277 Shares 6684 views

Czas, który upłynął w języku angielskim

Upływający czas jest nazywana formą czasownika, wskazując dokonanie pewnych działań w przeszłości.


Wzięte razem, Czas przeszły formularze w języku angielskim w celu włączenia koncepcji przeszłego. Ten artykuł omówi trzy główne czasu, które różnią się czasem trwania i jakości. Tak więc, nie ma pewności, jaki upłynął (Past nieokreślony lub prosty), długi (Past Continuous) i popełnione (Past Perfect) razy.

Postać Past Simple

Postać Past Simple – jest to najbardziej popularna i często stosowana czasu przeszłego w języku angielskim. To – czas główny wyrazić żadnego aktu, który wystąpił jakiś czas temu. Bardzo często konkuruje z obecnym doskonałym czasie (Present Perfect), które pomimo przynależności do obecnych czasów, przekłada czasowników w czasie przeszłym. Nie wolno nam zapominać, że idealny jest obecnie nadaje się tylko wtedy, gdy działanie przeszłość wpływa na teraźniejszość. Jeśli zdarzenia nie są związane z tym, należy użyć Past Simple.

Jest to powstaje bardzo prosto. Jeśli czasownik jest poprawna, wystarczy dodać -ED zakończenie, jeśli tak – poprawna forma jest w standardowej tabeli nieregularnych czasowników :

Graliśmy na fortepianie trzy dni temu; Zapomniałem kapelusz w domu.

Do formowania zapytanie za pomocą czasownika pomocniczego zrobił:

Czy grasz na pianinie wczoraj?

Negacja jest również stosowany do czasownika pomocniczego, a nie cząstki Negacja:

Nie oglądać telewizję.

Tak więc, Past Simple być stosowane, jeżeli działanie miało miejsce w przeszłości i nie ma związku z teraźniejszością. Słowa, które zapowiadają stosowanie tymczasowych form czasownika – Wczoraj (wczoraj) 8 lat temu (8 lat temu), w 1989 roku (w 1989 roku) i tak dalej.

Past Continuous Form

Past Continuous – tym razem, co wskazuje na długotrwałe działanie w przeszłości. Innymi słowy, jest on stosowany, gdy mówimy o konkretnym punkcie działania w procesie. Na przykład, była gra na gitarze wczoraj o 10 wieczorem przykład pokazuje, że Past Continuous tworzy się dodatkowy być czasownik w czasie przeszłym czasownika kończącym -ing. Jeżeli wniosek jest pytający, czasownik pomocniczy powinny zostać przeniesione do góry, jeśli ujemna, dodaje się do niej nie:

Grałeś na pianinie wczoraj o 10 po południu? Nie, nie robił tego w tym czasie.

Ponadto, jest to czas, który upłynął w języku angielskim stosuje się w odniesieniu do działań, które kiedyś wydarzyło się w określonym momencie i została przerwana przez inną chwilowego działania. Na przykład, szukaliśmy przez magazyn kiedy zadzwonił.

Times Past Perfect Past Perfect Continuous oraz

Czasy te nazywane są doskonałe i idealne długo upływającego czasu, odpowiednio. Do ich formy, musi być biegły w znajomości form czasowników. Czas, który upłynął w języku angielskim w całości opiera się na tej wiedzy. Tak więc, na Past Perfect potrzebują dodatkowego czasownik mieć / ma kształt i miał drugą główną imiesłów czasownika. Te ostatnie można znaleźć w tabeli nieregularnych lub postaci dodając znane zamknięcie -ed.

Należy pamiętać, że prosty idealny napięta jest stosowane na określenie działań, które już zakończony przed danym momencie. Z kolei Past Perfect Continuous jest używany w sytuacjach, w których działanie zostało rozpoczętych, aż w pewnym momencie w przeszłości, i trwało to przez chwilę. Czas przyszły wytworzony przy użyciu formy były, do którego dodaje się główną czasownik końcową -nia.

Ogólnie rzecz biorąc, czas, jaki upłynął, nie jest tak trudne w języku angielskim, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jest bardzo ważne, aby wszystko zrozumieć i praktykować różne ćwiczenia, że najlepszym sposobem, aby wykazać powyższe zasady w praktyce.