547 Shares 1700 views

Po której stronie wyrostka robaczkowego jest i jak ją rozpoznać?

Na pytanie: „Która strona wyrostka robaczkowego,” być może ktoś odpowiedzieć. I nic dziwnego, bo wszyscy wiemy, że ta choroba jest bardzo niebezpieczna i wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej i zabiegu.

Więc co to za choroba? Zapalenie wyrostka – Jest to stan, w którym występuje zapalenie wyrostka robaczkowego (wyrostka robaczkowego) kątnicy, jeden z jelita grubego. Ponieważ choroba rozwija się na tyle szybko, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z jej objawów i krok po kroku pierwszej pomocy pomaga.

1 stopień.

U dzieci Choroba zazwyczaj występuje w ostrej infekcji z wysoką gorączką, wymioty, skurcze, nudności, zaburzeń kału rozproszone bóle brzucha. Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u dorosłych zazwyczaj nie są tak intensywne i żywe.

Natychmiast sprawę, która strona jest zapalenie wyrostka robaczkowego, z uwagi na szybki rozwój choroby. Pierwszym objawem ostrego zapalenia w jamie brzusznej – silny ból brzucha. Nie staraj się zrozumieć ich przyczyny i natychmiast skontaktować karetkę. Jeśli ból umiarkowany lub słaby, oglądać ich dynamikę i lokalizacyjnych. Kiedy zapalenie wyrostka robaczkowego, zwykle zaczynają się w okolicy pępka i stopniowo przesuwane do dolnej prawej części brzucha. Inną cechą charakterystyczną – jeśli pozycja leżąc na boku i schowany kolana do piersi trochę ból ustępuje.

Etap 2.

Nie należy przyjmować środki przeczyszczające i leki bez konsultacji z lekarzem i podejrzanych o chorobę. Istnieją przypadki przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego, w których objawy są niewyraźne, więc niekontrolowane przeciwskurczowe i przeciwbólowe dla odbioru ból w jamie brzusznej jest bezwzględnie przeciwwskazane. Dla każdego non-ostrym bólem brzucha muszą być badane, i ostra – szukać pomocy natychmiast.

Etap 3.

Jak rozpoznać zapalenie wyrostka robaczkowego siebie? Pod względem diagnozy może pomóc, aby sprawdzić objawów Shchetkina – Blumberg. Metodologia następujące: Delikatnie dociśnij i trzymać się za ręce w prawym povzdoshya. ból wyrostka robaczkowego powinno ustąpić lub zmniejszyć. Odejmujemy szybkich rąk od brzucha. Przez dodatkowy kręcąc z zapaleniem otrzewnej ból dramatycznie i jednocześnie zwiększa.

Etap 4.

Każdy wie, która strona jest zapalenie wyrostka robaczkowego, ale że dodatek ma 6 typowe lokalizacje w odniesieniu do narządów wewnętrznych, nie każdy zdaje sobie sprawę. Najczęstszym pozycja dodatku – prawo regionu biodrowej, w których występują wyżej wymienione typowe objawy. Na podstawie innych przepisów bólu dodatku mogą wystąpić również w innych miejscach – w prawym górnym kwadrancie, w pachwinie, w plecy, otrzymując prawe ramię, udo. Jeżeli ból utrzymuje się przez cztery godziny, wzmocniony ruch, kaszel, należy skontaktować się z lekarzem.

Oprócz bólu, należy zwrócić uwagę na inne możliwe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego:

– utrata apetytu ;

– nudności i wymioty;

– wzdęcia;

– łamanie krześle (biegunka, zaparcie);

– parcie (fałszywe impulsy do defekacji).

Etap 5.

W odniesieniu do leczenia zapalenia wyrostka robaczkowego jest bardzo odpowiednia zasada: lepiej późno niż wcześnie. Dlatego dla wszelkich ostrych warunków i silnego bólu brzucha natychmiast szukać pomocy medycznej. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dzieci, jak dziecko luki dodatku jest bardziej prawdopodobne niż osoby dorosłej.

Z naszego punktu widzenia, to naprawdę nie ma znaczenia, która strona wyrostka robaczkowego jest znacznie ważniejsze znać podstawowe objawy i jak prawidłowo przeprowadzić sam chory i jego krewnych. Zapalenie jelita ślepego dodatku szybko i skutecznie leczona, jeśli nie złamać się i nie rozwijają inne poważne komplikacje.

Nie ryzykować własne życie z powodu strachu, aby połączyć się z lekarzem, lub, jak ci się wydaje, bez odpowiedniego uzasadnienia – w odniesieniu do zdrowia i życia lepiej dmuchać na zimne.