155 Shares 3007 views

Co użyć suszarki technicznej

Gorące powietrze wykorzystywane w wielu budowy lub prac remontowych. Do tworzenia gorącego powietrza o temperaturze od 100 do 650 ° C, są stosowane lub technicznych suszarki budowlanego. Czasami z powodzeniem zastępuje się blowtorch. Zaletą tego narzędzia – nie otwarty ogień i możliwość regulacji temperatury powietrza zasilającego. suszarka techniczny posiada szeroki zakres zastosowań:

  • Ogrzewanie z tworzyw sztucznych, linoleum i papą, aby zwiększyć elastyczność podczas instalacji.
  • Spawanie z filmów, wyrobów z tworzyw sztucznych, rury z tworzyw sztucznych.
  • Bieżącą ciepłą podłogową spawanie przykrycie.
  • Przyspieszenia / opóźnienia wyschnięciu kleju.
  • Usuwania starej farby z różnych powierzchniach.
  • Kalcynacji powierzchnie drewniane.
  • Przyspieszone suszenie powierzchni lub trudno dostępnych miejscach.

Tak szeroki zakres prac doprowadziło do wzrostu popularności tego narzędzia. Istnieje kilka kluczowych punktów, które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze. Podstawowe dane techniczne: moc wymagające uwagi, wydajność nawiewu i zakresie temperatur.

Moc suszarki budowlanych w zakresie od 900 do 2300 watów. Potężny włosy techniczny, tym szybsza praca jest wykonywana. Tempo ocieplenia elementów zależy również od siły wydajności przepływu powietrza lub nawiewu. Ta charakterystyka jest zwykle w zakresie od 200 do 700 litrów na minutę. Innym ważnym parametrem, – temperatura powietrza wlotowego. mieści się w zakresie od 100 do 700 ° C,

Wybór technologii suszarka do włosów, należy zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które będą przydatne w ich pracy. Na przykład, zdolność do kontrolowania temperatury. Prosty w obsłudze bezstopniową regulację: Temperatura może być dokładnie dostosowany do każdego rodzaju materiału. Jeśli mamy wybrać model z przełącznika krokowego, trzeba upewnić się, że tryb była maksymalna kwota. Wielu profesjonalnych pistoletów ciepłego powietrza mają wbudowane w system kontroli temperatury. Reguluje on ogrzewanie strumienia powietrza, niezależnie od obciążenia. Ma to na celu zapobiec przegrzewaniu się narzędzia i powierzchnią. W niektórych rodzajach pracy niezbędnego szybkiego chłodzenia. Istnieją modele, które posiadają funkcję dostarczanie zimnego powietrza.

Ważne i ergonomiczne szczegóły. Więc należy zwrócić uwagę na rękojeści. Modele z otwartymi ramionami są mniejsze, ale pokrywa ochronna chroni dłonie przed poparzeniem. Może mieć powłokę ochronną i dyszę. Ponadto, narzędzie jest zobowiązany po prostu usiąść wygodnie w dłoni, muszą pracować wystarczająco długi okres czasu i wygoda – nie nadmiar.

W celu uzyskania bardziej efektywnego działania za pomocą specjalnych dysz. Istnieją urządzenia do spawania, suszeniu, cięciu i lutowania. Jest specjalne okrągłe dysza kieruje strumień powietrza i jest ochronną, wrażliwe na ciepło materiały, które chronią przed przegrzaniem.

Podobnie jak w przypadku wyboru dowolnego sztukę, trzeba zwrócić szczególną uwagę na producenta: dobre właściwości techniczne muszą być zaopatrzone w odpowiednią jakością. Dobre rekomendacje otrzymał suszarka technicznego Bosch. Ten producent podoba niezmiennie wysoki poziom wydajności i dużym asortymentem, pozwalając, aby wybrać narzędzie do jakichkolwiek celów. suszarka techniczne „Zubr” mogą być izolowane od krajowych producentów. Jest to dość konkurencyjny na dzisiejszym rynku.