523 Shares 5481 views

Co do paszy Budgies: Porady dla początkujących

Kupiłeś zwierzaka – papużka falista. Piękny, mały, rozmowny i wesoły ptak – to pierwsze wrażenie ludzie widzieli przedstawicieli tego gatunku. Ale nie wszystkie na raz pomyśleć o ich naturalnych potrzeb: gdzie oni mieszkają w mieszkaniu, jak często trzeba czyścić klatkę, i wreszcie, co żywią się papużki. Cóż, pierwsze dwa punkty, można odpowiedzieć słowem – żyć w klatce, czysty przynajmniej raz w tygodniu. Ale karmienie … To pytanie może być nawet konieczne, aby dać szczegółową odpowiedź. Tak, pod hasłem „Karmienie Budgies”.

Ptaki tego gatunku są wszystkożerne, ale to nie znaczy, że można karmić im nic do jedzenia. Po pierwsze, analiza składu diety cud falistą w piór.

Aby upewnić się, że papuga, aby być zdrowym, trzeba nakarmić i suchej karmy i owoców, bez umniejszania znaczenia każdego komponentu.

Zacznijmy suchej żywności. W sklepach zoologicznych na pytanie, co karmić Budgies, sprzedaz odpowiedź kategoryczne: „pasza” – i wskazuje na półce z ładunkiem z nimi. Kolejne pytanie brzmi: „Co to jest jakość żywności?” I to jest, gdy trzeba spojrzeć nie tylko na daty ważności, ale także na jego opakowaniu. Powinno być uszczelnione w polietylenie i szczelnie, tzn zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych: wilgoć szkodników. Karton jest lepiej nie brać, a ja nie radzę zmienić producentem. Skład paszy musi być stały. Mówiąc o tych ostatnich. Poświęć trochę czasu, aby skierować ich uwagę na część pakietu z rzeczą „kompozycja”. Suche jedzenie nie powinno być owocem! Nawet jeśli to jest świeże okres trwałości, mogą być wielu, wielu miesięcy.

Kanał zakupione i ile z nich powinno być w diecie Papużka falista? Jego stawka – 70% codziennej diety ptaków. Papuga w gramach należy poświęcić około dwóch łyżeczek suchej karmy dziennie. Reszta karmy dla zwierząt domowych w górę jagody, owoce i warzywa. Tu doszliśmy i soczyste pastewnych.

Jak wiecie, soczyste konto jedzenie dla 30% podstawowej diety ptaków. Jest warzywa, owoce i jagody. Wiele słyszałem odpowiedź na pytanie, co karmić Budgies które pozwoliły naturalnej żywności natychmiast zawołać coś takiego: „Tak. Teraz wystarczy uruchomić z rynku” Ale mam nadzieję, że rozumiesz, że owoce owłosione należy podawać tylko świeże, a nawet wtedy nie wszystkie. Nie dać im Budgies niektórych tropikalnych gatunków, takich jak persimmon, mango, papai i awokado. Dozwolone karmić owoce takie jak morele, gruszki, banany, pomarańcze.

Osobno też powiedzieć, że są one sprzeczne orzechy i nasiona, tworząc obciążenie wątroby ptaków. Teraz na jagody.

papugi Jagody można podać dowolny, ale były one jadalne. Ten śliwki, winogrona, wiśnie, maliny, granaty, truskawki, porzeczki i rokitnika.

Warzywa budgies są również wybiórczo. Dla niego nie ma tabu, co następuje: seler, ostre zielenie, szczaw, ziemniaków, cebuli i czosnku. Jest możliwe, aby dać produkty pochodzenia roślinnego, takie jak kapusta, marchew, pomidory, słodka papryka, sałata, dynia, ogórki, buraki, dynia, kukurydza, rzepa i roślin strączkowych.

Myślę, że to byłoby zbędne powiedzieć, że przed użyciem ptaków owoce i warzywa powinny być dokładnie umyte przeszłości i wyciągać z nich wszystkie kości, jeśli takie istnieją.

W dodatkowym źródłem witamin może mieć falistą papugi gałęzie drzew i krzewów owocowych, osika, brzoza, głóg, Hickory, klonu i kasztanowca. Najlepiej jest, aby zebrać je w stosunkowo czystych miejscach – z dala od roślin, autostrad i innych zanieczyszczeń powietrza.

Zabrania się im gałęzie akacji, wiśni, bzu, gruszka, topola, dąb i sosen.

Raz na tydzień, nierozłączki może dać gotowane kurczaka lub jajka przepiórka (około 5 g na jednostkę), Mealworms lub tłustego cząstek skrzepu. Produkty te są źródłem białka. Podczas linienia i odtwarzania ich liczba powinna być zwiększona.

Ponadto, te ptaki potrzebują wapnia, które może być źródłem kredy lub kamień mineralny.

Wielu właścicieli papug zawierać w diecie swoich ulubieńców bałagan, co daje im do 2 łyżeczek dziennie. Do jego przygotowania można użyć jednego lub więcej spośród wszystkich zbóż. Ale zbożowa ptaka potrzebuje nieco innego przygotowania specyficzność niż mężczyzn. Aby przygotować owsianka jest bardzo przydatna dla ptaków zwierzę, przestrzegać kilku zasad:

  1. Przed użyciem zad musi być prawidłowo myte.
  2. Nie dodawaj zbóż zupy, mleko, cukier, sól i przyprawy, gotować tylko potrzebuje wody.
  3. Zad również nie można gotować, a na parze.

W odpowiedzi na pytanie, co karmić Budgies, należy również pamiętać, że jest to zabronione ryby, mięso, chleb, produkty mleczne (z wyjątkiem ziarnisty niskotłuszczowy twaróg), jak również jako żywność z tabeli. Nie można dodawać do pożywienia tych ptaków przyprawy, sól i cukier.

To wszystko jest kompletna dieta dorosły papużka falista. A jeśli masz jakieś osoby heteroseksualne, którzy dali potomstwo? Natychmiast pojawia się pytanie: „Czym karmić pisklę papużka falista?” I nie jest bezpodstawne, ponieważ dieta dorosłych jest znacznie różni się od diety młodzieży. Tak, pisklęta … Co jedzą?

W ciągu pierwszych dni po wykluciu, lepiej karmić swoją matkę, bo w tym czasie jedzą wole mleczny, który powstaje u kobiet w mięśni brzucha. Kiedy młode papużki trochę starszy, stopniowo zaczynają dając im zmiękczonej ziarna. I taka dieta – grasica mleko matki, a także zrelaksowany ziaren – będzie mieć aż pisklęta aż się silniejszy i zacząć latać z gniazda. Wtedy uczą się jeść to samo jedzenie jak osoby dorosłe.

To wszystko, co odnosi się do mocy tych ptaków. Teraz, na pytanie, co karmić papugi volnisth można odpowiedzieć dokładnie i z ufnością, a także zastosowania posiadanej wiedzy w praktyce.