876 Shares 3492 views

Gunnar Tsilinsky – Łotewski aktor, reżyser i scenarzysta. Biografia, kreatywność

Gunnar Alfredovich Tsilinsky – Ludowy Artysta ZSRR, łotewskiej aktor filmowy i teatralny, reżyser, scenarzysta. Jego droga do sukcesu była długa, a popularność i uznanie wśród publiczności nie przyszedł od razu. Lata ciężkiej pracy nad Tsilinsky wymagana w celu otwarcia serca publiczności. Szczegóły swojego twórczego życia i życia osobistego w naszym artykule.

dzieciństwo

Gunnar Tsilinsky urodzony 23 maja 1931 w Rydze, w małym mieście – Ogre. Trzydziestych w historii Łotwy nie były łatwe – kryzys gospodarczy i polityczny, głoszenie władzy radzieckiej, Republiki Łotewskiej przystąpienia do Związku Radzieckiego w 1940 roku.

Dzieciństwo aktor wystąpił tylko w tym trudnym dla kraju. Trudna sytuacja utworzone odpowiednie wartości w charakterze Gunnar – wiedział, że od najmłodszych lat prawdziwą cenę chleba, pracy, własnego wyrazu. Zdając sobie sprawę, jak trudne są rodzice, starałem się mu pomóc w gospodarstwie. Tsilinsky dzieciństwo zebrano i mądry chłopiec, choć dziecinne figle i chłopięcy zgorszenie nie zdał go. Cały swój wolny czas Gunar spędził w jedności z naturą – lubił iść do rzeki, spacery w lesie.

Na początku II wojny światowej, Łotwa była okupowana przez nazistów. Cztery lata niemieckiego ucisku pozostawiły po sobie wyraźny ślad w pamięci chłopca, aw przyszłości znalazły odzwierciedlenie w jego twórczości – Gunnar Tsilinsky bardzo szczerze, z bólu grał w filmie o wojnie.

Wybór zawodu

Pierwszy zawód Tsilinsky miał żadnego związku sztuki, wzniosłe i ulotne. Craft, który opanował wcześnie w życiu Gunnar Alfredovich było związane z obróbką drewna.

W 1948 Tsilinsky ukończył liceum, trzy lata później wstąpił do Kolegium przemysłu leśnego w swoim rodzinnym mieście. Wybór specjalności został poinformowany i jest przede wszystkim ze względu na fakt, że Łotwa ma od czasów starożytnych były słynne lasy sosnowe. W związku z tym, że większość mieszkańców Ogre pracował w leśnictwie i przemyśle celulozowo-papierniczym. Tsilinsky był wyjątkiem w tym względzie.

Miłość do natury przejawia się w chłopcu w jego dzieciństwie. I to uczucie było podstawowym i ustalania realne i bardzo szczery. aktor charakter w zasadzie zostały scharakteryzowane przez rzetelności i sumienności. Nawet Gunnar Tsilinsky Wybór swojego pierwszego zawodu z tymi słowami: „Ja – przekonany realistą i myślę, że wszystkie koszty na ziemi”

Po ukończeniu szkoły, Gunnar natychmiast zabrał się do pracy. Karierę rozpoczął pracę w przedsiębiorstwie Baldone przemysłu drzewnego. W swych bezpośrednich obowiązków obejmował organizację logowania.

Droga do sztuki

W przeciwieństwie do wielu podmiotów, Tsilinsky Gunnar Alfredovich nie marzył od dzieciństwa twórczych zawodów. Nie ciągnęło scenę, nie pragnął, aby stać się gwiazdą ekranu, podczas gdy dane zewnętrzne były inteligentnych mężczyzn. Gunnar doskonale nadaje się do roli przystojnego Heartthrob.

Przedstawiamy przyszłego aktora ze sztuką teatralną odbyła się w college'u. Gunnar Alfredovich zaangażował się w amatorskich produkcjach. W pewnym momencie Tsilinsky zainteresowanych tym świecie, tak tajemnicze i bajeczne. W swoim wolnym czasie młody człowiek udał się do stolicy Łotwy Rydze na występy Akademickiego Teatru Dramatycznego, uczęszczanych Sztuki Teatralnej imienia J. Rainis. Jednak na pierwszy teatr pozostał tylko hobby, które nie zachęca młodego człowieka do czynów, albo coś niezwykłego. Zamiłowanie do sztuki teatralnej był wciąż tylko hobby, rekreacji i został przydzielony drugi plan.

Tsilinsky wziął czas, aby radykalnie zmienić swoje życie. I podjąć tę decyzję aktor nie przyszedł od razu – Wyboru dokonuje się stopniowo, powoli. Było to w dużej mierze ze względu na aktora charakterystycznego Bałtyckiego – mierzone i nie skłonność do pochopnych decyzji.

nowe życie

Hobby amatorskie występy raz Tsilinsky popchnął na pomysł, aby spróbować szczęścia w działaniu.

Na jesieni 1951 Gunnar Alfredovich został studentem Wydziału Teatru Łotewskiego Konserwatorium w Rydze. Muszę powiedzieć, że nauka to młody człowiek z wielkim trudem – ze względu na charakter przyszłego aktora była trudna do pokonania siebie i radzenia sobie z naturalną skromność i nieśmiałość. Znajduje to odzwierciedlenie w osiągnięcia w nauce studenta dla wielu podmiotów działających – nauczyciele byli niezadowoleni Tsilinsky, w pewnym momencie, nawet poruszył kwestię jego zwolnienia z instytutu. Jednak charakter Gunnar różniły się nie tylko skromność, ale także wytrwałości. Udało mu się pozbierać i pokonać wszystkie swoje lęki i niepewność, poprawiając ogólną sytuację, pomyślnie ukończył konserwatorium.

Pod koniec studiów Tsilinsky wziął trupę Akademickiego Teatru Dramatu Łotwy. Aktor teatralny stał się rodzimy dom przez wiele lat.

Na pierwszy w karierze filmu Gunnar nie sumują się. Przez pierwsze kilka lat nie miała możliwość wypowiedzenia się w telewizji. Kiedy Tsilinsky był studentem Konserwatorium, przyszedł na przesłuchanie do obrazu Leonid Lukov, ale nie została zatwierdzona.

debiut

Aktor Gunnar Tsilinsky zadebiutował w filmie tylko w późnych latach 50-tych ubiegłego wieku. Publiczność po raz pierwszy zobaczył młodego i przystojny mężczyzna w roli rybaka w filmie Ada Janis Neretnietse „Obcy we wsi” i Busha w filmie Wasilij Levin „najsilniejszym huraganem”. Jednak widz nie jest przepojona miłością młodych artystów, a pierwsze prace Gunnar Alfredovich w filmie nie przyciągnąć uwagę publiczności.

Muszę powiedzieć, że aktor nie odbywa się zawsze godnej ofert pracy. W swojej karierze, dużo filmów srebrnego ekranu, który można nazwać tranzytowy. Reżyseria stale oferowanych mu obrazów romantycznych bohaterów, jak wygląd aktora zostało promowanych. Ekspresji twarzy, szczupła sylwetka, eleganckie maniery – był przystojny. Aktor nie wahał się pracować i nie grać cokolwiek zaproponował, choć w głębi duszy chciał grać konkretne znaki. Choć bohaterów Tsilinsky aktor nie wyglądają jak ludzie, ale raczej przypominał piękny obraz, jak nieożywionej manekin.

Uznanie widzów

Nie tylko ze specyfiki poszczególnych aktor związany był kryzys w zawodzie, który doświadczył Gunnar Tsilinsky. Filmy z tamtych lat miała również swoje specyficzne cechy. Wszystko zostało podłączone. Jednak czas mijał, zmienił szablony i stereotypy. Wymagania dla aktorów, którzy w castingu do roli, również ewoluowały. Stopniowo Tsilinsky kariera zaczęła się rozwijać na nowej rundy.

Pierwszy sukces przyszedł do aktora, kiedy grał podziemny robotniczo-rewolucjonista, wagon w filmie „” Tobago „oczywiście zmiana” w 1965 roku. Film opowiada o walce z komunistami z systemu burżuazyjnego na Łotwie, jednak widz jest przedstawiona w formie opowieści przygodowe.

Utworzono Tsilinsky wizerunek głównego bohatera doskonale pasuje do ducha tego samego obrazu. Elegancki i jednocześnie bardzo dzielnym wagony Gunnar był w grube rzeczy, a jednocześnie jest inicjatorem wszystko, co się dzieje. A obraz stworzony przez aktora nie był nieczuły manekin, ale bardzo realne osobowość. Dane zewnętrzne jakby aktor jest również zmienione. Beauty świeciły nowe odcienie, cechy stają się bardziej miękkie i bardziej atrakcyjne.

W poszukiwaniu siebie

historie życia ludzi, którzy osiągnęli wyżyny w zawodzie, kiedy potwierdza złotą zasadę sukcesu – nic w życiu nie jest podana tuż przed dostać coś, trzeba ciężko pracować. Przed przybyciem sukces, trzeba przejść wiele testów, hartuje charakter gromadzenia i pomóc osobie znaleźć prawdziwą drogę.

Tak było z Gunnar Tsilinsky. Przez wiele lat był nierozpoznane geniusz – pracował na scenie, starając się rozwijać w swoim zawodzie, ale nie widzi wpływu na widowni i nie czuć satysfakcję z własnej pracy. On ciągle walczył z nimi – poszukiwane, próbowałem rośnie. Ta opozycja zażądała niemały wydatek energii z jednej strony, i pomógł aktorowi, aby spojrzeć na siebie i znać swój wewnętrzny świat – z drugiej. W rezultacie, męka i poszukiwanie i dojść do sukcesu i uznania.

Tsilinsky utrzymywane jako aktor. Z biegiem lat, w jednym z wywiadów przyznał, że nie ma żalu o czasach, kiedy nikt nie sądzi, „Gdyby nie było tych kolczastych ścieżek, nie będzie realizowany do końca swoich błędów i nie rozumiem, dlaczego nie dostałem co jest dostępne dla innych. " Gunnar Alfredovich nie tylko przypomniał sobie swoje doświadczenie, ale nie szło o nim zapomnieć – to najważniejsze z jego bogactwa.

"Nocturne"

Rok później aktor Gunnar Tsilinsky, którego filmografia było uzupełniane coraz to nowe zdjęcia, stworzył wizerunek bohatera lirycznego w filmie zatytułowanym „Nocturne”. Obraz opowiada o romantycznej relacji między dwojgiem kochanków obywateli z różnych krajów – Łotyszy i francuski Georges Yvette. Na tle stosunków wyraźnie wskazanego przez miłośników walce z faszyzmem, najpierw w Hiszpanii, a później we Francji (młodzi ludzie służący w szeregach armii międzynarodowego).

Aktor, który wcześniej grał rolę bohaterów, został ujawniony jako artysty dramatycznego gatunku. Podczas gdy folia połączeniu dwóch aspektów Tsilinsky – heroiczna na teksty. Przed publicznością pojawiły się dwie postacie. Jednym z nich był odważny, z drugiej – uczy odwagi.

Jednak nawet udane role w dwóch filmach można nazwać prawdziwym sukcesem poprzedników Tsilinsky aktora w filmie.

Obraz Nikołaja Kuzniecowa w filmie „Silne ducha” – to jest naprawdę dziełem warsztatu artysty Gunnar Alfredovich Tsilinsky który przyniósł prawdziwą satysfakcję z pracy i widza, a sam aktor.

„Mocni w Duchu”

Malowanie „Silne ducha” – film o tematyce wojskowej, która opowiada o bohaterstwie prawdziwej osoby – zwiadowca Nikołaj Kuzniecow. Na temat roli związanej interesującą historię – kiedy Tsilinsky otrzymał ofertę do obsady filmu, po raz pierwszy pomyślał, że to nie była jego droga i chciał zrezygnować z roli. Ale los nie pozwolił aktor przegapić jego najlepszych godzinę, nie pozwalał mu puścić swoje ręce losu.

Tsilinsky starannie przygotowany do nagrywania filmu. Studiował informacje historyczne, rozmawiać z ludźmi z legendarnego szpiega. Aktor jest bardzo poważnie podszedł do problemu i został nagrodzony za swoją pracę – Kuzniecow był bardzo żywy i obecny. Ale aktor doświadczył całą gamę emocji, które można doświadczyć tylko artystę, odradzających się na ekranie w drugiej osobie.

Nie ostatnią rolę odgrywa i fakt, że za Tsilinsky w tym czasie było ogromnym doświadczeniem działająca na scenie i pracy w kilku filmach telewizyjnych. Wszystko Przypadkowo, to wszystko razem, gwiazdy były.

praca reżysera

Oprócz działań aktorskich Tsilinsky znany jako reżyser filmowy i scenarzysta. Jego pierwsza praca w tej roli przyszedł w 1976 roku. Obraz zatytułowany „Sonata nad jeziorem” wystawił na powieści Regina Ezer „dobrze”. Wszystko w banku Tsilinsky skierowany dziewięć filmów, w tym „Strachu”, „baran”, „rdzy”, „Kiedy hamulce siad”, „to dziwny księżyca.” Przez siedemnaście lat, od 1975 roku dyrektor Studia Filmowego Rydze był Gunnar Tsilinsky.

Prywatne życie aktora jest również rozwinięty. Jego przyszła żona, aktorka Veltoy Linia poznał w teatrze. Chociaż lubiła go bardzo dużo, że kobieta była starsza Tsilinsky osiem lat. Wkrótce młodzi pobrali się. W małżeństwie, mieli syna Aigarsa, który później udał się na drodze ich rodziców i ich życia do sztuki. Później stał się aktorem i reżyserem.

Gunnar Tsilinsky zmarł z powodu zawału serca o 62 roku życia w lipcu 1992 roku. Pochowany aktor Las Cmentarz w Rydze.