172 Shares 2373 views

Który warzywa są nazwane po stolicy Belgii?

Jednym z największych miast w Europie jest Bruksela, stolica Belgii. Jest znany nie tylko ze względu na zabytki architektury, ale także dla wspaniałych kapusty brukselskiej. To warzywa pochodzi od stolicy Belgii. Na użyteczne właściwości kapusty, pochodzenia nazwy io wiele więcej, przeczytaj artykuł.

Miasto Brukseli

Bishop Cumbré, Saint Géry jest założycielem stolicy Belgii. To wydarzenie przypada na pięćset osiemnaście lat. Legenda głosi, że założyciel ryzykował życie, aby przekroczyć las i zbudować kaplicę na wyspie Seine. Wiek minął, zanim mała wyspa zmieniła się w wystarczająco dużą osadę Broxsel.

Ale miasto rozwijało się dopiero w jedenastym wieku. Za panowania książąt Burgundii osiągnął bezprecedensowy rozkwit, nie był przypadkiem, że Philip the Good sprawił, że stał się jego rezydencją. W mieście produkowano luksusowe towary, złotnicy z powodzeniem pracowali.

W XVIII w. Rozpoczęła się restrukturyzacja Brukseli, po której zaczęła się rozwijać jeszcze szybciej. W połowie dwudziestego wieku siedziby EWG i NATO były tu uzasadnione. Historia miasta jest bogata w przeszłość, jest bardzo ciekawa i pełna wrażeń.

Jeśli mówimy o nowoczesnej Brukseli, dzisiaj jest to największe miasto w Europie, stolicy kontynentu. Nie tylko centralny plac i rzeźba pissing chłopca uczyniły to sławne, ale także, że pożyteczny warzywa jest nazwana po stolicy Belgii.

Pochodzenie nazwy

Sztuczna kapusta zwana "Brukselą", podobnie jak inni przedstawiciele tej rodziny. Te informacje są znane wielu. Ale dlaczego nie znać warzyw na cześć stolicy Belgii, nie każdy wie. Tak, po raz pierwszy uprawiać i uprawiać kapustę lokalni rolnicy zaczęli w 1655 roku. Gmina, gdzie się stało, nazywa się Saint-Germain. Stało się później integralną częścią Brukseli.

Kiedy trzydziestoletnia wojna się skończyła, ludność miejska rosła gwałtownie, potrzeba więcej jedzenia. Potem chłopi zaczęli uprawiać rośliny żywotne. Tak dzikie liście roślin stopniowo przekształcone w produkt dietetyczny – cenne i pyszne warzywa. Belgia stała się miejscem narodzin kapusty brukselskiej.

Plantacje zajmowały wiele regionów kraju, w tym stolica Belgii. Warzywa badano przez szwedzkiego naukowca Carla Linnaeusa. Dla wygody w pracy dał kapustę na cześć stolicy. To jest odpowiedź na pytanie, które rośliny są nazwane honorem stolicy Belgii.

Roślina stała się szeroko rozpowszechniona we Francji, a stamtąd dotarła do Holandii, nieco później – do Niemiec. W XIX w. Roślina została przywieziona do Rosji, ale warunki klimatyczne były dla niego zbyt szorstkie, dlatego kapusta nie była właściwie rozmieszczona w naszym kraju.

Mieszkańcy kraju docenili fakt, że warzywa są nazwane po stolicy Belgii. Odkąd brukselka była uważana za symbol kraju, jak belgijskie gofry i czekoladę. Na przykład zwycięzca konkursu intelektualistów otrzymuje nagrodę, przypominającą przypominającą brukselkę.

Mimo, że warzywa są nazwane po stolicy Belgii, świat ma inne nazwy na brukselki, wymyślone w Niemczech, to jest "Rosencol", co w języku rosyjskim oznacza "kapustę-różę". Nazwa ta jest podawana warzywa przez zewnętrzne podobieństwo małych głów z różanymi pąkami. Ale ta nazwa nie otrzymała szerokiego kręgu.

Opis instalacji

Kapusta brukselska należą do roślinnych kultur rodziny roślin krzyżowych. To jest co dwa lata. Z wyglądu wyróżnia się długą łodygą od półtora metra i więcej, która powstaje w pierwszym roku. W pędach dużych liści rosnących bezpośrednio z łodyg, powstają małe korzenie, wielkość orzecha i ważące do dziesięciu gramów. Na jednej łody może wyrosnąć do czterdziestu lub więcej głów. W drugim roku życia rozwinąć rozgałęzione pędy, roślina zaczyna kwitną i daje ziarna, które zachowują zdolność kiełkowania do pięciu lat.

Skład

Słynne kiełki brukselskie są najbardziej użytecznymi roślinami tego gatunku roślin. Słynie z wysokiej zawartości witamin, zwłaszcza z grupy C. Zawiera dużo więcej, niż na przykład pomarańczowo. Ponadto, kapusta zawiera minerały takie jak jod i cynk, sód i mangan, fosfor i potas, selen i żelazo, magnez i wapń.

Jest to produkt o niskiej zawartości kalorii o specjalnej kompozycji, w stu gramach jest tylko czterdzieści kalorii. Kapusta zawiera błonnik pokarmowy, białko roślinne, węglowodany i mikroelementy; Tiamina, ryboflawina.

Przydatne właściwości

Regularne stosowanie kapusty brukselskiej w diecie może:

  • Nasycaj ludzkie ciało witaminami. Europejskie miasto Brukseli jest stolicą Belgii. Warzywa, nazwane po nim, są przydatne w ciąży, jako bogate w kwas foliowy, co zmniejsza ryzyko u dzieci z wrodzonymi wadami.
  • Zmniejszyć poziom cholesterolu i normalizować pracę serca i naczyń krwionośnych. Aminokwasy i glukoza w kapuście są w stanie chronić przed uszkodzeniem i wzmocnić ściany naczyń. Ten warzywa jest szczególnie przydatny z oliwą z oliwek.
  • Poprawa widzenia. Promuje się to przez specjalne substancje w roślinie – luteinę i zeaksantynę. Codzienne stosowanie kapusty brukselskiej pomaga w hamowaniu procesu zwyrodnienia siatkówki.
  • Aktywuj aktywność mózgu. Pomaga to przez witaminę K. Chroni neurony przed różnymi uszkodzeniami.
  • Wzmacnia układ immunologiczny dzięki dużej zawartości beta-karotenu, co może spowolnić proces starzenia się tkanek.
  • Oczyść naczynia toksyn i toksyn.
  • Normalizuj trzustkę.

Użycie kapusty brukselskiej

Gotowane na bazie potraw warzywnych są cenione na właściwości odżywcze, więc brukselka jest szeroko stosowana w medycynie ludowej. Tak więc, z jej soku, zgodnie ze specjalnym przepisem, przygotowywany jest napój przeciwko nowotworowym nowotworom. Faktem jest, że roślina zawiera substancje, które mogą zmniejszyć raka piersi. Nieoceniona jest pomoc brukselskich kapustek raka jajników, gruczołu krokowego, jelita grubego.

Duża liczba instytucji gastronomicznych znana jest ze stolicy Belgii. Warzywa są używane przez kucharzy jako dodatek do wielu sałatek, zup, mięsa, ryb. Kapustę brukselską można znaleźć w marynowanych i mrożonych mieszankach. Jest uwielbiana przez smakoszy za cenne właściwości odżywcze i smakowe.

Do kochanki notatki

  • Aby pozbyć się gorzkiego smaku, po prostu zalać warzywa wodą, doprowadzić do wrzenia, spuścić wodę. Kapusta gotuj, aż będzie gotowa, aby być w słodkiej wodzie.
  • Goryczka odejdzie, jeśli warzywa są smażone, przed ich pocięciem na pół.
  • Głowy o małych rozmiarach są bardzo rzadko gorzkie.