700 Shares 7783 views

Dlaczego potrzeba HTML spojlera?

Czy znaetet czego HTML spoiler? tworzenie stron internetowych jest zapotrzebowanie wśród wielu. Niektórzy uczą się rozwijać własne zasoby Internetu, biorąc informacji z różnych źródeł. Istnieją koncepcje, z którymi muszą zmierzyć się po raz pierwszy. Co to jest spoiler, i jak zrobić to online bez pomocy? W tym artykule dowiesz się o tym.


Co to jest spoiler?

Rozważmy spoiler HTML działa na każdym systemie zarządzania treścią (CMS). Spoiler – konstrukt zawierający część zawartości witryny, która początkowo ukryte dla użytkownika. Osoba kliknie na link i zobaczyć całą zawartość. W tym celu należy użyć i spoiler HTML. Wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego ukryć jakiś kawałek artykułu? Częściej na zewnętrznej dekoracji zasobu. Ponadto, spoiler HTML zrobić z jakimś praktycznym celu. Na przykład, aby utworzyć projekt strony internetowej, która nie zapewnia lokalizację dużego artykułu na stronie głównej. A jeśli właściciel chce podzielić przeniesiony przez wyszukiwarki, trzeba zawartość objętościową. A następnie pomaga spoiler.

Wyszukiwarki zobaczyć ukryty tekst, to nie przeszkadza ocenił zasób rankingową. spojlery są często używane do ukrywania informacji nośną, która nie jest w interesie wszystkich. Są gotowe pluginy spoilery, ale można rozwijać swój kod z pewnym stylem, odpowiedniej konstrukcji danej stronie.

przykładem spoiler

Przyjrzyjmy się, jak zrobić HTML-kodu spoiler. Kod, który widzisz poniżej, należy umieścić pomiędzy znacznikami głowy swojego pliku HTML, jeśli chcesz korzystać z spojler na kilku stronach zasobu internetowego. W przypadku gdy jest to niezbędne, aby zastosować go tylko na jednej konkretnej stronie można umieścić kod pomiędzy ciałem znacznika.

Tytuł spoiler, a jego ciało wygląda tak:

Podstawowe zrobić, ale tak długo, jak nasza spoiler nie będzie w pełni działał. Fakt, że treść naszej HTML spoiler jest zawsze otwarty. Aby rozwiązać ten problem, potrebutsya CSS. Dodaj:

Jeśli zrobisz wszystko jak tutaj opisano będzie mieć projekt roboczy.

Spoiler dla Joomla

Aby zrobić to, na przykład, w Joomla, można użyć plugin o nazwie Core Design spojler. Nie zapomnij o Core Design Scriptegrator, załadowano wszystkich wymaganych bibliotek. Pobierz go z oficjalnych stronach deweloperów, a następnie skręcić wszystko Plugin Manager. W celu wprowadzenia tekstu spojler ukrycia otaczają wymaganą fragment wyrobu w znaczniku spojlera ([spojler)]. W ustawieniach można wybrać jego typ. Może to być prosty przycisk lub łącze. Inny zestaw warunki jego ujawnienia: Na kliknięcia, lub w momencie, gdy użytkownik przesunie kursor myszy.

Istnieją trzy opcje, które są dostępne w tym tagu:

  • Tytuł pozwala określić nagłówek w cudzysłowie.
  • Akcja pozwala wybrać akcję, która otwiera spoiler.
  • Element określa rodzaju spojlera (link – link i – Przycisk).

Wewnątrz znacznika spoiler może korzystać tekst z tagów HTML.

Spoiler – poręczne narzędzie, jest on powszechnie stosowany w różnych blogach, forach. Zgadzam się, miło ukryć te części strony, która go ogarnia. Poprawić wygląd swojej strony, jak to jest popularne wśród wielu użytkowników.