381 Shares 8127 views

Jak umieścić hasło na komputerze: informacje dla użytkowników

Większość użytkowników komputerów wolą ukryć informacje przechowywane na komputerze od wścibskich oczu. A dlaczego nie? To jest zupełnie normalne. Na przykład, duże organizacje haseł na prawie każdym komputerze, który nie obcy nie był w stanie znaleźć informacje dotyczące wyłącznie pracowników spółki. Po tym wszystkim, nie można przechowywać ważne dokumenty, raporty, i tak dalej. N., to i staramy się być eksploatowane. I zwykli użytkownicy są gorsze? W rzeczywistości, chyba każdy ma młodszego brata lub siostrę, która jest bardzo zainteresowany tym, co mamy zapisane w folderach. To dlatego, że jesteśmy teraz będą uczyć się , jak umieścić hasło na komputerze, aby chronić go przed wzrokiem ciekawskich. Teraz prawie wszyscy użytkownicy systemu Windows 7 lub wyższy, więc uważamy algorytmu na swoim przykładzie.

Jak umieścić hasło na komputerze?

Procedura ta nie zajmuje dużo czasu, wszystko zajmie nie więcej niż 5-10 minut. Tak więc, zanim wprowadzone hasło komputera, trzeba wymyślić. Wiele przyznać poważny błąd – służy jako kod bezpieczeństwa, nazwisko, nazwisko, data urodzenia, lub dowolnej kombinacji cyfr łatwe (111111, 222222, etc …).
I to jest złe: To hasło jest łatwe do odgadnięcia „atakujący”, zwłaszcza, jeśli on lub ona mieszka z tobą i wie dużo o Tobie. Ideałem byłoby kombinacją liter i cyfr kodu – trudno odtajnić. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby następujące: otworzyć dowolną książkę i pamiętam słowa, które pierwszy dostanie się do oczu. Teraz dodać do niego dzisiejszą datę – hasło jest gotowy! Jeśli nie masz taką dobrą pamięć, można go zapisać na kartce i schować go w sekretnym miejscu.

Więc teraz przejdźmy do jak umieścić hasło na komputerze.

1. Przejdź do menu „Start”, po prawej stronie w oknie, które się pojawi, wybierz „Panel sterowania”.

2. Szukamy napisu „Konta użytkowników” i kliknij na nią, kliknij na przycisk „Utwórz hasło dla konta” rzędu.

3. Teraz należy wprowadzić kod uprzednio ukuty w obu formach, przedstawione przed sobą. Trzecią formą jest zdobyć wskazówkę, po prostu określić ją tak, że to dla ciebie jasne.

4. Wszystkie pola są wypełnione teraz kliknąć na przycisk „Utwórz hasło”. To wszystko – Twój komputer jest zabezpieczony przed wzrokiem ciekawskich.

Aby sprawdzić, czy nie ustawić hasło, wykonaj następujące czynności: – zjazd z konta lub uruchom ponownie komputer. Podobnie jak dostać się na pulpicie nie działają na ekranie monitora pokaże „Enter Password”. Jak widać, jest to bardzo proste.

Jak usunąć hasło z komputera?

Odbywa się to w taki sam sposób, jak podczas tworzenia kodu. Przejdź do „Start”, a następnie „Panel sterowania”. Znajdź wiersz „Konta użytkowników” i kliknij na nim dwukrotnie. W oknie, które zostanie otwarte, przejdź do pozycji „Usuń moje hasło”. Nie trzeba będzie wprowadzić kod i potwierdzić usunięcie.

Zgadza się z zaledwie kilku prostych krokach, można teraz chce umieścić hasło na komputerze i usunąć go. Mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny dla Ciebie!