430 Shares 2782 views

Transformator jednofazowy. Cel, struktura i główne cechy

Jest stary żart Instytutu. Na pytanie nauczyciela „jak transformator jednofazowy” brzęczenie studenta w odpowiedzi: „Oo-oo-oo”. Dźwięk ten rzeczywiście nastąpi, to ze względu na fakt, że podczas przesuwania pole indukcji powstaje efekt striction magnetyczne, powodując wibrację płytkę obwodu magnetycznego.


Transformator jednofazowy do generowania napięcia prądu zmiennego do pożądanej wartości obciążenia, bez konieczności zasilania trójfazowego.

Każdy z transformatorów składa się z dwóch podstawowych części: rdzenia i cewki ich jest nie mniej niż dwa. Zasada działania jest prosta. W wyniku przepływu prądu elektrycznego za pomocą przewodnika w uzwojeniu pierwotnym, wtórnym indukowanej siły elektromotorycznej (EMF). Rdzeń składa się z płytek ferromagnetycznych, tj promujących materiał wzmacniający pole magnetyczne (stal elektryczna specjalnych gatunków).

Wielkość pola elektromagnetyczne oblicza się według wzoru:

E = 4,44 x F x F x ω

gdzie:

F – amplituda strumienia magnetycznego;

f – częstotliwość prądu;

ω – liczba zwojów uzwojenia.

Dopuszczalne obciążenie, które „ciągnie” transformator jednofazowy, jest przez przewody sekcji, które są nawinięte zwoje i obwód magnetyczny Q, w szczególności przepuszczalność ferromagnetycznego ľ. Wymiary rdzenia i liczby uzwojeń są przedmiotem obliczeń, co często jest przedmiotem pracy oczywiście w uczelniach technicznych.

W każdym razie, transformator napięcia mocniejszy jednofazowe, tym bardziej imponujące ich wielkość. Na ich ciele często ma etykietę z listą podstawowych parametrów (dopuszczalnym prądzie wejściowym i napięć wyjściowych). Jednak nie zawsze tak jest.

W praktyce wiele naprawami często stają w obliczu konieczności wymiany transformatora wypalony napięcia jednofazowe. W celu zapewnienia przydatności należy zbadać właściwości urządzenia, przeznaczonego do wymiany.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest, aby określić wejście uzwojenia. Na transformatory step-down to ma największy opór.

Następnie, przekształcając go w sieci, możliwe jest, aby mierzyć napięcie wyjściowe na biegu jałowym. Stosunek siły elektromotorycznej wejściowego i wyjściowego współczynnik transformacji K. jest równe frakcje Rin N. / N O., to znaczy liczba zwojów w uzwojeniu.

Następnie, jak obciążenia, jakie może być związane silny opór zmienną (rezystor) i wyjąć charakterystykę prądowo-napięciową określające wartość prądu znamionowego. Jako obciążenie zwiększa napięcie wyjściowe stopniowo maleje.

Transformatory są nie tylko moc, ale również pomiar. W przypadkach, gdy jest to niezbędne do określenia znaczne ilości prądu w obwodzie za pomocą amperomierza. znajduje się on kolejno, i powinny mieć niską wytrzymałość w połączeniu z dużym przekrojem przewodu w układzie odchylania magnetycznego. Takie urządzenie byłoby zbyt drogie, masywne, tak stosowanie istniejących transformatory jednofazowe usuwające proporcjonalnie zmniejszyć wartość i doprowadzania ich do konwencjonalnych amperomierze szeregowych. Oblicz natężenie jest prosta, to pozostaje tylko do zastosowania tych czynników na organizm.