591 Shares 1376 views

Skuteczna Dieta Dukana: Menu na tydzień dla każdego etapu

Dieta Dukana – bardzo skuteczny system odchudzania opracowany przez francuski lekarz Pierre-dietologa Dyukanom zwłaszcza dla tych, którzy nie pracują, aby schudnąć a następnie utrzymać ją normalnie.


Cały cykl dieta składa się z czterech etapów:

 1. „Atak”. W trakcie swojej intensywnej hodowli zachodzi proces tłuszczu. Ten etap trwa przez okres do 10 dni, w zależności od ilości masy chcesz stracić. schudnąć – 3-5 kg.
 2. „Rejs”. W tym okresie, należy dołożyć wszelkich starań, aby osiągnąć pożądaną wagę. Okres może trwać od 5 do 10 tygodni. To wszystko zależy od wagi i pragnienia. Masa kasowalny – 1 kg tygodniowo.
 3. „Naprawianie”. Ten krok pomaga utrzymać wyniki. Czas trwania jednostki zależy od wagi, który spadł. W ilości 1 kg – 10 dni mocujących.
 4. „Stabilizacja”. W tym okresie możemy rzeczywiście wrócić do normalnej diety. Na tym etapie trzeba zatrzymać jak najdłużej. Następnie waga nie jest dokładnie wróci do ciebie.

Dieta Dukana dla produktów spożywczych, które są zalecane w każdym etapie, zawiera największą ilość białka. Znaczenie diety jest to, że w trawieniu białek przez organizm wymaga dużo energii. Znacznie więcej niż można znaleźć w większości pokarmów białkowych.

Przy każdym kroku – tydzień Dieta Dukana. Za dnia można być dieta, ponieważ dieta nie stawia surowe ograniczenia w sekwencji białka i warzyw. Co ważne, nie odbiegają od instrukcji, aby nie przeszkadzać i nie jeść pokarmów zakazanych.

Dieta Dukana: Menu na tydzień na etapie „atak”

Na tym etapie, tylko jeść pokarmów białkowych. Można również dodać otręby do jedzenia lub korzystania z nich oddzielnie.

 • Śniadanie. W godzinach porannych można zrobić pyszne i pożywne omlet z 3 jaj i mleka o niskiej zawartości tłuszczu. Drugi przykład wykonania: jajka na twardo gotowane lub gotowane ryby, ciecz (kawa lub herbata).
 • Lunch. Ugotować kurczaka lub wołowiny. Można upiec. Tylko nie smażyć. Picia szkła świeżo wyciśniętego soku.
 • Przekąski (może być wyłączone). Gotować wszystko od morza: krewetki, kalmary i małże. Na główne danie, można dodać plasterek sera (40% tłuszczu).
 • Kolacja. To powinno być łatwe. Jako wariant: gotowanej ryby, jogurt lub kubek jogurtu.

Dieta Dukana: Menu na tydzień do „Rejsu” fazy

Na tym etapie nie jest naprzemienne warzyw i produktów białkowych. Zakazane makaron, chleb, ziemniaki, kukurydza, groszek i olej roślinny. Dodano pokarmem otręby.

 • Śniadanie. Gotować kawałek kurczaka lub indyka i jajkiem. Możesz dodać jogurt menu beztłuszczowe. Kawa lub herbata.
 • Lunch. Podsmażyć warzywa, gotować rybę. Ciecz.
 • Podwieczorek. Gotowany kurczak lub chude szynki.
 • Kolacja. Pieczone wołowiny szaszłyki, warzyw zupa. Kawa lub herbata.

Dieta Dukana: Menu na tydzień na scenie „Naprawianie”

Na tym etapie możemy znowu jeść ziemniaki, chleb, makaron, olej roślinny i kukurydzę. Codziennie dodawać otręby do diety. I rozpocząć cotygodniowy dzień postu, podczas którego tylko jeść pokarmów białkowych (jak w „atak” faza).

 • Śniadanie. Gotowany kurczak, niskotłuszczowy jogurt lub twaróg i jajko na twardo. Ciecz.
 • Lunch. Gotowane na parze ryby i warzywa. Kawa lub herbata.
 • Kolacja. Grillowane mięso lub zupa jarzynowa. Ekspres do kawy / herbaty.

Dieta Dukana: Menu na tydzień na scenie „stabilizacji”

Zwiększenie dawki dziennej jadalnego otrębów.

 • Śniadanie. Zagotować 1 jajko lub zjeść 200 g szynki. Możesz dodać jogurt, plasterek sera, kawa lub herbata.
 • Lunch. Gotować kurczaka, indyka lub ryby. Jeść niskotłuszczowej twaróg lub jogurt.
 • Kolacja. Można użyć menu śniadaniowe.