354 Shares 2095 views

Rostów nad Donem: mieszkańców miasta. Wielkość i skład populacji Rostów nad Donem

Populacja Rostów nad Donem Obecnie ponad 1,1 miliona. On pewnie zajmuje dziesiątą pozycję na liście rosyjskich miast pod względem liczby mieszkańców. Milionowy mieszkaniec urodził się w 1987 roku, co czyni Rostov przeniósł się do statusu miasta-milionera. Populacja miasta Rostów nad Donem Jest to około 25% całego regionu Rostov.


Skład populacji

Krajowy skład miasta była zawsze w centrum zainteresowania władz, ale ciągłe wzmianki w lokalnej prasie, że miasto jest wielokulturowe, nie jest wyjaśniona. Dla pierwszych mieszkańców czasowych miasta były w stanie dowiedzieć się o ich skład krajowego tylko w 1991 roku na podstawie wyników spisu, gdy informacja została opublikowana.

Populacja miasta Rostów nad Donem składa się głównie z Rosji, co stanowi około 90%. Reszta mieszkańców miasta mają ukraińskiej, ormiańskiej, żydowskie, Belarusian, grecki, gruziński, Tatar, Korean, Moldavanskoye, Roma, Mordovian, Udmurt, pochodzenia niemieckiego. Ogółem w Rostowie, istnieje około 105 narodowości. W tej liczbie i narodowości łódkę do którego identyfikowali się (według ostatniego spisu powszechnego), 30 mieszkańców miasta, odpowiadając na pytanie o pochodzenie etniczne.

naturalna utrata

Obecnie populacja Rostów nad Donem stale rośnie ze względu na następujące czynniki: istnieje znaczny wzrost migracji, która przekracza naturalny wzrost.

Jednak naturalny spadek mieszkańców jest znacznie wyższy niż przyrost naturalny. Fakt ten wiąże się z dużą śmiertelnością, która ma zastosowanie do pokolenia, które nie osiągnęło wieku emerytalnego, szczególnie wpływa na męską populację miasta. Zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, choroby nowotworowe stanowią wysoki odsetek śmiertelności u ludzi.

Według statystyk, znaczne miejsce zajmują wypadki na drogach i kontuzji. Również wpływ na śmiertelność í niezdrowy tryb życia – palenie i alkoholizm. reprodukcja ludność przez przyrost naturalny nie jest zapewniona z powodu niskiej płodności.

problemy demograficzne

Dlaczego tak się dzieje w mieście Rostów nad Donem? jego populacja przeżywa trudności finansowe, to dlaczego nie może sobie pozwolić na własny dom, a jeśli nie ma obudowę, która może być dzieci? Również w tym mieście nie ma wystarczającej liczby dzieci instytucje przedszkolne, młode rodziny nie chcą mieć dzieci w ogóle lub chcą mieć nie więcej niż jeden. Ponieważ głównym powodem niechęci mieć co najmniej dwoje dzieci leży w trudnościach urządzenia dzieci w ogrodzie.

Ale ostatnio nastąpił wzrost liczby przedszkoli, zatem z pewnością jednym wyzwaniem będzie mniejsza. W międzyczasie, Rostów nad Donem, gdzie liczba ludności wzrosła tylko o przepływach migracyjnych, jest miastem, w którym śmiertelność przeważa nad narodzinami.

Bliżej nocy populacja miasta jest znacznie zmniejszona

Pomimo faktu, że miasto – jeden milion uciekają tu codziennie ludzie z okolicznych wsi i mniejszych miast do pracy. Są to zadania dla aksaytsev, novocherkastsev, Szachty, bataychan. Dlaczego tak? Fakt, że miasto populacji Rostów nad Donem pobliskich dzielnicach przyciąga bardziej niż konkurencyjne zarobki zdolny.

Tabela dynamika wzrostu populacji

Poniższa tabela pokazuje tempo wzrostu liczby ludności w ostatnich latach w mieście Rostów nad Donem. Populacja w 2014 roku stanowi wzrost o 6000 osób. W 2015 roku zaplanowano również wzrastać, szczególnie ze względu na uchodźców z Ukrainy. Stół ma zaokrąglone wartości.

rok populacja wzrost
2013 1 104000 milionów.
2014 1 110 tysięcy milionów. 6000.
2015 1 115000 milionów. 5000

Dzielnice

Rostów nad Donem jest podzielona na osiem okręgów. Mając to zrobić dobrych ludzi serwisowych i stanowi dogodną infrastrukturę. Z kolei, są one podzielone na dzielnice, które mają nieoficjalne nazwy. Nowe obszary są przeważnie śpi i nadal być zdenerwowany. Mają wszystko dla pełnego í życia: parki, ogrody, sklepy, szkoły, przedszkola. Każdy stoczni jest wyposażony plac zabaw, dobrze przystosowanym do gry dla dzieci.

Ciekawe, z czasem rozwinęły nieformalne nazwy dzielnic. Jeśli, na przykład, zwrócić się do mieszkańców, jak się tam dostać w dzielnicy Leninsky, gdzie dokładnie trzeba mieć na celu wyjaśnienie: w centrum miasta, w nowej osadzie lub Nakhalovka? Wiele nazw pochodzi z czasów przedrewolucyjnych i odzwierciedlać cechy mieszkańców okolicy.

Na przykład, Nakhalovka i nowe osiedle wynikał z samozastroya, władze miasta nie były w stanie zrobić, inne niż rozpoznać te wsie z robotników mieszkających tam, i umieścić je w Rostowie. I do tej pory w tych wioskach zdominowanych przez sektor prywatny z przytulnych dziedzińców, chociaż prowadzone przez ogromny budynek w mieście. Jak i co living obszary miasta Rostów nad Donem, ile osób w nich?

Woroszyłow

Obszar ten jest domem dla 212 tys. Mieszkańców. Na jej północy wieś montaż samochodów, gdzie tytułowa roślina była wcześniej. Oto one zbudowane domy i żyli swoją pracę, a ich dzieci teraz żyć. Pierwotnie pomyślany tutaj ośrodku wypoczynkowym dla mieszkańców, ale rodziny robotników wzrosła i młodzież zamieszkała w mieszkaniu, które zostały wydane na produkcję i starszych mieszkaliśmy w domkach. Innym rozliczenie tej części miasta jest Myasnikovan. Jest także członkiem sektora prywatnego, nie jest zamieszkany głównie przez Ormian.

W obszarze sześciu wyższych uczelni, dziesięć dużych przedsiębiorstw przemysłowych, czterech szkół sportowych, przedszkolach i szkołach. Obszar Voroshilovsky jest kluczowa. Jednopokojowe mieszkanie można kupić za 2,7 mln rubli. Spanie dzielnice jest na północy, gdzie większość obszaru mieszkaniowego.

kolej żelazna

Położony wzdłuż rzeki, w rejonie Rostów nad Donem liczy 103 tysięcy osób. Istnieją dwa Railway Station – główna i podmiejskich. Gdy zajezdni kolejowej i warsztat zatrudnia ludzi mieszkających w pobliżu. Stara wieś znajduje się na północ i nazywa Lendvorets. Nazwa pochodzi od domu kultury kolejarzy Lenina. Wioska jest nadal brzydkie, stare domy yutyaschimisya stok, ale mimo to jest bardzo zielone i czyste.

Dwa z wioski, a Nizhnegnilovskoy Verhnegnilovskoy usytuowany na prawym brzegu, wziął swoją nazwę od miejscowości, które wcześniej nie był daleko od miasta, a następnie udał się do jej składu. Obszar ten jest uważany za obiecujący, więc młodzi ludzie starają się odejść. apartamenty z jedną sypialnią kosztować od 1,9 mln rubli.

radziecki

Druga nieoficjalna nazwa – Zachód, jako obszar zamyka miasto od zachodu. W swoich 170 tysięcy mieszkańców, z podziałem na dzielnice: ZZHM, Leventsovka, Zachodu. Leventsovka – dawna nazwa miejscowości, która stała się posh dzielnicy mieszkalnej. Są sklepy, przychodnie, wspaniałe ogrody i parki, a także szkoły i przedszkola. Dzięki najnowszych ustaleń architektów i słonecznych barwach, domy stały się przykładem zintegrowanego rozwoju miasta. W obszarze rozwoju przemysłu, jest zakład chemiczny, nabiał, a drugi zakład chłodni. Ceny przedstawiają się następująco: jedna sypialnia zaczyna się od 2,3 mln rubli.

Kirov

Jest to stare centrum Rostowa. Tu 66 tysięcy mieszkańców i przyjąć budynków administracyjnych miasta i znaczeniu regionalnym, a także siedziby dużych firm, banków i kawiarni. Na zewnątrz, wszystkie budynki wyglądają bardzo dobrze.
Główne ulice pozbawione zieleni, jest bardzo brakuje drzew. W lecie na gorącym asfalcie nie mogą być przenoszone. Innym problemem jest stan starej nieruchomości. Jeśli wprowadzisz dziedziniec z głównych ulic, zobaczysz duży kontrast – jasny fasadę i brudny tyły budynków. Koszt obudowy tej dziedzinie jest najwyższa – od 3 mln rubli.

Oktyabrsky i Pervomaisky

Oktyabrsky powiat Rostów nad Donem, ludności w 2014 roku, który wyniósł 160 tys. Mieszkańców, został zbudowany po wojnie i dalszy rozwój aż do teraz. Podziel się Kamenka Voenved, obóz pracy. Jest większość placówek medycznych i naukowo-edukacyjne (2 i 6 University Research Institute). Mieszkania na sprzedaż w cenie 1,7 mln rubli.

Pervomaiskii 176 tysięcy mieszkańców osiedla obejmuje Frunze Selmash, Ordjonikidze Ordjonikidze dwa. Mają wzrosła od zdobył gigantyczną fabrykę „ROSTSELMASH”. Wcześniej nie było zdominowane przez sektor prywatny, ale nowe budownictwo popchnął go. Oto lotnisko miasto, jak również wejście do miasta od Moskwy. Obudowa – 1,8 mln rubli.

proletariacki

Znajduje się we wschodniej części miasta, tam 122 tysięcy mieszkańców. Można zobaczyć nazwy Berberovka i Nachiczewanu. W dawnych czasach, Ormianie, inteligencja i bogaci kupcy tutaj mieszka. Kontyngent mieszkańców obszaru, tworząc pracuje jako roślina „Krasny Aksay” budynku tutaj w domu dla nich. Aleksandrovka – wieś, nazwa dał małą wioskę, dziś jest piękny okolica z wysokich budynków. Koszt mieszkania: w Nachiczewanu – 1,3 mln w Aleksandrovka – 1,8 mln rubli.

leninowska

Składa się z niskich budynków i zużyte. W swoich 78 tys. Mieszkańców. W północnej części znajduje się w centralnej części miasta, w którym 5 uniwersytety, ogród zimowy, duże przedsiębiorstwa, Pałac Sportu. Jeśli goście miasta pójdzie w dół rzeki od centrum miasta, ujrzą szczerze slumsów domy znajdujące się tutaj, co nie jest bardzo przyjemny zaskoczony. Nowe budynki są najwyższe, koszt mieszkania – od 2,5 mln rubli, dom jest wart 1,5 miliona dolarów.