230 Shares 971 views

Jak określić jakość miodu?

Nie będziemy rozmawiać o korzyściach lub szkodliwości najczystszym źródłem glukozy i fruktozy. Ta dawna słyszałem. A oto jak do określenia jakości miodu – nie wiem wszystkiego.

Aby rozpocząć z państw miodu: ciecz, dachówka, krystalizuje.

Kamień miód – najbardziej rzadkie. Jest on dzikie pszczoły, które osadzają się w górach, niedostępne szczeliny. Miód naprawdę twarde jak kamień, jak zawartość wilgoci w nim nieszczęśliwy.

Płynny miód (świeże „kostka brukowa”) – zawsze szczególnie pachnący, żucia i podobny do bursztynu. Oczywiście, smak i aromat i kolor zależy od tego, gdzie są one gromadzone.

Wkrótce krystalizuje miodu staje się luźne (odparowania wilgoci). Nawiasem mówiąc, to nie zmienia składu i pozostaje jako użyteczne. Ale jest to trudniejsze do podrobienia. Nie jest zatem pokusić płynnego miodu zimę – jest prawdopodobieństwo skrupułów fałszowaniem.

Może być tak, że miód wydaje się być naturalne, a zaszkodzi tylko zamiast dobra. Haczyk polega na obróbce termicznej produktu: dać się „uwodzicielski” typ skrystalizowanego miodu jest ogrzewany, w wyniku otrzymasz uszkodzonych enzymów lub rakotwórczych.

I miód może być dojrzały i nevyzrevshie (niedojrzałe).

Jak określić jakość miodu w tym przypadku? Faktycznie, bardzo fraza „niedojrzały miód” sprawia, że można się zastanawiać: czy warto kupić? Pszczoły uszczelnione swoje zapasy w rodzaju plastra miodu czapki woskowych naraz. Natura umieścić w nich zdolność do „czuć” i odczekać do odparowania wilgotności, jednocześnie zapewniając aktywność substancji produkt, zabija zarazki i bakterie, co zwiększa trwałość słodkich rezerw. Proces ten nazywany jest dojrzewanie pszczelarzy. warunki rynkowe (lub raczej – chciwość) zrobić bez skrupułów pszczelarzy zakłócić proces dojrzewania do wcześniejszej realizacji. jakość miodu, oczywiście, cierpi. Rezultat – fermentacja i utrata smaku i właściwościach leczniczych. Tak więc trwałość jest oczywiście minimalne. Niedojrzałość miodu określa się po ogrzaniu do temperatury 20 ° C w przypadku uchwytu i obracania łyżkę miodu nie będzie tworzył w młodej (zbyt płynny).

Miód dojrzały z ciągłymi łyżki provortyvanii, nawet powolne, wkręca i prawie nie płynie. Transfuzję tworzy rodzaj gorochku powoli rozprzestrzenia się, odprowadzanie grubości, szerokości taśmy. Ale niedojrzały miód rozprzestrzenia się bardzo szybko.

Obojętnie (spadź, mieszane kwiatowy) miód można sprawdzić na naturalności i improwizowanych sposobów. Idąc za zakup, chwyć wody, jodu, ocet.

Teraz – więcej szczegółów.

1. Jak określić jakość miodu za pomocą octu? Nieco miodu rozpuszczonego w wodzie (o sposób, że powinien być rozpuszczony bez pozostałości, obecność osadów już mówić o niskiej jakości) ściekać w roztworze octu. Reakcja chemiczna wydać werdykt: wygląd pianki – pewny znak obecności kredy.

2. W jaki sposób określenia jakości miodu za pomocą jodu? W tym samym kroplówka jodu – niebieskawy wskazuje na obecność skrobi lub mąki.

Jest to bardzo ważne i waga: litrowy słoik pełen miodu nie powinny ważyć mniej niż 1,4 kg (waga mniej większości banków).

Jeśli ramię ma ocet, nie jodem, bez wagi, należy papier drugorzędny (na przykład, arkusz papieru). Kroplówka miód na nim. Niewyraźne kropla uformowana na mokro obręcz, to wykazują obecność wody.

Spójrzmy teraz na słoiki z miodem. Pęcherzyki, obecność pianki, kwaśny zapach, wiązka wskazują fermentacji (co oznacza, że w niedojrzałości).

Najbrudniejszych fałszywy – „Cukier Miód”, którego kilka kropel make „zwinąć” gotowane mleko. Faktycznie, jest to najprostszy, roztopiony cukier z dodatkiem „odpady”: kawałki plastra miodu, pszczoły nóg, a nawet martwych pszczół. Zapach czasami dodać trochę miodu. W każdym razie, to fałszerstwo zdefiniować raz (o ile, oczywiście, przynajmniej raz spróbował prawdziwego miodu): bez smaku, bez smaku (słodka), brak koloru. I konsystencja nie jest taki sam …

Plaster miodu jest po prostu niemożliwe do podrobienia.

Chcesz uniknąć fałszerstw? Szukaj dla „ich” stałej sprzedającego. Być może nawet na rynku na stałym miejscu. Jest to stała. Po tym wszystkim, reputacja drogi. A to znaczy – do podrobienia to nie ma sensu, w przeciwnym wypadku sprzedawca straci klientów. Unikać rynków naturalne, babcie przy wejściach, Romów i innych. Poświęć trochę czasu na poszukiwania, bo miód kupić dla swojego zdrowia.