833 Shares 8002 views

Gra planszowa własnymi rękami: bawić, uczyć, pomagać

Po rynek zalany komputerów domowych i przemyśle rozrywkowym pojawiły się w czasie rzeczywistym, mówiąc o „śmierci” gier planszowych. Jak się okazało – przedwcześnie. Wszystkie dzieci (i, jak się okazuje, dorośli) nadal przychodzą do radości polu koloru, rozłożone na stole, na którym chcesz przesunąć żetony o liczbie punktów, które spadły na kości wyrzucone. Szczególnie mile widziane, jeśli rada własnymi rękami sprawiło, że mecz – bo wtedy można wybrać jaki temat chcesz dla niego.

Popularność gry planszowe nie zmniejszyła. Słynny „Monopoly”, na przykład, kochany na całym świecie od 1934 roku. Ale dane kopiowane gry „monopol” z rękami – to nudne, zgadza się. Czy nie lepiej, aby pokazać minimum wyobraźni i zmienić nazwę karty własności w przedsiębiorstwach, które mają w swoim mieście lub kraju? To sprawi, że gra o wiele bliżej do rzeczywistości.

Gra jest bardzo cienka może prowadzić dziecko do świata pieniędzy, aby dowiedzieć się nie tylko z nich korzystać, ale również w celu obliczenia kosztów. gra planszowa, wykonane przez własne ręce, aby znaleźć temat skarbu na pustyni umożliwia powrót do miasta i na rynku, aby kupić rzeczy potrzebne do poszukiwań. Ale co wydawać pieniądze pozyskane z skarbnicy? Na „wiecznego” słoiku czystą wodą? Lub „długi sznur”, aby móc zejść do „opuszczony dobrze”, ale w drodze powrotnej do umierania ryzyka pragnienia? Musimy wybrać.

Opracowanie grę planszową, z ich rąk struktur, koniecznie zawiera element edukacyjny. „Pokonać bariery”: jest on przekazywany tylko wtedy, gdy dziecko prawidłowo przeczytać zdanie na karcie. „African Safari zdjęcie”: aby „zrobić zdjęcie” zwierzę, trzeba znaleźć jego zdjęcie w książce i przeczytać opis katalogowy. „Astronauci”, „pływa” w przestrzeni towarzyszy spotkaniu z ciał niebieskich, gwiazd i konstelacji każdy powinien być mini-historia.

Wystarczy dokonać kartony ze sparowanych obrazów, wymieszać je i umieścić na stole „Jacket” up – Oto gra planszowa, aby znaleźć podobne obrazki. Początkowo, przerzucony jedno pole, a następnie – drugi. Jeśli zdjęcia na nich są różne – szczegóły nowo odwróconego „płaszcza” w górę; Jeśli ta sama – pozostają. Gra planszowa własnymi rękami może być skomplikowane: zamiast drugiego obrazek, aby przeliterować słowo w języku obcym; więc są one lepiej pamiętał, plus zaktualizowane słownictwo.

W szerokiej płytkiej patelni i pleśni z gliny wodoodpornych wysp, raf i mielizn, wyznaczają porty, w różnych kolorach, wykonanych z tych samych odcieniach prostych łodziach. Teraz możesz grać przynajmniej do odkrywców, przynajmniej w Piraci z Karaibów. Dziecko w roli wiatru w żagle statków, równocześnie wykonywać ćwiczenia oddechowe ćwiczenia.

Są to tylko kilka przykładów do wyjaśnienia: planszę własnymi rękami mogą być wykonane z niemal wszystko i na każdy temat. Najważniejsze – że to było ekscytujące, a to nie straciłby zainteresowanie wkrótce po starcie. A najważniejsze, że sama przyjemność pochodzi z procesu tworzenia gry własnymi rękami.