424 Shares 1573 views

Wróżby na Boże Narodzenie – nauczyć się ich losem.

Okres od 7 stycznia, 18 stycznia, o nazwie „Yule lub święte dni”, „Bożego Narodzenia”. W dawnych czasach, Boże Narodzenie i Święto Trzech Króli obchodzone równocześnie.


Później wprowadzono krótki okres, który jest uważany za jeden długi dzień, pełen radości, zabawy, szczęścia, ponieważ w tym czasie Jezus urodził.

Kanonów chrześcijańskich świąt Bożego Narodzenia i Objawienia nie jest zabronione zachowanie w Svyatka pogańskie obrzędy. To kolędy, bale maskowe, i oczywiście wróżenie Boże Narodzenie.

Wróżby na Boże Narodzenie – to jest próba, aby dowiedzieć się o ich przyszłość.

Pierwsze siedem dni świąt Bożego Narodzenia, z 7 stycznia, 13 stycznia, o nazwie „Wielki Tydzień” lub „Święty, Yule wieczór”, a drugi tydzień – od 14 stycznia do 5 stycznia – „Straszne noce”.

W całej młodzieży caroling pierwsze Boże Narodzenie tydzień. Dziewczęta i chłopcy pod oknami tańczyli i śpiewali kolędy w Spiewy wysławiać święte święto, życzę właścicielom bogactwa, dobrobytu, i oczywiście – zdrowia. Ich trud leczono do słodyczy.

Gospodarze dali okna Kolyada różnych słodyczy dla tego specjalnego pieczonych ciasteczek – „ikry”. Przez znaki, te słodycze przyczyniły się do bogatej potomstwo bydła. Wiele różnych potraw przygotowanych z mięsa, zwłaszcza wieprzowego, to był symbolem płodności i bogactwa w dawnej Rosji. Ogólnie w tych czasach nie było żadnych ograniczeń dotyczących żywności.

Zdecydowano w dzień Bożego Narodzenia ubrać i jeździć konno. Ryadilis mężczyzn w strojach kobiecych, piękne. Kobiety ryadilis u mężczyzn, podsumował wąsów i brody. Wśród artystów, z pewnością był to niedźwiedź – człowiek maskowania w kożuchu okazało wewnątrz. Ludzie grali, wygłupiać, żartować na swoich sąsiadów, intryg i figle. Na przykład, podparł drzwi i zatrzymał rur, albo ciągnie sanki z podwórka.

I, oczywiście, domyślając się na Boże Narodzenie był najbardziej zabawny moment, zastanawiając się wszystko! Głowa rodziny zastanawiał się, czy po roku zbiorów, czy dla dobra pogoda sadzenia będzie jak gdyby rosną wystarczająco ziarna. Gospodyni na Boże Narodzenie wróżenia prowadzone w celu dowiedzieć się o dzieci, choroby bogactwa. Dziewczyny chcą znać odpowiedź na główne pytanie małżeństwa tego roku.

Yule wróżenie wykonywane na północy lub przed wschodem słońca. I wszelkiego rodzaju świątecznych metod wróżenia nie wymienione. Opisujemy najczęściej, przetrwały.

Najlepszy wróżenia na Boże Narodzenie:

W wodzie w stanie stopionym.

1. Konieczne jest, aby przynieść do domu z ulicy kawałek lodu lub śniegu piłkę i czekać, aż się roztopi. Następnie należy spojrzeć na pyłek złowionych w stopionej wody. Jeśli włosy spadnie, więc pan młody będzie bogaty; paluszki, chipsy, trociny – do swego domu; leaf – jest naukowcem; Papier – oznaczałoby wojnę.

2. szkła ze sprężyną wody gorącej woskowej wylano białka jaja. Jeśli będą one spuścić na dół i jako rastekutsya naleśnik, małżeństwo z dziewczyną w tym roku nie jest zagrożone. Jeżeli kształt będzie przypominał świecę lub pierścień – ślub wkrótce.

3. W nocy, konieczne jest, aby przejść do rzeki do otworu, w którym można zobaczyć twarz lub pary, lub nie słychać trzaski i grzechotanie, znaki wskazujące, że w tym roku nie będzie ona poślubić.

4. Wlać do szklanki wody, aby rzucić na ring i umieścić na wieczór. Przez liczbę wzgórza na powierzchni lodu może być oceniana od liczby synów i od liczby otworów – liczba córek.

Na lustrach.

1. Późno w nocy trzeba zablokować się sam w pokoju, położyć na stole przed lustrem, dwie świece przed nim. Jeśli bardzo blisko spojrzeć w lustro, to jest możliwe, aby zobaczyć przyszłość. Po zgadywania, lustro musi szybko przejechać do złych sił zabity przypuszczenie.

2. Podobnie jak w powyższym przykładzie wykonania, czary wytwarzać sam. Dwa lustra umieszczone na przeciwnie, aby odzwierciedlić długi, wąski korytarz. Oświetlone dwie świece, umieść je tak, aby były widoczne w lusterkach i stworzyć wygląd oświetlenia korytarza. W tym korytarzu trzeba szukać długo i można zobaczyć różne wydarzenia z własnej przyszłości.