317 Shares 7064 views

Ugotować kompot z jabłek na różne sposoby

Kompot jabłkowy – prosty napój owocowy. Przygotować jako świeże owoce, suszone i surowych materiałów. Ten artykuł zawiera recepty, jak ugotować kompot z jabłek o każdej porze roku, korzystając z produktów sezonowych. przedstawił także dwa sposoby letni napój owocowy wykroje na zimę.


Ugotować kompot świeżych jabłek

Łatwy witamina rosół z cienkim i delikatnym smaku można gotować każdą gospodynię. Kompot z jabłek świeżych gotować w bardzo prosty sposób. Aby to zrobić, wlać do rondla 2 litry wody i umieścić ją w ogniu. Jabłek (500 g), do mycia i pokroić w plastry. Wlać ziemi we wrzącej cieczy i od razu dodać 1 szklankę cukru części. Jeśli różne owoce słodkie wystarczy, można wypić trochę zakwaszenia – wycisnąć sok z połowy cytryny. Miłośnicy pikantnych smaków są dodawane przyprawy: cynamon, kardamon, goździki i wanilię. I na jasnym odcieniu wlać gotowania różnych świeżych jagód i owoców: wiśni, czarnej i czerwonej porzeczki, żurawiny, borówki, maliny, truskawki. Niech dusić przez 10 minut kompot, a następnie parzyć pod pokrywą przez następne pół godziny. Napój może być dostarczone, a gorące i zimne. Na życzenie można go opróżnić.

Ugotować kompot z suszonych jabłek

Taki napój smakowo więcej nasyconych i odżywcze. Kompot gotować często, łącząc suszonych jabłek i innych owoców: morele, gruszki, rodzynki, suszone śliwki. Im więcej składników, tym bardziej interesujące i aromatyczne zakręty „bukiet”. Klasycznego jabłecznika przyklejają się do następujących proporcjach: 1 litr cieczy wymaga co najmniej 150 g suchego surowego cukru i 100 g. Przed pójściem spać owoce wrzącego syropu starannie przemyć je kilka razy gorącą wodą w celu usunięcia cząstek pyłu i piasku. Części są następnie umieszczane w naczyniu do gotowania i zmniejszyć ciepło. Owoce powinny być dobrze gotować – 15-20 minut. Jabłko kompot gotować bardzo często w połączeniu z innymi nie tylko suszone owoce, ale również owoców dzikiej róży i głogu. Efektem jest doskonała mieszanka terapeutyczny podnieść układ odpornościowy i korpusu jako całości, a zwłaszcza w okresie przeziębienia i zakażenia grypy masowych.

Ugotować kompot jabłkowy na zimę (szt)

Umyte owoce pokroić na cztery kawałki i wyjąć wewnętrzny rdzeń. Następnie umieścić je w smaku gotowanego wrzącego syropu i gotować na średnim ogniu przez 2-5 minut. Gęstsze i twardsze ciało, czas trwania leczenia będzie. Wlać gorący kompot sterylnego banków i pokryw rolek. Nie zapomnij włączyć szklanych pojemników, ustawiając je na miękkim podłożu, do góry nogami, i przykryć pelerynę. Trzymać puszkę napoju w chłodnym miejscu aż do następnego sezonu owocowego.

Ugotować kompot z jabłek na zimę (w całości)

Napój ten może również działać jako znakomity deser. Jabłka pochodzą z niewielkich rozmiarów, z pełnym przekonaniem, że nie są one w zepsutej i robaczywe masy. Napełnić czystą słoik (pojemność lepiej 1-1,5 l) myte owoce. Następnie wlać ciepłą syropu (1 litr 200 g cukru) i umieścić w jałowej wodzie przez 20 minut. Następnie natychmiast zamyka się i toczą się, obracania do góry dnem, odpowiednio zawinąć przez 1-2 dni, po czym oziębiono.