188 Shares 5177 views

świnia krajowe: gdzie mieszka?

Obecnie głównymi zwierzęta gospodarskie jest krajowym świnia. Gdzie mieszka i co jeść – to czynniki, które będą miały wpływ na wartość i smak jego mięsa. Te przedstawiciele dużych zwierząt parzystokopytnych są bardzo płodny i wszystkożerne. W związku z tym, mogą one przynieść dobre dochody z prawej opiekę i odpowiednie warunki dla każdego, kto je rzuca. Nic dziwnego, że zwierzę to było jednym z pierwszych, który w starożytności domator człowieka.


pochodzenie

Przodkowie dużych danych parzystokopytnych były dziki, lub jak są inaczej nazywane, dzikiej świni. Gdzie są one znane wszystkim. To praktycznie całe terytorium Europy, ale w przeszłości, okazuje się, że zostały przeprowadzone w Afryce, gdzie zostały one wymazane wszystkie naraz do jednego. siedlisko z dzika jest głównie użytki leśne i obszary.

Wszystkożerne i bezpretensjonalność w żywności – to unikalne cechy, które są dziedziczone po przodkach udomowionych wieprzowych. Gdzie życie zwierzęce, a także produkuje swoje liczne potomstwo – czasami może to być takie miejsce, w którym wielu przedstawicieli innych zwierząt parzystokopytnych nie mógłby istnieć w ogóle. To może osiedlić się w niemal każde miejsce i nie miała żadnych problemów z jedzeniem. Dlatego archeolodzy znaleźli dowody potwierdzające, że następne dziesięć tysięcy lat temu, ludzie zachowali świnie i jeść ich mięso.

Jak było udomowienie?

Kiedy pierwsi rolnicy i pola punktowe, dziki, zwabiony uprawy różnych roślin, zakradł się do ogrodu w nocy i ukraść zbiory. Ludzie byli „aktywna walka północy złodziei i złapać dzikie świnie. Mała świnia szybko dostosować się do nowych warunków i rufie. I były świnie domowe. „Gdzie żyją i to, czego potrzebują w kategoriach naszych czasach?” – pytanie jest interesujące dla wszystkich tych, którzy zamierzają zaangażować się w świnie. A odpowiedź jest bardzo prosta, te duże parzystokopytnych zwierząt od czasów starożytnych więc dostosowane do warunków życia, które Tworzą ludziom, że mogą żyć na wszystkich kontynentach i praktycznie we wszystkich krajach.

W Ameryce Północnej, zwierzęta te zostały sprowadzone z Europy przez hiszpańskich pionierów. Ze względu na fakt, że rdzennych mieszkańców tam wcześniej nie wychodził ze świń, przywiezione przez przedstawicieli tych zwierząt parzystokopytnych uciekł od nich. W konsekwencji, w tych krajach, a wręcz przeciwnie, było dziką świnię, gdzie mieszka do dziś. Ma w miarę upływu czasu, ludzi żyjących na kontynencie przyniósł hybrydę europejskiego dzika dzikie i trzody chlewnej.

W tym czasie zostanie udowodnione, że stała liczba około miliard zwierząt udomowionych świń są najliczniejszą duży ssak na ziemi.

Cech fizycznych i ich warunki życia

Do tej pory, świnie domowe są znacznie różni się od swoich przodków, ale nadal niektóre oznaki dzika tkwią w tych współczesnych przedstawicieli tego gatunku. Mają słaby wzrok, ale bardzo żywe słuch i wysoko rozwinięty zmysł węchu. Przetrwały długo instynkt stadny i gdzie mieszka świnię, to może stworzyć prawdziwe den swojego domu, więc dbanie o ich potomstwa, o ile, oczywiście, warunki pozwalają.

Dla tych przedstawicieli zwierząt parzystokopytnych z dużą podaż tłuszczu jest bardzo niebezpieczne przegrzanie. Więc gdzie powinny żyć świnię, domu i, niezależnie od rasy, konieczne jest obecność wody, która świnia mogła samodzielnie regulować własną temperaturę ciała. Po tym wszystkim, kiedy leżała w kałuży błotnistej, on tak nie robi z miłości do brudu, ale żeby nie dostać udaru cieplnego.

siedlisko

Obecnie jest bardzo rozwój hodowli trzody chlewnej, więc istnieje wiele miejsc i krajów, gdzie świnia życie. Być może jedynym miejscem na ziemi, gdzie nie można zobaczyć członków tych zwierząt – jest Antarktyda.

Dziadkowie – dziki, nadal żyją w lasach naszej planecie, ale ich potomkowie – ludzie udomowione świnie, gdzie żyją w domu? Okazuje się, że dla nich pasterze budować stajnie i chlewy, gdzie żywią i opieki nad nimi. Cechą charakterystyczną takich konstrukcji jest to, że zamiast podłogi jest często goła ziemia. Ma to na celu zapewnienie, że świnia mogła kopać, że lubi robić więcej przez długi czas.

ludzkość korzyści

Wiele osób zaangażowanych w hodowli trzody chlewnej, zostały uzyskane z tych zwierząt, oprócz mięsa, więcej tłuszczu i skóry. Ich sztywne włosie daje ludziom możliwość produkowania różnych pędzli i szczotek.

Wentylatory grzybów z użyciem świnek jak szpiegowanie. Mogą dzięki ich ostry węch, aby znaleźć rzadkie i pyszne trufle. Te dni, naukowcy nawet nauczył się przeszczep narządów człowieka, trochę wieprzowiny, która mogłaby następnie uratować ludzkie życie.

ciekawostki

Okazuje się, że starożytni Egipcjanie i Chińczycy dane zwierząt parzystokopytnych były uważane za święte. Byli pewni następującym: świnia, która mieszka i rodzi w tym miejscu i będą królować na szczęście i dobre samopoczucie. Jeść jedzenie wieprzowiny jest dozwolone tylko przy okazji wszelkich świąt religijnych, a lekarze tego leku w czasie powstał z wieprzowej krwi, wątrobie lub żółć ma właściwości lecznicze. Kiedy umiera zwierzę, ludzie nawet umieścić je w grobie improwizowany świni ozdobione kolorowymi kamieniami.

Ponieważ świnie mają ograniczoną zdolność do wydalania potu – oni pocą tylko pysk, nie mogą żyć w ciepłych krajach. Dlatego też, nawet w czasach starożytnych Cattlemen-koczownicy hodowane okazy tego gatunku w pustynie.

Papuasi żyjące w Papui-Nowej Gwinei, stworzyli kult świń. Pozwalają one pełnoprawnym członkiem rodziny, którzy mogą jeść żywność bezpośrednio na stole razem ze wszystkimi innymi. Tutaj jest ona skierowana po imieniu, mówienie i pocieszające, jeśli jest okaleczonych lub obrażeń ciała. W rezultacie zwierzę jest tak przyzwyczajeni do swoich panów, że wszędzie ich towarzyszy.

Teraz dla wielu świnia stała się prawdziwym źródłem dobrego dochodu. Jest uprawiana w wyspecjalizowanych kompleksów przemysłowych, a także w prywatnych gospodarstwach domowych. Ale w każdym razie, ludzie będą robić świnię, nie straci przy wyborze firmy.