332 Shares 6311 views

Jak wybrać i zainstalować pompę zanurzeniową oraz z kontrolą?

Jeśli jesteś właścicielem lub kraju prywatny dom, a potem pewnie zamknąć kwestię zaopatrzenia w wodę do domu. Do tych celów używać dobrze przyjęty jako źródła wody. Jednakże, pompy powierzchniowe w tym przypadku może być stosowane tylko wtedy, gdy woda jest niezbędne wyjmowanie z małą głębokość. Jeśli woda jest usuwana z powierzchni lustrzanej ponad 8 metrów, a następnie unieść się cieczy na powierzchni, jak to możliwe, przy użyciu zanurzeniowych pomp. Wyposażony w automatyzacji ich jeszcze w procesie produkcyjnym.


Odmiany pompa ściekowa

Na rynku można znaleźć opisane w szerokiej gamie pomp, są klasyfikowane według określonych cech, mianowicie konstruktywnych. może wolisz odśrodkowej wibracyjne pompy powierzchniowej lub całej stacji pomp. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na sposób rosnących wód, a także jakości tłoczonej cieczy. Specjaliści powinni brać pod uwagę presję, który zostanie utworzony w systemie. Ważne jest, aby określić wysokość, do której woda wzrośnie. Szczególną uwagę przywiązuje się do ważnego jakości płynu, może być czysta, brudna lub lekko zabrudzone. Jeśli zdecydujesz się na zakup pompy do studni głębinowa z automatyzacji, ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszty, moc i niezawodność.

Kiedy wybrać odśrodkową pompę zatapialną?

Ten rodzaj urządzeń jest cylinder, który jest wykonany na bazie stali nierdzewnej. Wewnątrz struktury jest wirnik odpowiedzialny wyjścia wody na zewnątrz, oraz silnik odśrodkowej, która jest przedstawiona w zamkniętej konstrukcji. W celu zapewnienia stałego urządzenia chłodzącego, musi znajdować się w wodzie, lecz poniżej górnej granicy wody. Aby wyeliminować ryzyko przypadkowego pompowania płynu z odwiertu w całej objętości, można użyć różnego rodzaju urządzeń, będą one sygnalizować punktu krytycznego. Wśród tych dodatków chcesz wybrać elektronicznych systemów automatycznych, przełączniki bimetalowe i pływak ( „żaby”). Jeśli chcesz wybrać sprzęt, który zapewnia maksymalną niezawodność, konieczne jest, aby wybrać projekt, który wyposażony jest w pływak. Wynika to z faktu, że urządzenie to jest trwalsza i łatwiejsza do odpoczynku.

Wady odśrodkowa pompa zatapialna

Klienci odmówić kupić odśrodkową pompę do studni zatapialna z automatyki w przypadku gdy Cenią pewnych okolicznościach. Wśród wad tego urządzenia można określić, że głębokość zanurzenia powinna mieć kilkadziesiąt metrów. Między innymi, budowa różni się dość imponującą wydajność, która może wynieść 3,5 metrów sześciennych na godzinę. nie mogą być ignorowane i nadciśnienie, a więc wysokość na której pompa jest w stanie podnosić wodę, to jest 60 metrów wysokości.

Jako główną wadę tego urządzenia przeprowadza ryzyko wycieku oleju, który jest stosowany do smarowania i chłodzenia. Jeżeli są stosowane urządzenia, może to doprowadzić do komory rozprężania, który zawiera mieszaninę oleju. Dzięki temu jest w stanie powodując awarię pompy i elementarnych. W tym przypadku, przed właściciela oraz powstanie konieczność kosztowne, gdyż film olejowy z lustrem wody będzie trudny do usunięcia.

zalecenie specjalistów

Jeśli zdecydujesz się na zakup pompy odśrodkowej do studni zatapialna z automatu, konieczne jest, aby spróbować wyeliminować czasochłonne, finansów i energii, aby wyeliminować rozlane plamy oleju, które mogą być w boksie. Aby to zrobić, trzeba ściśle przestrzegać przepisów dotyczących korzystania z tych urządzeń. Jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowe zalety tego urządzenia, to jest niemożliwe, aby zwrócić uwagę na konieczność podłączenia urządzenia, które towarzyszy uszczelką od linii zasilania w domu, dzięki której moc będzie zapewniony.

Kiedy należy wybrać odwadniania pompy zatapialnej?

Ten rodzaj urządzeń jest stosowany do profesjonalnego czyszczenia studni i studzienek, jak również do ewakuacji imponujących objętości cieczy. Początkowo warto zastanowić główne zalety tych pomp, który jest zdolność do pompowania zanieczyszczenia i czystą wodę. Ta pompa zatapialna do studni z automatycznym charakteryzujących się imponującą wydajność. Przy tym, jedna godzina może być pompowana kilkadziesiąt metrów sześciennych wody. Od sprzętu suszenia oszczędza Float ochronę, która umożliwia korzystanie z tego urządzenia w systemach odwadniających i kanalizacyjnych.

Kiedy zrezygnować z nabycia pompy spustowej?

Aby zakupić pompę zatapialną do studni? Który wybrać? To pytanie może stanąć przed wami podczas odwiedzania sklepu towarów. Jeśli jesteś zainteresowany w powyższym modelu, należy zapoznać się z głównymi wadami. Wśród tych specjalistów zidentyfikować małe głowy, brak możliwości korzystania z urządzenia w instalacji wodnej, aby zapobiec zatykaniu zawieszonych cząstek. Wynika to z faktu, że takie pompy są bardzo mało wymagające jakość wody. Jeśli nie jesteś przygotowany na to, że urządzenie jest zdolne do podnoszenia wody ze stosunkowo małej wysokości, konieczne jest, aby zrezygnować z zakupu. Tak więc, do pompowania wody ze studni może być tylko w przypadku, gdy woda z powierzchni lustra jest 10 metrów lub mniej.

Funkcje wibracji pompy głębinowe

Jeśli chcesz dokonać wyboru pompy do studni, która pompa jest najlepiej kupić, trzeba zdecydować, nawet przed wizyty w punkcie sprzedaży. W sklepie można znaleźć pomp wibracyjnych, które są najczęściej wykorzystywane przez turystów, jak zaopatrzenie w wodę sezonowej w celu zapewnienia miejsca i w domu. W tych urządzeń ma swoje niezaprzeczalne zalety, a mianowicie niezawodność, przystępna cena, łatwe w użyciu i dość imponującą głowę, która wynosi 60 metrów.

Główne wady pompy wibracyjnej

Jeśli nie można rozwiązać problem, który jest lepszy – przepompowni lub pompa głębinowa z automatycznym, należy wziąć pod uwagę i wady tego modelu, który został opisany powyżej. Należą do nich niemożność korzystania z urządzenia w studni i studzienek, które zostały zbudowane na ruchomych piaskach. Między innymi, wielu konsumentów odmówić z tych urządzeń, kłaniając ich wybór na rzecz innych modeli, z tego powodu, że mają wystarczająco niską produktywność. W przypadku korzystania z pompy wibracji, w studniach, które zostały zbudowane na ruchomych piaskach, roślina może aktywować gleby. Przyczyni się to do podniesienia dna, po którym spadek oraz objętości wody. Procesy te nieuchronnie nałożyć na właściciela terytorium zadania czyszczenia studni. Jeśli jednak istnieje potrzeba, aby wyposażyć pompę dobrze z powyższych cech, to najlepiej używać powierzchnię lub urządzenie odśrodkowej.

Przeprowadzenie prac instalacyjnych

Montaż pompy głębinowej w studni mogą być wykonane przez siebie. Aby to zrobić, projekt będzie musiał naprawić, używając napięty sznur. Ostatni rozciąga się przez otwory umieszczone na pokrywie. Urządzenie jest opuszczane do otworu wiertniczego, odległość dolnej powinna mieścić się w 30 cm. Zainstalować Pompa zatapialna do studzienek z kontrolą, upewniając się, że nie dotykać ścian studni.