kraju. Ale każdy naród może być dumny. Ale, niestety, wielu naszych rodaków wolą korzystać z atrakcji Egiptu i Turcji, a nie własność ojczyzny.

Przypomnijmy najpopularniejsze wycieczki w święta listopadzie.

golden ring

Wielką zaletą tych wycieczek jest to, że pozwalają one zdecydować się na podróż z tych samych zainteresowaniach, niedrogich i znajduje się w centralnej części Rosji, który jest łatwo dostępny z odległych miast.

Różne touroperatorzy oferują dziesiątki różnych trasach. zazwyczaj łączą temat, takie jak „Land of the Masters”, „Szkice Wojewódzkich Kryształowej”, „gong” i innych.

Petersburg i Ładoga

Na północ od stolicy i święta tygodnia listopada nie będzie wystarczające. W tym mieście nie ma wiele do zobaczenia i gdzie się udać. Nic dziwnego, że wiele z podróży poznawczej z doświadczonym przewodnikiem.

Często Petersburg do Kaliningradu są montowane jako alternatywnej trasy w święta listopadzie. Ile dni będzie zobowiązany do takiej podróży? Niektóre agencje oferują wycieczki pakiet z noclegiem na 3 lub 5 dni. Nawiasem mówiąc, Kaliningrad – kolebką bursztynu oraz wycieczki tematyczne mogą również przyciągnąć uwagę miłośników biżuterii.

ortodoksyjni wycieczki

W tej kategorii znajduje się wiele wycieczek, w tym wycieczki do najważniejszych miejsc Prawosławia. Może to być klasztory i kościoły Złotego Pierścienia lub historia wyglądem ikony Matki Bożej Kazańskiej. Przeniesienie wakacji listopada będzie wdrożyć najbardziej cenionych marzenia i zobaczyć, co chcą.

Dzień Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej

W latach Związku Radzieckiego, to święto było jednym z głównych. Nie wspominając historie teraz prawie nikogo młodszego pokolenia może odpowiedzieć, że tak naprawdę wydarzyło się w 1917 roku. A państwo jest teraz inna, a zatem ich święta. Ale starzy ludzie jak nostalgiczny, i od nich można usłyszeć 50 lat temu w wilgotny i deszczowy dzień „poszliśmy z mamą na paradę”. Pokaz sprzętu wojskowego oraz uroczystych spotkań były integralną częścią wielkiego dnia. I oczywiście, wszyscy pracownicy oparła wyjście. I dali go do 2 dni – 7 i 8 cyfr.

W 1995 roku, w stosunku do pamięci o wydarzeniach z wieku temu rząd nie zdecydował się przerwać urlop i po prostu zmienić jego nazwę dzień parady wojskowej. Ale jakoś ludzie, że nazwa nie trzymać. W ciągu kilku lat wszyscy byli pewni, że w dniu 7 listopada – jest Dzień Zgody i Pojednania. Pamiętając, jak pracować na święta listopada, nie zapomnij, że odwołany, więc w poniedziałek każdy idzie do pracy z wyjściem na 7 listopada 2005 roku, niezależnie od ich statusu.

Że obchodzimy drugi tydzień listopada?

Pilna prośba do wszystkich czytelników: nie obchodzić wszystkie święta na codzień. Artykuł został napisany w celu skorzystania zamiast szukać przyczyny. Więc proszę korzystać tylko ci, dla których jest to profesjonalny urlop lub ważnym wydarzeniem.

Dziewiątego listopada cały świat zjednoczył się we wspólnej walce z rasizmem, faszyzmem i antysemityzmem. Ponadto, ta data jest uważana za przeprowadzenie kampanii anty-nuklearnego. Już następnego dnia, Rosja jest gotowa, aby pozdrowić swoich protektorów – policja.

Pracownicy Państwowego Banku nie może trzymać się z daleka, bo dla nich stanowić szczególny dzień – 12 listopada. Gratulacje, drodzy i szanowni pracownicy Sberbank! I podzielić to szczególne ornitologów okazję. Bo dla nich, listopad 12 – jest Sinichkin dni.

Dzień, powiedział policji, ale co obręb? Oni też chcą oddzielny wakacje. Proszę, oto w dniu 17 listopada. Ale to nie wszystko. Dwa dni później, wszyscy pracownicy rakietowych i artylerii wojsk zapamięta ich towarzyszy broni. W dniu 21 listopada, będzie gra wszystkich pracowników organów podatkowych.

Listopad Dzień Studenta

Studenci – bardzo zepsute ludzie. Nawet przeznaczono dwa dni w roku na wakacje. Jednym z nich jest bardziej tradycyjny dla Rosji obchodzony św Tatiany dnia – 25 stycznia, dobrze, November 17 wyróżnienia studentów z całego świata.

Historia rocznica zaczął się tragicznie. W 1939 roku Czechosłowacja została zaatakowana przez hitlerowców. Ale to nie przeszkodziło publicznych, w tym studentów, aby oprzeć się nowy reżim. 28 października tysiące studentów wyszło na ulice Pragi z okazji rocznicy powstania państwa czechosłowackiego. Ale w tym dniu szybko rozproszona, a jeden uczeń został zastrzelony. 17 listopada osób zebrało się ponownie do demonstracji, ale wtedy skończyło się niepowodzeniem. Wiele z nich jest więziony w obozach koncentracyjnych, setki zostało rozstrzelanych bez sądu.

Na pamiątkę tych wydarzeń, zdecydowano, aby uczcić Dzień dzielnych i odważnych studentów na światowym kongresie w 1946 roku.

Co należy zwrócić uwagę, aby w trzecim tygodniu listopada

To nie koniec święta listopadzie. Ile dni potrwa do zabawy, to zależy od siły i zdrowia. Co ważne, nie należy zapominać, że przed grudniu i styczniu! I tak warto zauważyć Urodziny Mikołaja, który postanowił pogratulować 18 listopada.

Dzień wcześniej, placówki medyczne oznaczyć dzień wcześniaków. W dzisiejszych czasach, niestety, nie jest niczym niezwykłym, a czasem warto pamiętać tych, których siły uratował małą żywotność.

W dniu 21 listopada, wszyscy świętują profesjonalny święto staje księgowych. Dzielą tę datę z pracownikami telewizyjnych.

W ostatnim tygodniu listopada, będzie podobać

Wakacje listopada w Rosji w ostatnim tygodniu listopada, dzień otwiera psycholog – 22 numery. W tym dniu prawosławni czczą cudowna ikona Matki Bożej „Szybko do Słuchajcie”.

W tym wielkim pomnikiem wiary chrześcijańskiej nie dacie zakończenia. Następnego dnia, 23 listopada, konieczne jest, aby uczcić pamięć św Georgiya Pobedonostsa. Ten człowiek zrobił bardzo wiele dla homologacji wiary chrześcijańskiej w rzymskiej ziemi, będąc żołnierzem w służbie pogańskich cesarzy.

Kolejny dzień później Kościół wielbi wielebnego spowiednik Theodore Studite. Stał godny kanonizacji po potępił nielegalne małżeństwa króla Konstantynopola z kuzynem, który jest profanacja wiary chrześcijańskiej.

I 24 listopada Rosja obchodzi morsa. Następnego dnia, społeczność międzynarodowa jest zjednoczona do wspólnej walki o eliminacji przemocy wobec kobiet.

Kończy święta listopada Dzień Ochrony Danych – 30 numerów.

data prawosławny

 • 1 listopada czcić rodziców, dzień nazywa rodzicielski sobotę.
 • 3 wielkiego dnia obchodzony jest Hilarion.
 • Czwarty listopada, jak już wspomniano, dnia Kazan Ikona Matki Bożej.
 • Szósty listopada obchodzony jest chwałę ikonę „Joy wszystkich, którzy Sorrow”.
 • Dmitriev dzień – 8 listopada.
 • 19 zapamiętać liczbę Pawła, patriarchę Konstantynopola i Hermanna St, Kazan arcybiskupa.
 • 21 listopada – Dzień Michaela.
 • W ostatnim dniu miesiąca honoruje pamięć biskupa i opata ks Gregory Nikon.

Wakacje listopada w świecie

W świecie, to nie jest bez świąt. Najbardziej znany festiwal w Stanach Zjednoczonych – jest Dzień Dziękczynienia. Jest on zazwyczaj obchodzone w czwartym tygodniu ostatnim miesiącu jesieni. Impreza jest uważany za koniec wszystkich prac rolnych, i tak historycznie, że w tym czasie postanowił dzięki Bogu za otrzymaną uprawy. I dla jednego trapeznichat i święta, tak aby rozległ się po całym świecie.

5 listopada brytyjski zbierają na zewnątrz, aby uczcić Guy Fawkes Day. Jedną z tradycji jest stworzenie wróble, jak ten mamy w karnawale, a spalenie go na stosie.

Od kilku lat na całym świecie postanowił uczcić Listopad 8 dnia KVN. Rosja, nawiasem mówiąc, również zaczyna się przyłączyć Nazajutrz wszystkich na humor. Ale najbardziej miłe święto czarnego kota, który pamięta się 27 listopada.

Najważniejsze – nie spóźnić się do pracy

Ile by nie trwało święta listopadzie nie zapominać, że wszyscy jesteśmy zajęci ludzie, którzy są odpowiedzialni, w większości prac, niektóre – studium. Wszystkie dobre rzeczy potrzebują czasu, aby wypełnić i skupić się tylko na głównym. Ten miesiąc jest doskonałą okazją do dalszego rozluźnienia – używać go do maksimum.