540 Shares 5722 views

Kartoteka spacery w starszej grupie przedszkola

Chodzenie do starszej grupy przedszkola – jest to jeden z ważniejszych elementów rozwoju dzieci. Po tym wszystkim, podczas spaceru dziecko rozwija, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dowiaduje się, obserwując świat wokół niego, a także poprzez bezpośrednią interakcję. Zadaniem nauczyciela – aby na świeżym powietrzu to naprawdę przydatne, a to pomoże mu plik spacery w starszej grupie, uzbrojony w których nauczyciel nie złamie głowę: co zabrać dzieci.


Co to jest plik

Po pierwsze, co to jest? Index Card – specjalnie dobrane i zaprojektowane materiał, który nauczyciel korzysta w swojej codziennej pracy. szafki plik może być mobilne gry, gimnastyka palców i tak dalej. Zapraszamy do rozważenia przykład projektowania i przygotowania zgłoszenia spacery. Wygodnie, jeśli składa się z porami roku, a biorąc pod uwagę tematykę planowania przedszkola. Karta może i powinna określać cel chodzenia, przechodząc grę, artystycznej ekspresji, aktywności fizycznej, mającej na celu wzmocnienie ochrony zdrowia i kariery dzieci w naturze. Trzymanie takich kart w pudełku i iść przed jednym z nich wystarczy zabrać ze sobą.

Przykład kart

Kartoteka spacery w starszej grupie wiekowej powinny być odpowiednie oprogramowanie i treści zabaw. Oto przykład kart rysunkowych.

Dyskusja przed spacer. Obserwacja obiektów przyrody nieożywionej – brzóz. Birch szczupły, mały biały trójkątny tułowia z czarnymi pasami opuści. Jakiego koloru są liście? Rysunek na papierze brzozy.

Śpiewa piosenkę i taniec z jazdy: „W dziedzinie brzoza stała”.

Użycie wyrazu artystycznego. Może to być fragment opowiadania, bajki, cały wiersz, zagadka lub postaci folkloru, który odzwierciedla tematykę obiektu lub zjawiska, które zostaną omówione na spacer.

Mobilna gra jest spacer w wyborze nauczyciela z bramek.

Edukacyjne ćwiczenia Fizeau, takie jak skoki na dwóch nogach, jak poruszać brzozy.

Pracy w charakterze: zbieranie liści brzozy do zielnika.

Plik sezon spacery: starszy grupa

Lato – doskonały czas w roku, w tym czasie spaceru staje się dłuższy. Teraz dzieci nie mogą po prostu chodzić rano przed obiadem, ale wieczorem, po kolacji w tym przygotowań do wychodzenia z domu. W związku z tym plikiem spacery w starszej grupie może stać się bardziej rozwinięty.

Na przykład, dzieci mogą oglądać cień roślin, owadów, praca naturalnie staje się najbardziej zróżnicowane. Ta troska o ogrodzie w miejscu dla kwietników, zbiór różnych roślin dla zielnika. Również w tym okresie plik spacery w starszej grupie uzupełnia przyjemną formę pracy jako wycieczkę lub kierować się na spacer w parku, staw, łąka, do parku, gdzie dzieci mogą znacznie poszerzyć swoje horyzonty. Trasa jest wykonana w taki sam sposób, jak inne formy pracy, czyli z tematem, celami i zadaniami, jak i gier na świeżym powietrzu i ćwiczenia.