403 Shares 6968 views

Czy muszę wyciąć hortensja w zimie Porady ogrodników

Hortensje – jest to jeden z najbardziej popularnych roślin w każdym ogrodzie. Ich miłość ze względu na łatwość uprawy i pielęgnacji, a także ich niesamowite piękno. Ten kwiat może stać się godną ozdobą każdej alpinarium lub klombu, ale większość początkujących ogrodników często są zainteresowani w metodach opieki nad nimi w zimnych porach roku. Jednym z najbardziej popularnych w tej chwili jest kwestia, czy wyciąć hortensja w zimie, co robić i jak przygotować roślinę do procedury.


Przygotowanie do sezonu zimowego

Należy pamiętać, że w szczególności do przygotowania różnych mrozoodpornego zimowym roślinnego nie musi. Są one dobrze przetrwać ten okres bez żadnej dodatkowej ochrony. Dla normalnego funkcjonowania wystarczy wiedzieć, jak wyciąć hortensja w zimie i spud swoją bazę.

Dla prawidłowego przygotowania do zimy podlewania jest zatrzymany na samym początku września, i usunąć wszystkie dolne liście, aby rozpocząć odrevesnevaniya pędów. Bezpośrednio przed mrozem można oderwać wszystkie liście z roślin, pozostawiając tylko końcówkę zabezpieczającą pąki kwiatowe.

Czy muszę wyciąć hortensja w zimie i jak to zrobić

Z dużą hortensji procedura ta jest prawie nie popełnił. Przed rośliny schronienie usunąć wszystkie słabe, zniszczone i połamane gałęzie. Należy pamiętać o niedopuszczalność usuwania końcowego pączka Hortensja. To właśnie z nią w przyszłym roku będą w kształcie łodygi. Ponadto, nie spiesz się, aby usunąć poczerniałe pędy – mogą być żywe. Aby mieć pewność, trzeba czekać na wiosnę i zobaczyć, czy wykluje im nerki.

Pewnie odpowiedzieć na pytanie, czy powinniśmy wyciąć hortensja w zimie, nie może dać każdy doświadczony ogrodnik. Wszyscy zgadzają się, że roślina jest prawie nie potrzebne w tej operacji. Jeśli istnieje potrzeba skracania pędów, to tylko kosmetyczne i tylko w bardzo małych krzewów. Wynika to z faktu, że główne łodygi kwiatów hortensji są umieszczone na szczytach zeszłorocznych pędów, a ich usunięcie, ogrodnik prostu zniszczyć przyszłe kwiaty. Dlatego prawie każdy może dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy hortensji cięcia w zimie.

Pierwszym priorytetem w opiece tej rośliny jest zachowanie wszystkich jej łodygi nienaruszone. Szczególną uwagę należy zwrócić na pąków kwiatowych na końcu pędów. Gdyby vypreyut lub vymerznut, roślina nie zakwitnie i będzie brzydka wiązkę gałązek.

Odpowiedź na pytanie, czy wyciąć hortensja w zimie, mogą być następujące oświadczenie: To jest tylko dla odmłodzenia rośliny. W tym przypadku cięcia ogrodnika zaledwie słaby i połamane gałęzie, jak również zakres buszu rozrzedza się zaczęły powstawać nowe pędy zastępczych. Kiedy procedura jesień jest bardzo ważne, aby pozostawić nienaruszone kwiatostany roślin, ponieważ mogą zapewnić dodatkową ochronę nerek od mrozów zimowych. Na wiosnę z nich, oczywiście, mogą być usunięte, ale należy to zrobić, po bardziej ostrożnym i uważać, aby nie uszkodzić młodych pędów.