528 Shares 7837 views

Utrata włosów jest problemem naszego czasu.

Utrata włosów i ich wzrost – występuje u wszystkich osób. Jest to proces naturalny, ciało zastępuje martwe włosy nowymi. Istnieje pewna szybkość ich utraty, wynosi 60-100 włosów dziennie. Jeśli liczba upuszczonych włosów masz w tym limicie, nie ma powodu, aby się martwić. W miejsce upadłych włosów , wkrótce dojdzie do nowego. Jeśli wypadanie włosów w znacznym stopniu przewyższa tę ilość, warto rozważyć, a jeśli masz rację i spróbować wyeliminować przyczyny ich utraty.

Problem utraty włosów narasta zarówno mężczyzn jak i kobiet.
U mężczyzn, co do zasady, wypadanie włosów jest związane:
– z zaburzeniami hormonalnymi (zmiana poziomu hormonu płciowego testosteronu);
Dziedziczność;
– brak witamin w organizmie;
– czynniki środowiskowe;

Kobiety często mają utratę włosów:
– w okresie poporodowym;
– z karmieniem piersią;
– z zewnętrznym działaniem na włosy (barwienie, chemiczna);
– zakażenia grzybicze, takie jak grzybica lub dermatomikosis;
– z niedożywieniem;
– z długim noszeniem włosów splatanych w ciasne warkocze i ogony;
– a także po zakończeniu przyjmowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Podobnie jak u mężczyzn i kobiet, przyczyny wypadania włosów mogą być związane ze stresem, w tym przypadku, po pewnym czasie, linia włosów zostaje przywrócona. Ale jeśli proces ten jest związany z jakąkolwiek chorobą przewlekłą (na przykład – łojotokiem), wówczas wzrost nowych włosów może się zatrzymać całkowicie.
Według trichologów i kosmetologów, długotrwały stres jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów, zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Tymczasowe wypadanie włosów może wystąpić po leczeniu niektórymi lekami lub chemioterapią.
Wiedząc przyczyny wypadania włosów jest połowa walki z tym problemem. Potrzebne są środki zapobiegawcze w celu ich wzmocnienia i przywrócenia!

Witaminy są jednym ze sposobów na wzmocnienie i poprawę naszego ciała. Biotyna (witamina H) – jest uznanym narzędziem zapobiegania i eliminacji efektów wypadania włosów. Ponadto, pomaga wzmocnić strukturę paznokci, poprawia skórę i włosy. Każdego dnia osoba potrzebuje tylko 50 mikrogramów tej witaminy. Największą zawartość biotyny w produktach sojowych, glonów, produktach ubocznych. Aby naprawić jego niedobór możliwe jest poprzez odbiór specjalnie przygotowanych preparatów, a następnie utrata włosów zostanie zatrzymana.

Jeśli masz taki problem jak wypadanie włosów, warto odwiedzić trichologist a, wybrać leczenie i środki zapobiegawcze przed ich utratą.