137 Shares 3044 views

Dekoracyjne przegrody we wnętrzu pomieszczeń

Dekoracyjne przegrody we wnętrzu nowoczesnych budynków są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Partycje wewnętrzne pomagają lepiej organizować przestrzeń pomieszczenia i tworzyć skuteczne wnętrza biur, rozszerzać ich funkcjonalność i dzielić obszary produkcyjne.

Na rynku budowlanym każdego roku coraz więcej materiałów do przegród urządzenia we wnętrzu. Tworzy się uniwersalne materiały, które umożliwia nie tylko wizualne dzielenie przestrzeni, ale także zapewnienie lepszej izolacji akustycznej i różnorodnych stylów.

Ślizgowe i stacjonarne dekoracyjne przegrody we wnętrzu

Jeśli zdecydujesz się zastosować wewnętrzne partycje, najpierw musisz zdecydować, które z nich mają zostać zainstalowane: stacjonarne lub zmienne. Stacjonarne przegrody będą kosztować znacznie mniej, ponieważ nie wymagają użycia systemów mocowania i mechanizmów odwracania. Zasadniczo wybiera się stacjonarne przegrody, jeśli jest konieczne izolowanie ścian lub ukrywanie łączności inżynieryjnej w ramach. Mogą być również wykorzystywane do oddzielania pokoi zamiast ślepych ścian.

Jednakże, ślizgowe dekoracyjne przegrody we wnętrzu mają bardzo ważne zalety. Z ich pomocą można przekształcić ten sam pokój, powiększyć lub odwrotnie, podzielony na kilka oddzielnych pokoi. Wszystko zależy od konkretnych celów.

Rodzaje nieruchomej przegrody: poprawiamy wnętrze

Istnieje kilka rodzajów przegród wewnętrznych. Według typu konstrukcji są one podzielone na ramy i frameless. Przegrody bez ramy są montowane z płyt samonośnych o wysokiej wytrzymałości za pomocą profilu zaciskowego. Szklane przegrody wykonane są z hartowanego, wytrzymałego szkła, którego grubość wynosi maksymalnie 10 mm.

Do montażu przegród ramowych stosuje się profil PVC, rama stalowa lub aluminiowa. Grubość takich przegród wynosi do 10 cm, co jest ich wadą, a zarazem korzyść. Z jednej strony projekt ten znacznie zmniejsza powierzchnię użytkową, ale z drugiej strony może być stosowany do układania rur kanalizacyjnych lub wodnych, grzejnika itp. Wewnątrz ramy.

Dekoracyjne przegrody we wnętrzu: zdjęcia i funkcjonalność

Podziały wewnętrzne podzielone są na następujące grupy: przezroczyste, głuche, półprzezroczyste i połączone. Do oddzielania pomieszczeń, na przykład, w hotelach i halach sportowych, oczywiście, użyj głuchej dekoracyjnej przegrody we wnętrzu. W lokalach publicznych i prywatnych apartamentach dopuszczalne jest użycie dowolnego typu przegród.

Przestrzeń strefowa jest niezbędna, aby akcenty znajdowały się w różnych miejscach we wnętrzu. Oczywiście można zastosować różne techniki, aby wskazać granice, ale to są przegrody, które pozwalają jasno wytyczać przestrzeń wewnętrzną. Dekoracyjne przegrody nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu mogą być używane nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Oprócz znaczenia funkcjonalnego, projekty te mogą służyć jako oryginalny element całościowego wystroju wnętrz.