602 Shares 8006 views

Lek „Thiogamma”: instrukcje użytkowania

Lek „Thiogamma” – lek stosowany do leczenia obwodowych (sensornomotornoy) polineuropatii. Główną formę uwalniania obejmują tabletki. Są one pokryte specjalną powłoką filmowej. Czasami forma uwalnianie leku „Thiogamma” – fiolek. Są one używane w niemożności lub trudności ustnej gardła (uszkodzenia jamy ustnej).

"Thiogamma" lek. Instrukcja obsługi: składu, właściwości farmakologiczne

Preparat zawiera kwas liponowy, substancję czynną. substancje pomocnicze: metylohydroksypropyloceluloza, koloidalny ditlenek krzemu, mikrokrystaliczna celuloza, monohydrat laktozy, sól sodową karboksymetylocelulozy, stearynian magnezowy, silikon, talk, makrogol, dodecylosiarczanu sodu.

Składnik aktywny leku po podaniu doustnym szybko wchłania się w żołądku. Okres półtrwania leku jest bardzo krótki, wynosi dwadzieścia pięć minut. jest wydalana przez nerki w postaci związków inaktywowane.

Substancja czynna leku jest endogennym przeciwutleniacza pełni funkcję koenzymu w procesie oksydacyjnej dekarboksylacji kwasów alfa-keto. Lek pomaga przezwyciężyć oporność na insulinę, zmniejszenie stężenia cukru we krwi, co znacznie zwiększa zawartości glikogenu w komórkach wątroby. Kwas liponowy jest podobne do właściwości witaminy B jest zaangażowany w regulacji metabolizmu wodorowęglanów i tłuszczy, stymuluje przemianę cholesterolu, poprawia funkcji wątroby nie obniżające poziom cholesterolu, działanie hipoglikemiczne, wątrobę.

Lek "Thiogamma". Instrukcje stosowania: dawkę, efekty uboczne

Lek jest przeznaczony do podawania wewnętrznego. Zalecane dawkowanie: jedna tabletka raz dziennie na pół godziny przed jedzeniem żywności, pić musi być wystarczająco duża ilość płynu. Stosowania z żywnością może zmniejszyć wchłanianie substancji czynnej. Czas trwania leczenia jest indywidualny i zależy od lekarza prowadzącego.

Przyjmowania leków jest czasami towarzyszy pojawienie się różnych skutków ubocznych. Główne z nich są: wymioty, nudności, bóle jelit, żołądka, biegunka, świąd, pokrzywka, wysypka, pocenie się, zawroty głowy, niewyraźne widzenie, co jest konsekwencją hipoglikemii. Czasami są zaburzenia smaku.

"600 Thiogamma" lek. Instrukcje: przeciwwskazania, interakcje lekowe

Lek jest zabronione w obecności nadwrażliwości jej składników, w czasie laktacji. Nie zaleca się stosowania leku w leczeniu dzieci i młodzieży poniżej osiemnastego roku życia.

Lek zmniejsza skuteczność cisplatyny. Nie należy stosować równocześnie z odbiorem magnezu, żelaza i potasu. Lek może wzmocnić działanie przeciwcukrzycowe doustnych leków hipoglikemicznych, efekty insuliny. Jest zatem szczególnie ważne podczas leczenia przeprowadzać ciągłe monitorowanie stężenia glukozy we krwi.

Lek "Thiogamma". Sposób użycia: specjalne instrukcje

Podczas terapii, spożywanie alkoholu jest zabronione. Lek nie powinien być przyjmowany przez pacjentów z dziedziczną nietolerancją glukozy, naruszenie jej ssania. W czasie ciąży, stosowanie leku jest dozwolony po konsultacji z lekarzem i biorąc pod uwagę wszystkie czynniki ryzyka. Przed pracą, co jest związane z jazdy, niebezpieczne maszyny nie mogą używać leku.

"Thiogamma" lek. Instrukcja użycia: Overdose

Niestosowanie się do dawkowania lub wyznaczony tryb odbioru może wystąpić objawy przedawkowania: Ciężkie zaburzenie równowagi kwasów, zasad, uogólnione drgawki, zmiany w wartościach krzepnięcia krwi. W celu wyeliminowania tego warunku wymaga pilnej hospitalizacji, przeprowadzanie ogólnych środków terapeutycznych (węgiel aktywowany, płukanie żołądka).