192 Shares 6252 views

Rzeczywiste zarobki: pisanie artykułów za pośrednictwem Internetu za pieniądze

W naszych czasach praca nad siecią staje się coraz bardziej popularna. Te typy zarobków, jak freelancing, stają się bardziej trafne, ponieważ ludzie starają się nie polegać na szefach czy trudnym harmonogramie pracy. Jak pisać artykuły w internecie za pieniądze? Natychmiast w pamięci pojawia się wiele definicji: copywriting, przepisywanie, tłumaczenie i inne. Przyjrzyjmy się tej obfitości terminów!


Rodzaje zarobków na artykułach w internecie

Po pierwsze, pisanie artykułów w internecie za pieniądze jest rzeczywistością. Aby jednak zapłacić za ich kompozycje, konieczne jest uzyskanie pewnej podstawowej wiedzy, na przykład klasyfikacji tych samych utworów.

Istnieją trzy typy tekstu: przepisywanie, copywriting i tłumaczenie. Teraz porozmawiajmy o szczegółach bardziej szczegółowo.

Pisanie lub po prostu przepisywanie – pisanie artykułów w internecie za pieniądze. Artykuł jest oparty na artykule opublikowanym wcześniej w sieci World Wide Web. Ten sposób zarabiania w internecie dzieli się na proste i złożone.

Proste przepisywanie jest niepowtarzalnym artykułem stworzonym na podstawie jednego artykułu już dostępnego w internecie. Innymi słowy – proste stwierdzenie. Czytasz artykuł, a następnie opublikuj go własnymi słowami.

Pisanie złożone to retelling materiału odejmowanego od kilku artykułów w danym temacie. Oznacza to, że wybierzesz kilka artykułów, przeczytaj je, a następnie zapisz informacje już w swoim własnym tekście.

Copywriting – pisanie artykułów w Internecie za pieniądze od razu. Rozumie się, że tekst nie będzie miał analogów w sieci. Copywriting – pisanie artykułów ekskluzywnych. Pisając treść, autor polega wyłącznie na swoim doświadczeniu życiowym i jego obserwacjach na temat, do którego pisze.

Tłumaczenie jest dostępne dla tych, którzy znają jedno lub więcej języków obcych. W rzeczywistości jest to napisanie artykułu na podstawie tłumaczenia tekstu z języka obcego. Jest to warte więcej niż przepisywanie i copywriting.

Ponieważ nazywa się pisaniem artykułów w internecie za pieniądze? Może to być przepisywanie, copywriting lub tłumaczenie tekstowe.

Pisanie artykułów w internecie: gdzie pojawiają się problemy

Według statystyk, zdecydowana większość tych, którzy zdecydowali się poświęcić zarabianie pieniędzy w internecie, po napisaniu jednego lub dwóch artykułów, zrozumieć rozczarowanie w tym zawodzie, po którym zostaje porzucona.

Po krótkiej analizie przyczyny tej tendencji stały się jasne. Tak więc, dwa najbardziej popularne wśród początkujących freelancerów są frazy:

  1. "Nie potrafię napisać dobrego tekstu".
  2. "Copywriting może zarobić tylko profesjonalistę".

Oba fakty ilustrują ten sam problem: niezdolność autora do napisania dobrego i pisanego tekstu.

Tekst wysokiej jakości: instrukcja na temat kompozycji

Więc, jak napisać dobry tekst? Oto kilka wskazówek:

Po pierwsze, po zarejestrowaniu się na giełdzie, należy wybrać tematy, w których jesteś dobrze zorientowany. Zgadzam się, dużo łatwiej jest napisać tekst o znanym temacie, niż zrozumieć nieznanego, tracącego na próżno, siły i czasu.

Po drugie, przed przystąpieniem do bezpośredniego napisania artykułu, lepiej przygotować przybliżony plan na kartce papieru – niech parę paragrafów podzielonych na akapity. Szczegółowa ramka tekstowa będzie doskonałym wsparciem podczas pisania.

Po trzecie, tekst musi mieć jasną strukturę: wprowadzenie, część główną i konkluzję.

Po czwarte, artykuł powinien mieć pojemny tytuł. Nagłówek powinien opierać się na samej istocie artykułu. Jaka jest funkcja tytułu? Zwróć uwagę czytelnika i zapoznaj się z tekstem artykułu. Tytuł odgrywa rolę mini-reklamy treści. Im ciekawszy tytuł, tym większe są szanse, że klient otrzyma artykuł.

Po piąte, pisz do pisania artykułów. Jak? W wyszukiwarce wpisz tytuł pracy swojego artykułu. Przeczytaj pierwsze 5-10 tekstów. Przeanalizuj sposób ich budowania i jaki styl są napisane. Opierając się na tych obserwacjach, buduj swój własny tekst.

Lepiej jest pisać artykuł z główną częścią, a nie z wprowadzeniem. Początek artykułu to ostatnia rzecz, którą należy pisać ostatnio.

Po zakończeniu pisania artykułu odłóż ją na bok i zrób coś obcemu. Po pewnym czasie ponownie przeczytać tekst, sprawdzając je pod kątem literówek i różnych wad. Więc w każdym nowym tekście znajdziesz mniej i mniej błędów. Pociąg tak często jak to możliwe.

Powody, dla których nie należy wykonywać freelancingu

Freelance, a raczej jeden z podgatunków – pisanie artykułów za pośrednictwem Internetu za pieniądze – zyskuje coraz większą popularność. Ale dla większości, copywriting to tylko hobby lub praca w toku. Kilku osób odważy się copywriting poważnie. A jeśli się ośmieli, wkrótce zarabia na tym, twierdząc, że ma pilny interes lub zbyt dużo pracy.

Więc teraz chciałbym podać powody, dla których nie należy starać się o karierę w dziedzinie freelancingu. Może to cię zaoszczędzić z głębokiego rozczarowania w tym zawodzie. Być może tylko to pobudzi cię do tego wyczynu i uda się włamać się do słynnych copywriterów, nawet jeśli masz 100500 hobby i spać 12 godzin dziennie.

Powód 1: lubisz spać przez długi czas

Jesteś amatorem do spania przez 12 godzin, a następnie leżeć w łóżku do 2, zjeść śniadanie, umyć i huśtać się na 4, wyświetlać wiadomości na portalach społecznościowych do 5, aw końcu o 18:00 pamiętam istnienie czegoś takiego jak praca.

Powoduje frustrację: niezależność kategorycznie odrzuca miłośników snu. Dlaczego? Tak, ponieważ z takim schematem pracy można pisać tylko dwa lub trzy artykuły, a nawet wtedy, gdy mają kogoś sprzedać, albo zostaną kupione tego samego dnia.

Zdecydowana większość klientów robi i odprawia miejsc pracy od samego rana. I oni oczywiście otrzymują najwcześniejszych freelancerów.

Powód 2: istnieje możliwość wydania wcześnie

To motywacja i sama istota pracy pisarza: jak pływać, więc oczywiście i możesz się złamać. Przypomnij sobie o tym jak najczęściej.

Więc nie możesz wydostać się wcześnie. Dlaczego? Tak, ponieważ zamówienia nie mogą być liczone, a chcesz robić to w jak największym stopniu w ciągu dnia roboczego, ponieważ im więcej piszesz, tym bardziej naturalnie otrzymasz.

Powód 3: freelancing jest w stanie przynieść duże pieniądze

Przed rozpoczęciem pracy w dziedzinie budowania witryny, promocji witryny, copywritingu lub projektowania stron internetowych, nie jest zbędne myśleć o tym, czy możesz to zrobić? Jeśli nie wiesz, jak robić cokolwiek, co jest zgłaszane w sieci World Wide Web, warto w ogóle ją podjąć?

Jeśli jednak postanowiłeś coś zrobić, na przykład copywriting, to wiesz, że w pierwszych miesiącach pisania artykułów w internecie za pieniądze można przynieść tylko grosze. Tak, tak, od razu poczujesz się trochę żałosny stu rubli w miesiącu.

Jeśli jednak jesteś gotowy, aby po raz pierwszy wytrwać pauperowi, poszukaj bardziej zyskownych zamówień i klientów, powodzenia!

Ale jeśli pierwsze sto rubli przyniosły tylko rozczarowanie i nie dały zachęty do poruszania się i zdobywania szczytów copywritingów, być może najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie pracy poza siecią World Wide Web z korzystniejszymi wynagrodzeniami.

Powód 4: brak chęci komunikowania się z ludźmi

Jeśli zdecydujesz się na pisanie artykułów w internecie za pieniądze lub copywriting, a następnie być gotowym do regularnej komunikacji z klientami.

Kim są klienci? Przede wszystkim zwykli ludzie, którzy jak ty, czasami nie mają nastroju, również nie lubią nudnych ludzi, czasami mogą poślizgnąć się i silne słowa.

Dlatego też, jeśli nie masz podstawowych umiejętności komunikacji, korespondencja z klientem może spowodować konflikt. W tym przypadku jest to sposób, w jaki zamówiłeś freelancerów.

Musisz nauczyć się uważnie słuchać, zrozumieć rozmówcę, być na swoim poziomie, zdać sobie sprawę, że chcą od ciebie i w pełni spełniają wymagania. Jeśli nie chcesz tego uczyć, lepiej nie myśleć o copywritingu. W przeciwnym razie będziesz miał konflikt wokół konfliktu, ciągłego sparingowania i nadużycia. Czy tego potrzebujesz?

Powód 5: dzieci, które muszą być stale opieką

Jednym z najbardziej wymownych powodów porzucenia freelancingu są dzieci, zwłaszcza jeśli jest więcej niż jeden, a wszystkie są w wieku poniżej 8 lat.

Cóż, jeśli dzień dziecka jest w przedszkolu lub w szkole, a wieczorem jest zajęty w każdej sekcji. A jeśli nie, a tu jest daleko? Jeśli jakiś rokletni młodzik, który niedawno zaczął chodzić, ma w swoim życiu swój główny cel – naskodit, to bardzo problematyczne jest znalezienie czasu na porządkowanie i gotowanie, a nie to co copywriting ma robić.

Oczywiście wiele osób odpowie, że możesz spędzić nocny czas na pisanie artykułów w internecie za pieniądze, a ty możesz poświęcić dzień dziecku. Ale czy możesz sobie wyobrazić, jak twoja matka będzie czuć się następnego dnia?

Powód 6: możesz poprosić o większe wynagrodzenie

Nie wiesz, jak bardzo się mylisz! Początki copywriterów prawdziwe zarobki, pisanie artykułów w internecie za pieniądze nie przyniesie. Po raz pierwszy musisz pracować 5-7 rubli na tysiąc znaków bez spacji.

Musisz zarobić szczerze imię. Ci, którzy dopiero co zaczęli, nikt za dużo nie zapłaciłby za pisanie artykułów w internecie za pieniądze – opinie, oceny, portfele i zwykli klienci potrzebują pracy. Wtedy wynagrodzenie będzie więcej. A podczas gdy napełnisz swoją rękę, znajdź bardziej przynoszące zyski klienci i zbierzesz portfel, będzie to długo.