188 Shares 9456 views

Faverolles Chicken (kurczak rasy): opis i opinie

W procesie hodowli i chowie kurcząt wielkie znaczenie dla ich prostoty i zdolność do przystosowania się do różnych warunków klimatycznych. Wiele rzadkich gatunków ptaków spełniają te kryteria, ale jest uważana za jedną z najlepszych Faverolles Chicken. kury rasy, która przyjechała do nas z Francji, zyskał popularność dzięki połączeniu jej cech konsumpcyjnych i naturalnego piękna.


wygląd

Nawet wśród wielu różnych gatunków dostępnych na dziedzińcu ptaka, rasy kurczaka Faverolles Chicken wyróżnia się niezwykłą zewnątrz. Silny, muskularny, harmonijnie ułożone ciało ma nieco wydłużony kształt i jest pokryty bujną, trochę luźnych piór. Żółty dziób, położony na małej głowie, wydaje się nieco zbyt wielkie, krzaczaste brodę pod nim prawie całkowicie pokrywa kolczyki. Shortish ogon nieznacznie podniesiony, skrzydłami mocno do korpusu, przy małej, ale wysoko rozwinięte nogi są pokryte pióra i mają palce 5 – piąty, lekko wygięte do góry, znajduje się na wewnętrznej stronie Plus.

kury i koguty barwiące mają unikalne różnice. Jednak główną cechą jest kolor łososia, który jest dobrze znany kurczaki Breed FAVEROLLES kurczaka. Opis kurczaki koniecznie wymaga czerwonawe upierzenie w górnej części ciała, a tylko na klatce piersiowej i brzucha jest znacznie lżejszy. U samców pióra w grzywę, z tyłu i trzepotanie skrzydła srebrzystym z czarnymi pasami, rozciągający się wzdłuż wału pióra, jednak ogonem, brzuchu i piersi czarnego.

Pisklęta wylęgają się w świetle, pokryte żółtym fuzz. Różnice płciowe w kolorze zaczną pojawiać się dopiero w wieku dwóch miesięcy. U samców pojawiają głównych ozdoby swoisty Rasa – brody i bokobrodów.

Oprócz kolorze łososiowym, istnieją inne: czarny, paski, biały, niebieski.

Historia rasy

Początki kur rasy Faverolles Chicken odbywa się we Francji, a jego nazwa pochodzi od miasta Faverollez gdzie miejscowi rolnicy specjalizujący się w hodowli ptaków, stworzył wiele wspaniałych odmian kur mięsnych. W drugiej połowie XIX wieku, zyskała popularność wśród hodowców drobiu w Niemczech, Anglii, Rosji, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Początkowo rasy docenione, mięsa i nie wykazują. Angielski hodowców zapłacili wielką wagę do koloru piór i powierzchowności. W rezultacie, kury Faverolles Chicken rasa stała wystawa, podczas gdy pozostałe odmiany, które mają wielkie smaczne mięso.

W 1912 roku niemiecki klub miłośników Faverolles Chicken powstała, której członkowie zaręczył w pracy hodowlanej, której celem jest poprawa produkcji jaj tej rasy. Niemiecki wybór Faverolles Chicken stworzył różni się od angielskiego i francuskiego do niektórych parametrów zewnętrznych i wewnętrznych. Jej nazwa pochodzi lahskhyuner, co tłumaczy się jako „kolorze łososiowym z kurczaka.” Jakość bytowe drób przejawia rozwoju niektórych częściach obudowy. Zdolność do składania jaj, nawet w zimnych porach roku jest inna Faverolles Chicken Salmon. Hodować kury, stworzone pierwotnie jako mięso, stały się zatem kolejna zaleta.

Opis rasy

Charakterystyczną cechą tej rasy są baki i brodę, że obejmuje listki i małe kolczyki.

Faverolles kurczaka Kury mają kształt trapezowy ciała z szerokimi ramionami i puszyste upierzenie. Pomimo faktu, że szkielet jest na tyle cienka, ciało ptaków jest mocny i muskularny.

Biała skóra i obecność pięciu palcach – jeszcze jedna cecha, która ma rasy kurczaka FAVEROLLES kurczaka. To ma solidne upierzenie pomiędzy ciałem i nóg, takich jak rasa Kochinchina, ale jego obecność na zewnętrznych palców jest konieczne.

Te flegmatyczny spokój i małe ptaki są bardzo ufne wobec ludzi. Znają ich pana, i szybko do niej przywiązani.

jakość wykonania

Będąc kur mięsnych Faverolles kurczaka nie jest gorsza od innych ras i produkcji jaj. Kurczaki są już w pierwszym roku życia produkować do 180 jaj żółto-różowy kolor wadze 55-60 gramów. Nawet doświadczeni smakosze docenią soczyste i mięso kurczaka Faverolles, porównując ją z bażanta. Waga żywca kurcząt osiągnie 3,5 kg, koguty może przybrać na wadze 4-5 kg.

Wymagania dotyczące powierzchowności

jakość produkcji, która jest znana rasy kurczaka Faverolles Chicken nastąpić tylko na odpowiednim konformacji. Do niezbędnego rozwoju formacji jaj narządów od ptaków musi być szerokie plecy z silnym lędźwiowej. Mały grzebień stand-up i małe kolczyki uniknąć odmrożenia w zimnych porach roku. Chronić przed mrozem i bujne upierzenie pokrycie nawet nogi. Znak czystej rasy to kolor, który ma FAVEROLLES kurczaka. Łosoś kurczak ma specjalny kolor, który powinien jasno przenieść z pokolenia na pokolenie. Koguty do hodowli wybiera się tylko z czerwono-brązowe plamy na szyi. Składowania odpadów posiada charakterystykę o dużym znaczeniu dla wydajności ekonomicznej drobiu, t. K. bezpośrednio z tego zależy jakość mięsa.

Neporodnosti znak – jest brak piątego palca, brody lub wspaniały Ruff na szyi. Czasami jest niewłaściwego ulokowania czwartego i piątego palców stóp zbyt bujne upierzenie lub odwrotnie, brak piór na nich. Wszystko to pokazuje również nechistoporodnosti kurczaki. Ptaki, które mają krótkie ciało z wąską klatkę piersiową, długi ogon, nie są dopuszczone do hodowli.

Treści Cechy

Faverolles Chicken – kurczak ras, które zawsze powinny być oddzielone od innych ptaków, aby zachować czystość potomstwa. Wystarczy do ogrodzenia swojej ziemi niskim ogrodzeniem, t. I. Są spokojne ptaki nie wydają się latać przez przeszkody. Obszar, w którym są, powinny być wystarczająco duże rozmiary, aby ptaki miały możliwość wolnym wybiegu, w tym przypadku, ich częstość jest zmniejszona. Ponadto, są one naturalnie uzyskać wszystkie minerały i witaminy, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na syntetycznych dodatków.

Podajniki odbywają wisiorek lub jako wąskim korytem, tak że ptaki nie były w stanie rzucać jedzenie, kopanie w szponach, co jest charakterystyczne dla wszystkich kurcząt.

Grzędy powinna być okrągła i szeroka, aby umieścić ich na tyle niskie, a najlepiej zapewnić dodatkowe specjalne drabiny, aby ułatwić powstanie ogromnego ptaka jak Faverolles Chicken. Mięso kurczaka ras mają sporo na wadze, więc upadek z wysokiego okonia może prowadzić do złamań.

karmienie

dieta Faverolles kurczaka składa się głównie z mieszaniny ziarna. Gotowa mieszanka paszy, dodać im zawierać kukurydza, otręby i suplementów witaminowych. Ponadto ptaki dają gotowanych ziemniaków i pokrojone zioła. Na parze paszy, szczególnie w zimnych porach roku, używane wywar z mięsa, ryb lub odpadów surowicy. Faverolles Chicken – kurczak, że rasa jest dość skromny w żywności. Nadmierne podawania mogą prowadzić do otyłości, które na mięso drobiu jest niepożądane.

Hodowla Faverolles kurczaka

W tym celu pożądane jest, aby pozyskać młodzież z różnych sprzedawców, t. Aby. Krzyżowania osobników, które są ściśle połączenie może prowadzić do pojawienia się różnych rodzajów kurcząt wrodzonych. Hen podczas inkubacji jaj kurczaka zatrzymuje, więc jest zalecane, aby korzystać z inkubatora. Jest najbardziej korzystne, gdy konieczne jest hodować kury dla rodziny, przyjaciół i klientów z innych gospodarstw.

Zawartość kurcząt FAVEROLLES Chicken

kur rasy Faverolles kurczaka dotyczy dość drogie, tak, że jest najlepiej pasują do inkubatora domu o pojemności od 60 do 100 jajek, zapewniając wycofanie kurcząt 75%. Zebrane świeże jaja zawierają co 10⁰S ciągu jednego lub dwóch tygodni. Ważne jest, aby unikać w tym czasie ich ekspozycji. Tak szybko, jak to zostanie ur pisklęta sadzi suchej ściółki w ciepłym pomieszczeniu, w którym temperatura utrzymywana jest na poziomie 38⁰S i solidne ściany ochrony przed wnikaniem drapieżnikami i szczurów. Najlepsze jedzenie w pierwszych dniach życia pisklęta są kaszka kukurydziana i posiekane jajko na twardo. Następnie młodzież dorasta przekazane do specjalistycznej paszy, wzbogacone witaminami. Rosnące piskląt najlepiej obsługiwane w lutym, a następnie wiosną ich już można chodzić na świeżym powietrzu, a do końca lata będzie robić jaja kurze.

Faverolles Chicken – kurczak ras, których opinie są pozytywne w prawie wszystkich kryteriów. Ten ptak jest ceniony i jego estetyczny wygląd i doskonałe do jego smaku mięsa i jaj. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy chcą mieć kury z dobrą wydajnością i mało wymagająca do konserwacji i pielęgnacji.