308 Shares 4275 views

Tartak z piłą. Jak sprawić, by tartak pilarek z rękami

Wood – to jest chyba najbardziej powszechnym materiałem budowlanym dzisiaj. Dawno już minęły czasy, gdy proces budowy domu została przeprowadzona przy użyciu najbardziej prymitywnych narzędzi. Teraz do wykonywania tego rodzaju pracy z wykorzystaniem nowych technologii i najnowocześniejszego sprzętu, w tym tartaku, dzięki której drewno jest przetwarzany do pożądanej wielkości. Niestety, to narzędzie nie jest dostępne dla zwykłych Rosjan, bo to kosztuje setki tysięcy rubli. Jednak z tej sytuacji jest – budowa domowym tartaku. Jak to się dzieje, można znaleźć w naszym dzisiejszym artykule.


Dlaczego tartak z piłą łańcuchową?

Generalnie Chainsaw – to unikalne urządzenie, ponieważ opiera się na to można zrobić prawie każdy instrument, począwszy od domowych kosiarki do trawy, a kończąc na skuterach śnieżnych. W tym przypadku, stosowanie tego urządzenia umożliwia skonstruowanie pożądanego elementu prawie bez udziału dodatkowych elementów i urządzeń. Sędzia dla siebie – silnik już mamy, a wraz ze zbiornikiem paliwa, rama jest również obecny, a nawet obwód pozostaje w eksploatacji. Żadna z powyższych zmian i nie będą konwertowane. Jedyną rzeczą, jaką musimy zrobić, to szopa metalu, który zostanie dołączony do korpusu piły. Przybliżony konstrukcja pojazdu można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Jak widać, domowy tartak z piłą praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwego ostrza. Oznacza to, że koszt i wysiłek wymagany do wykonania tej operacji są minimalne. Jest to zaletą korzystania z wszystkich narzędzi jako tartaku.

Jak sprawić, by tartak z piłą łańcuchową?

Aby stworzyć takie urządzenie, musi mieć rozmiar dwa ceowniki 150 … 180 x 8000 mm (wysokość i długość, odpowiednio). Ponadto, praca będzie trzeba kilka części 50 x 100 mm i dwóch szynach. Najnowsze trzeba podkręcić podeszwę. Tworząc podstawy do pił, wywiercić kilka dziur w nim na 14-18 mm każdy. Odstęp między nimi powinien wynosić około 1-1,2 metra.

Również w papierze, trzeba więzi. Mogą one być wykonane z konwencjonalnych instalacji wodnej długości 250 mm. Śruby powinny być stosowane zamiast jakości łączników spawalniczych. Pudła stojaków, które są następnie nieruchoma podstawa tartaku. Nawiasem mówiąc, do wytwarzania stosowanej zasady niedopuszczalnie zniekształcone elementy. Wszystkie elementy muszą być ściśle płaski kształt. W odniesieniu do odległości między słupkami, powinny one być umieszczone przed końcem podstawy z przedziału 80-100 centymetrów. Dodatkowe rozpórki mogą być spawane nimi zaprojektować wydawało jędrniejsza.

Co robić dalej?

W następnym etapie pilarki tartaku obsadzone wózka mobilnego. Jest blacha stalowa będzie oparty o wymiarach 600 x 50 mm. Do jej dna powinny spawać rogu metalowa 40 x 40 milimetrów. Następnie należy umieścić wózek na łożyskach lub rolek. Do górnej części 2 również przyspawać ziemię. Ten ostatni dołącza się piły.

W końcowym etapie struktura do mocowania drewna. Co muszę zrobić? Tutaj trzeba rurę metalową o średnicy 35-40 mm. Również w toku konieczne jest zastosowanie ruchomego węża, który zostanie umieszczony w kolejnym mocowaniem na żądanej wysokości. Gdy ta wysokość nie większą niż długość rury. Tak, nasz domowy tartak z rękami dobrze zrobione. Można bezpiecznie przystąpić do jego eksploatacji i obróbki drewna praktycznie dowolnej średnicy.

Jak zrobić tartak łańcuchowa? Metoda № 2

Oto kolejny sposób wytwarzania tartak w domu. W zasadzie, opcja tworzenia urządzenie tnące nie różni się zbytnio od poprzedniego – i narzędzi do rysowania dla zadania będą takie same jak w pierwszym przypadku. Jednak tartak technologia produkcji będzie dalej rozwijany. Jak to tartak z piłą z rękami w takim przypadku? Na rysunku, trzeba będzie określić 4 główne elementy. zauważył to jego mechanizm napędowy, za pomocą którego jest regulowana przez grubość płyty otrzymywany, a także element, który pozwala na pile do przemieszczania części konstrukcji. Należy również określić układ urządzeń do mocowania drewna.

Jak pić i jechać nią?

Nie ma nic skomplikowanego. Ponieważ jest wykonany z pił tartacznych, wszystkie te elementy, łącznie z silnikiem, będziemy gotowi. Dlatego wszystko, co jest wymagane od ciebie, więc jest sprawny tarczowa z zębami tnącymi i silnik pracuje, co do zasady, i jest obecna w konstrukcji instrumentu.

Teraz, jak sprawić, by mechanizm do regulacji grubości płyty. Własna cięcia kłody do tartaku zachodzi poprzez zmniejszenie albo zwiększenie jednostkę podstawową, która jest przeznaczona do śrub lub sworzni 4 przyspawane do płyty, na których wygiętej krawędzi. W górnej części podstawy znajduje nakrętką. Zacisnęła tylko z tartaku łańcuchową po jest skonfigurowana. Ustawić na odpowiedniej grubości obrabianych bali.

Jak zrobić z tartaku łańcuchową z rękami? Piła część narzędzia muszą być przemieszczane na szynach wzdłuż rogach kadru. Tak więc pomiędzy tymi elementami musi być utrzymywana w zakresie 50-55 cm. Każda zębatka jest przyspawany walca 2, którego górna część jest podtrzymywana przez część prowadząca i dolną gospodarstwa tartaku z podnoszenia. Jeśli nie można używać rolki, łożyska mogą być stosowane przez 20 milimetrów.

Urządzenie do mocowania tartak dziennika

Drewno Instrument ten jest przymocowany z dwoma grzebieniami, z których jeden jest przemieszczany przez śrubę, podczas gdy drugi pozostaje stała. Po ustawieniu kłody pierwszy ruchomy element jest zamocowany w stanie nieruchomym za pomocą kilku śrub. Po montażu urządzenia mocującego może bezpiecznie kontynuować do działania pierwszego uchwytu i drewna obrabianego tartaku.

I wreszcie …

Zwróćmy uwagę kilka zasad funkcjonowania domowym tartaku:

  1. Od czasu do czasu smarować łańcuch i ostrzenia narzędzi, gdyż zależy od tych czynników, jakość i szybkość pracy, którą wykonano.
  2. Przed zamocowaniem dzienniki lub płyt, upewnij się, że nie przedstawia Ciała obce metalowych (gwoździe, śruby itp), z wyjątkiem tych, które są przybite do mocowania urządzenia na drewno. Zęby uwięzione na powierzchni tych części, nagle staje się matowa i jest możliwe, że taki układ będzie podlegać tylko do wymiany.
  3. W każdym przypadku, przed wyłączeniem silnika nie usunąć produkt z tartaku. W przeciwnym razie szkody dla operatora i uszkodzenie urządzenia są nieuniknione.