253 Shares 2953 views

Co jest emalia: podstawowe znaczenie tego słowa

Co to jest szkliwo? Współczesny rosyjski słowo może mieć wiele znaczeń, jak prawdziwy etymologia i „rozmowy” nie jest całkiem poprawne. Spójrzmy na szkliwo i technicznej szkliwie zęba jako przykłady najbardziej oczywistych zastosowań tego słowa w sensie dosłownym. Warto też zwrócić uwagę na bardzo upotrebimo w życiu codziennym pojęcie „farby szkliwa” i „emaliowanych”, które nie mają bezpośredniego związku z rzeczywistością koncepcji szkliwa.

„Emalia”: znaczenie tego słowa. bezpośredni sens

Tak więc w sensie technicznym – szkliwa o niewielkiej grubości, warstwę szkła, które wytwarza się przez prażenie w wysokiej temperaturze. Jest w tym sensie w języku rosyjskim jest francuski, a to słowo „Emalia”. Co więcej, sama technologia jego wytwarzania są znane w Rosji co najmniej od XII wieku, ale wtedy to było słowo „Emalia” w toku.

Jaki jest emalia techniczny? Można go nosić i zmysł praktyczny (na przykład ochrona przed korozją warstw bazowych) i sztuki (miniaturowe obrazy, stworzone przez technologię wspomniano). Należy zauważyć, że często w codziennym sensie emalii i nazywa się gotowy do wytwarzania produktów, zwłaszcza w liczbie mnogiej. Na przykład, wiele szkliwa malowane spodki można nazwać zestaw emalii.

Produkcji komponentów emalnogo proszku różniły się znacznie w zależności od geografii i czas produkcji. Jaki jest szkliwo, a nowoczesna technologia? Najczęściej wykonane z mieszaniny tlenków krzemu, boru, tytanu, aluminium, ołów, cynk i inne metale.

Ponadto, dodatek specyficznych jonów umożliwia uzyskania pożądanego koloru gotowego warstwy. Również w ostatniej dekadzie ulepszone sposoby nakładania materiału wyjściowego, tak że rozpylacze i aparat elektrostatycznego, który pozwala na uzyskanie bardzo jednorodnego warstwy.

„Dentysta”, czyli

Słowo „Emalia”, co znaczy więcej? Tak więc, w anatomii i dentystycznych szkliwie zęba zwany bardzo cienka warstwa stałych substancji nieorganicznych (około 97%) i organiczne (około 3%), który chroni korony zęba. Materiał ten jest bezwodna część ludzkiego ciała, a także najbardziej stabilny w kombinacji.

Wyjątkowa twardość dentystycznej apatytu szkliwa wyjaśnione postaci uwodnionej, która jest „wzmocnioną” przeplatane magnez, chlor, fluor, baru, chromu, niewielką ilość substancji organicznych. Wśród składników organicznych należy zauważyć, kolagenu, co znacznie zwiększa wytrzymałość szkliwa praktyce dzięki zmniejszeniu kruchości tego ostatniego.

Strong emalia – mocne zęby

Dla współczesnego człowieka do pielęgnacji emalii – ważny element zdrowia i profilaktyki chorób jamy ustnej. Głównie apatyt konstrukcja zabezpiecza mechanicznie korony, ale bardzo źle zabezpieczone przed agresywnym środowisku i jest bardzo czuły na kwasowość nośnika.

Już przy wartości pH = 4,6 szkliwa zęba przechodzi znacznego zniszczenia. Normalnie kwasowość śliny osiąga wartości zbliżone, ale bakterie w jamie ustnej szybko „zakwaszenie” środowisko. Produkt uboczny ich aktywności są kwasy organiczne, które stanowią największe zagrożenie dla szkliwa.

Problem rozwiązany przez usuwanie resztek jedzenia po jedzeniu, które pozbawia mikroflory właściwego odżywiania. Inne niebezpieczeństwo tkwi w produktach szkliwa, które początkowo mają wyraźną kwasowość. Tak więc, może spowodować uszkodzenie tych substancji zawartych w niektórych owoców (kwasy organiczne) albo napojów bezalkoholowych (kwas ortofosforowy).

Co to jest szkliwo? przenośnie

Łatwo jest zauważyć, że ogólny sens żadnej definicji szkliwa jest cienką warstwę ochronną. Dlatego w codziennym ludzkim doświadczeniu czegoś takiego jak „emaliowanych” i „farba emalnaya”. W tym szkliwa, nie są one związane, ale ustnie „Emalia” ma protectional sens w nich.

Emaliowanych nazywane w codziennych naczynia do gotowania, w którym metal (zwykle stal) pokryta cienką ceramiki szklanej. Warstwa spełnia funkcję ochronną i unika kontaktu z żywnością, metalu.

Emalnye farba – a ochraniacze okładki dla elementów metalowych w branży, produkowanych na bazie lakieru. Zawierają one jako część rozpuszczalnika, sam lakier, pigmenty, wypełniacze i spetsdobavki. Jak wynika codzienne Voros odpowiedź na to „Emalia” to nie jest w pełni kompetentny w odniesieniu do szkliwa farby zarówno pod względem składników, zarówno pod względem sposobu stosowania na powierzchnię.