174 Shares 3619 views

Wymień krzywkę dla mikserów

Na wzmiankę o słowie „ekscentryczny” dla mikserów, każdy myśli, że to jest, oczywiście, oprócz hydraulików. Wydaje się, że zna słowa i co to znaczy – nie jest jasne. W artykule nie zrozumie, co to jest, dlaczego trzeba i jak go używać.


Co to jest

Właściwie słowo „ekscentryczny” oznacza „z” i „Centrum” – „off-center” lub „środek offset”.

Ekscentryczny na mieszające – urządzenia, w rzeczywistości, adapter z przewodem w kranu i vice versa. Ten adapter, który ma szeroką i oś wąską część gwintowaną, przesunięte względem siebie. Jego wielkość wynosi 3/4 x 1/2 (15 x 20 mm). Standardowe wloty rurki dystansowe – 150 mm.

Dlaczego muszę krzywki

Zakres mikserów do tej pory jest bardzo zróżnicowana. Każdy mikser ma swoje parametry techniczne różne cechy strukturalne, wygląd i odległość pomiędzy dyszami. Często podczas instalacji mikser istnieją pewne trudności z jego montażem oraz niedopasowania otworów tyłek. A w takich przypadkach przyjść z pomocą ekscentrycznych kranów.

Mieszalnik mimośrody instalacja obejmuje wkręcenie jednym końcu wąskie, zewnętrznie gwintowany bezpośrednio do doprowadzenia wody, to jest wody rura zasilająca, a drugi gwint wewnętrzny służy do mocowania go do jednego z portów urządzenia sanitarnego. Niektóre rodzaje ekscentryków dla mieszacza wykonane są z mosiądzu lub brązu. Jeżeli przewody rurowe są wykonane z tworzywa sztucznego, nie ma znaczenia, z jakiego materiału są wykonane z mimośrodowością, ale gdy jest przykręcona do metalowej rury kanalizacyjnej mimośrodu musi być z tego samego metalu, w tym przypadku, ze stali nierdzewnej. W ten sposób, to samo ciśnienie jest zapewniony w środku rury i rozszerzalności cieplnej, który automatycznie eliminuje wyciek wody.

Wymiary ekscentryków

Dla standardów higienicznych mimośród odstęp pomiędzy wlotami rur wodnych wynosi 150 mm. W przypadku rozbieżności pomiędzy tym parametrem jest wystarczająca dla mimośrodowe korbowe proste miksery lekko obracając adapter na oś do żądanej pozycji, osiągając najlepszy wynik. Dzięki takiej metodzie można ustawić dowolny rozmiar i typ miksera zgodnie z normami ustalonymi przez rurę, a nawet niezależnie od ich wyposażenia. Ale niewiele jest ograniczenie – odległość między końcami rur.

Jeśli wielkość otworu w płytce dostanie mniej niż standardowe, należy albo przedłużyć go czy można kupić krzywek na dłuższy miksera. Główne wymiary ramienia w środku mimośrodowego 40 mm, 60 mm i 80 mm. Nie tylko, że różnią się one pod względem wielkości, ale także tworzą dłuższe ramię produktów, tym większy dystans końce ich rozwodu. W większości przypadków, gdy kupisz mikser związki dostarczyły węzłem sanitarnym. Ale chyba długość adaptery nie nadaje, a więc często trzeba je kupić oddzielnie.

Jak zainstalować samodzielnie

Często instalacja adaptera jest obowiązkiem wykonywania prac instalacyjnych, ale zdarza się tak, że nie potrzeba do samodzielnego montażu. Proces ten może być podzielony na dwa etapy:

  • Instalacja ekscentryków;
  • instalacja adapterów do miksera.

Po pierwsze, należy upewnić się, że dostęp do sieci wodociągowej zablokowany. To gwarantuje, że w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, poniższe sąsiedzi nie zostaną naruszone.

W celu zapewnienia pełnego zestawu produktów, konieczne jest, aby zmontować strukturę bez użycia pieczęci, sprawdzić wszystkie węzły na ukos, czy zajęcie stawów gwintowanych. Czy wszystkie szczegóły zaangażowany, czy jest coś ekstra, albo vice versa.

Druga faza pracy – połączenie za pomocą krzywki do mieszalnika, którego wymiary, że jest konieczne, aby sprawdzić z wyprzedzeniem wraz z innymi składnikami. Krzywki te składają się z dwóch części – szerokiego i wąskiego wątku. Wąski nici nawiniętej muszą len lub Preroll. Trzeba wiatr ruchu wskazówek zegara do preroll nie poruszył podczas dokręcania produktów. Na pościel pasty gwint jest stosowany do połączeń gwintowych, to jest także możliwe stosowanie szczeliwa silikonowego. Można odwołać się do starego sposobu nawijania nici, wykorzystuje farby olejnej. Wykonywanie instalacji ekscentryków, należy sprawdzić, czy międzyosiową rozmiarach obserwowanych. Z pomocą poziomie horyzontalnym, sprawdź pozycję ekscentryków który w środku. Muszą być w na poziomie zera. Jeśli podczas pracy przy instalacji mikser ekscentryków nagle okazuje się, że długość ramienia adaptera nie jest wystarczające, to konieczność zakupu dłużej.

Reflektory dekoracyjne służą do dokładnego pokrycia otworów rury.
W końcowym etapie miksera jest ustawiony.

Rzeczy do rozważenia

  • Przed rozpoczęciem prac niezbędnych do weryfikacji kompletności konfiguracji żurawia. Sprawdź defektów części oraz ich rozmiarów.
  • Sprawdzić według wymiarów ekscentryczny.
  • Należy pamiętać, że len lub izolacji jest konieczne tylko w kierunku nawijania nici.
  • Sprawdzić gęstość i niezawodności izolacji taktykę. Nie powinien przejść razem z gwintem.
  • Należy użyć smaru na wierzchu lnu. Doskonały wykonania jest środek uszczelniający lub farba olej silikonowy.
  • Pierwszy ekscentryczny trzeba dopasować flush ręcznie, a następnie użyj klawisza.

Ostateczna konkluzja

Wszystkich artykułów można stwierdzić, że bez użycia miksera ekscentryków nie można ustalić. Niektóre umiejętności w procesie instalacji nie jest wymagane, jest więc możliwe wytworzenie we własnym zakresie. Najważniejsze – aby wybrać odpowiednie rodzaje ekscentryków do miksera, należy użyć taśmy zestaw uszczelka silikonowa, guma lub nylon pad. Jest również niezbędne do monitorowania poprawności mieszającą, która musi znajdować się w położeniu zerowym poziomie. Owinąć wszystkie etapy urządzeń sprawdzających do kierunku przepływu wody. Jeśli to konieczne, muszą pre-load. Jeżeli zastosujemy się do instrukcji i wykonać wszystkie powyższe wskazówki, to wszystko okaże się za pierwszym razem.