360 Shares 8719 views

Topiary szyszek z własnymi rękami. Klasa mistrzowska dla początkujących

Topiary, czyli drzewo szczęścia, dziś jest bardzo dobrym prezentem dla każdej osoby na każdą uroczystość. Są wykonane z różnych materiałów: kwiatów, słodyczy, kawa, serwetki. Ale w tym artykule będziemy mówić o takich sztucznych drzewach, jako wierzchołku stożków iglastych roślin.

Twoja uwaga jest przedstawiona stopniowo na poziomie Master Class przy produkcji tego typu produktu. Po zapoznaniu się z przedstawionymi w niej informacjami i przygotowaniu wszystkich niezbędnych materiałów do pracy, możesz zrobić prawdziwe drzewo szczęścia własnymi rękami.

Topiary stożków. Przygotowanie do wykonania

Do produkcji drzewa potrzebujemy następujących materiałów:

 • Pojemność (szkło, plastik, glina);
 • Bambusowa szmatka;
 • Sucha gałąź lub kilka drzew lub krzaków;
 • Kula piany;
 • Stożki roślin iglastych;
 • Gips;
 • Termostat;
 • Kawałek płótna;
 • Taśma lub oplot;
 • Mroczny mech;
 • Spray "Śnieg" w puszce lub srebrnej farbie.

Uczy się robić topiary szyszek. Klasa mistrzowska

 1. Ozdoby garnka. Pojemność (plastikowa butelka, stara kubek bez uchwytu, doniczka) mierzona na obwodzie i wysokości. W tych wymiarach wyciąć płótno z bambusowej serwetki i przymocować do puli pistoletem klejowym. Z burdapu narysuj taśmę o szerokości około 4-5 centymetrów i owiń ją wokół pojemnika. Na górze przyklej taśmę lub wstążkę. Okazuje się bardzo oryginalnym wyglądem doniczki "pod drzewem".
 2. Ozdoby korony i pnia drzewa. Pianka plastikowa piłka przebije gałązką, wlać klej do otworu i przykleić beczkę. Można go wykonać z kilku gałęzi naraz, ale nie powinny być grube. Kiedy półpasiec wyschnie, zetrzyj stożki kulki mocno jeden na drugi. Kolor korony drzewa farbą z puszki lub po prostu posypać sprayem, który naśladuje śnieg. Pozostawić produkt do wyschnięcia.
 3. Mieszanie półfabrykatów do kompozycji. Podzielić gips zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu i wlać do puli. W środku włóż główną część (tułowia do korony), przytrzymaj ją przez kilka minut, aż roztwór trochę się zestala. Zostaw artefakt do wyschnięcia w ciepłym pomieszczeniu.
 4. Topiar stożków: etap dekoracji. Rozstaw między stożkami napełnić włóknem sizalu lub wkleić małe, sztuczne gałązki igieł. Można przykleić naturalne orzechy lub orzechy laskowe. Jeśli trzon pałki wygląda nienaturalnie, a następnie napnij go ciągiem lub papierem falistym. Gips w doniczce pokryty jest sztucznym mchem, przyklejając go termoparem. Pod drzewem można ozdobić ptaka lub założyć mały stożek.

To ujawnia wszystkie tajemnice robienia tak pięknego produktu, jak topiarka stożków.

Fotografie przedstawione w artykule jasno pokazują, że takie rzemiosło może mieć nie tylko okrągły kształt, ale także w postaci stożka. Taki topiarka przypomina warkocz. W przeddzień świąt noworocznych można zrobić dekorację swojego domu lub prezentu dla przyjaciół lub krewnych. Elementy dekoracyjne tego drzewa wykorzystują małe zabawki choinkowe, "deszcz", płatki śniegu.

Topiary szyszek należą do kategorii rękodzielnictwa zwanego "vintage". Do ich produkcji używane śmieci i improwizowane materiały i dary natury. Musisz spędzić tylko na farbie i kleju. Za bardzo małe pieniądze masz oryginalny i bardzo piękny produkt. Utwórz piękno z przyjemnością!