213 Shares 2261 views

Klej do drewna. Zasady stosowania

Drewniane wyroby zawsze były modne, piękne i niezawodne. Jednak nawet z nowymi, a nie tylko z używanymi produktami z drewna, występują problemy. Aby je wyeliminować, zastosuj szpachlówkę na drzewie. To narzędzie pomoże wypełnić i naprawić różne wyboje, depresje, pęknięcia, a także naprawić resztki wszelkiego rodzaju wad.


Szatę na drewno dzieli się na dwa typy, które zależą od ich podstawy: na masie wody lub na rozpuszczalnikach. W przemyśle drzewnym stosowano długotrwałe wypełniacze na bazie rozpuszczalników. Były one popularne także podczas napraw w domu. Wodny wypełniacz jest często nazywany akrylowym. Po pojawieniu się szybko zaczęła zdobywać rynek. Głównymi zaletami bazy wodnej są brak toksycznych oparów, które zanieczyszczają środowisko. Ponadto, wypełniacz na bazie wody jest bardzo łatwy w użyciu i charakteryzuje się łatwiejszą obróbką. W celu usunięcia resztek tego produktu nie trzeba używać rozpuszczalników – takich jak aceton lub terpentyna: wystarczy zwykła woda. Zdolność do wyschnięcia tak szybko, jak szpachlówka na drewnie na rozpuszczalnikach, daje możliwość wykorzystania go w przyszłości. A co najważniejsze, jeśli wolisz produkt na bazie wody, nie będziesz musiał żałować jakości kleju wybranego materiału.

Przed nałożeniem kit na drewno należy zapoznać się z podstawowymi zasadami i zaleceniami:

  1. Podstawową zasadą jest przygotowanie powierzchni materiału. Powinna być sucha, czysta i prawie idealnie płaska. Konieczne jest zmycie wodą lub usunięcie wysokich, odtłuszczonych i usuwających osadów żywicy. Używając cienkiego papieru z papieru ściernego, należy dokładnie spłukać powierzchnię.
  2. Warunki podczas pracy z kitem muszą spełniać określone normy. Temperatura powietrza wpływa na czas suszenia: nie powinien wykraczać poza siedem do trzydziestu stopni ciepła. Wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 75% i być niższa niż 55%. Samo drewniany produkt nie powinien też być mokry (z 5% do 13%).
  3. Jeśli pracujesz z połączeniami, konieczne jest gruntowanie porowatych powierzchni. W tym celu lepiej użyć akrylowego podkładu. Przed użyciem produkt należy suszyć przez około dwanaście godzin.
  4. Wkładkę na drewno należy nakładać specjalnym pistoletem ramy. Następnie za pomocą łopatki należy ją wypoziomować, aż zostanie uzyskana cienka, równa warstwa, a następnie wysuszona. Po wyschnięciu cienką szmatką szmatką należy polerować powierzchnię.
  5. Podłoże, powierzchnia po wyschnięciu jest gotowe do wytwarzania kolejnych powłok.

Wkładka do drewna jest bardzo łatwa do nakładania. Nie musisz być profesjonalnym z nim pracować. Wystarczy, że będziesz w stanie prawidłowo wybrać kolor, a także uzyskać łopatkę i pistolet ramki.