638 Shares 5574 views

Dlaczego swędzenie sutków, i jak pomóc w tej sytuacji?

Z przyczyn naturalnych, kobieta nie jest w stanie samodzielnie określić przyczynę, dlaczego nie ma swędzące sutki. Dlatego najmądrzejszym rozwiązaniem jest odwołanie się do specjalisty, który nie tylko wyjaśnić, dlaczego ból i swędzenie sutków, ale również powiedzieć, jak radzić sobie z tym problemem. Jednak, aby rozwiązać ten problem trzeba znać przyczynę. I mogą być następujące:

1) alergii. Czasami może powodować swędzenie wspólny alergia i swędzenie są nie tylko sutki, ale cała pierś. Takie reakcje mogą być spowodowane tkaninę bielizny, ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie często napotykają niskiej jakości towarów i nienaturalne, w wyniku zastosowania tej swędzące sutki na piersiach, jeśli niewygodnie nosić biustonosz, który podrażnia skórę. Również reakcja alergiczna występuje w proszku do prania ubrań lub niektórych leków, w tym antybiotyki lub kosmetyków.

2) zbliża się miesiączka. Kiedy w przeddzień miesięcznych wzrostów poziomu we krwi progesteronu, a sutki, by tak rzec, suchy. Pokrycie w tych miejscach, i tak cienkie, tyle wrażliwy, szczególnie w sezonie zimowym. To trop dlaczego swędzenie sutka. powinny pić więcej płynów lub nawilżać skórę przed menstruacją.

3) ciąża lub laktacja. Zazwyczaj w tych czasach to normalne, nawet jeśli nie jest szczególnie przyjemne. Gruczoły sutkowe są aktywne w tworzeniu mleka, zwiększając przez to piersi, skóry i mają tendencję do rozciągania i zarysowania, dlatego swędzące brodawki na kobiecych piersi. Szczególnie ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że nie powinno się rozczesują i lepiej jest rozmaz krem problematyczne miejsca. Takie swędzenie jest oznaką poczęcia dziecka. Dlatego też, nawet przed badaniem należy zwracać szczególną uwagę na to.

4) obecność zapalenia skóry. W zapalnych zmian skórnych, co powoduje dyskomfort, należy natychmiast skonsultować się z dermatologiem, który śmiało postawić diagnozę i przepisać niezbędnego leczenia. Tak więc, może być taka sama wysypka, wygląd, który wyjaśnia, dlaczego to jest porysowana i nie tylko sutek. Oprócz świądu może wystąpić pęcherze, które przypominają kontakt z pokrzywy, stąd nazwa.

5) pleśniawka. Od nazwy raz jest jasne, że będzie to około matek karmiących. W takich sytuacjach, tylko swędzenie sutków nie będzie wysiąść. Do tego dodaje się opuchlizna pęcherzyki lub łuski powłokowych. Możliwe ból w klatce piersiowej, ciężkie i niezbyt dużo. Aby rozwiązać problem drożdże potrzebują pomocy ginekologa.

Jak pomóc?

Gdy kobieta jest zainteresowana na pytanie, dlaczego swędzenie sutków, co oznacza, że gdy trzeba, aby zobaczyć się z lekarzem, gdyż problemy kobiecych piersi jest bardzo poważna. Podsumowując: aby taki niezręczności nie powstać, trzeba odpowiednio wybrać bieliznę, śledzić leki przyjęte i stosowane makijaż, wytrzeć wywar klatki piersiowej z rumianku, a także w ogóle dbać o siebie, a jeśli masz najmniejszego podejrzenia natychmiast szukać pomocy.