737 Shares 7049 views

Jeśli czytnik kart nie działa

Teraz wiele urządzeń elektronicznych do pracy przy użyciu kart opartych na pamięci SSD (flash). I nie chodzi tylko o telefonach komórkowych i aparatów cyfrowych. Wielu producentów kamer wideo są również coraz częściej oferują modele, w których strumień cyfrowy jest zapisane bezpośrednio w pamięci flash. W tym świetle staje się jasne, dlaczego wszystkie nowoczesne laptopy i netbooki z ich odpowiednikami tabletki w 90% przypadków są wyposażone we wbudowany moduł do odczytu kart pamięci flash. Na pewno każdy słyszał określenie „czytnik”. Właściwie, to jest moduł – Card (karta) Reader (czytnik). Jeśli czytnik kart nie działa, to użyteczność urządzenia jest znacznie zmniejszona. Na przykład, zamiast kopiować pliki bezpośrednio z kamery do karty, konieczne jest użycie adaptera przewodu zasilającego. Powody, dzięki czemu czytelnik nie działa, może być bardzo różny. Dzisiaj patrzymy na tych największych i dać rekomendacje dla przywrócenia zdrowia.


Ogólnie rzecz biorąc, wszystko z powodów może być podzielony na kilka dużych grup:

– sprzętu. Należą do nich błędy połączenia, uszkodzenia logiczne części, niewłaściwego użycia, związanych usterek;

– oprogramowanie. Zazwyczaj ten konkretny system operacyjny lub kierowca;

– mieszane.

Jeśli masz problemy z czytaniem kart Pierwszą czynnością powinno być zawsze zainstalować sterownik czytnika kart. Jest to szczególnie ważne dla laptopów. Bez kierowcy (Program sterujący) czytelnik może nie działać również w systemie jest zdefiniowany jako nieznane urządzenie. Roztwór jest określenie czytnik producenta (wskazaną w instrukcji), np Ricoh oraz pobieranie z odpowiedniego sterownika. właściciele laptopów mogą działać wsparcia na dysku, w pakiecie, lub odwiedzić witrynę producenta komputera przenośnego w sekcji do pobrania obejmują model i pobrać odpowiednie sterowniki. I dopiero po zainstalowaniu sterowników sprawdzić sprzęt.

Czytelnicy mogą być zewnętrzne i wewnętrzne (zintegrowany). Mimo tej różnicy, wszystkie są podłączone do magistrali USB. W wewnętrznych modułów komputerowych do czytnika kart na tylnej stronie znajduje się specjalny kabel z bloku złącza na końcu. Blok jest podłączony do odpowiednich pinów USB na płycie głównej. Dlatego, jeśli czytelnik nie działa, to trzeba sprawdzić złącze połączenia (Open instrukcji do płyty). Chociaż w większości przypadków zator jest przez włączenie błędne, niemniej jednak czasami wystąpić precedensów. Z czytnikiem kart zewnętrznych łatwiejszego – standardowe złącze USB «Wręcz przeciwnie,” po prostu nie odwrócił. Również nie działa w czytniku wbudowaną kartę jeśli zakazane porty USB w ustawieniach BIOS. W komputerach osobistych, aby uzyskać dostęp do systemu BIOS trzeba natychmiast po naciśnij klawisz Delete (Del). Zaleca się przeczytanie instrukcji do płyty głównej i ustawić ustawienia zgodnie z instrukcją w nim. Jeśli nawet wtedy czytnik kart nie działa, to należy go do innego wolnego portu. Zaletą czytnika kart komputer w ich łatwą wymianę w przypadku uszkodzenia.

Sytuacja jest trochę trudniejsze, jeśli nie działa na czytniku kart laptop. Ze względu na wysoki stopień integracji elementów powszechnie występują miejscowe przegrzanie, powodując część portów USB nie powiedzie się. W tym przypadku, nie tylko przestaje czytelnika pracy. Ponieważ laptopy przełącznik wbudowanego urządzenia w drugim końcu jest problematyczne, trzeba się upewnić, że sterownik jest zainstalowany, spróbuj inną kartę pamięci, aby zmienić system operacyjny (czasem pomaga).

Podczas korzystania z czytnika kart, należy wziąć pod uwagę dwa ważne punkty:

– hub USB ma ograniczenie prądu, tak duża liczba urządzeń podłączonych jednocześnie może nie działać poprawnie w ich pracy. Wniosek – sprawdzić wyłączenie drukarki, skanery, dyski flash, telefon i pozostawić tylko jeden czytnik kart;

– karty SD i SDHC są tylko częściowo zgodne. Czytnik SD nie musi być w stanie pracować z nowym SDHC.