138 Shares 7944 views

Czym jest mononukleoza u dzieci?

Mononukleoza – choroba wirusowa, zwykle nazywana jest „chorobą ludzi młodych.” To wpływa na tkance limfatycznej, migdałki, nosogardła, śledziona, aw niektórych przypadkach – na wątrobę. Najczęściej występuje u dzieci starszych niż dwóch lub trzech lat, jest przekazywane przez unoszące się w powietrzu kropelki. Epidemie w tym przypadku nie występuje. mononukleoza może wirusa u dzieci występują często ukryte i ma okres inkubacji trzech do siedmiu dni do kilku miesięcy. Choroba ta jest często uznawane przez chrapanie (jeśli w normalnym stanie dzieci nie chrapać), ale czasem może przybrać formę ból gardła lub zapalenie płuc. Jednak najważniejszym aspektem diagnostyce mononukleozy jest test krew, to może pojawić się nieprawidłowych komórek (komórki jednojądrowe), krwinek białych, które są zakażone wirusem.


diagnostyka

Objawy mononukleozy nie są wystarczająco specyficzne, więc jest to tak trudne do zdiagnozowania, ale bardzo często stawiana jest diagnoza przez przedłużającego oczywiście. Pierwsze objawy choroby – jest to powód do leczenia do lekarza, który dokona przeglądu przebieg choroby i nadać kierunek do dwóch badań krwi. Pierwsze badanie w celu określenia heterofilnych aglutyniny, to może być dodatni w prawie 80% dzieci z mononukleoza. Na drugim teście trzeba liczyć nietypowe limfocyty, które mają do zwalczania infekcji, wymazy krwi dziecka.

objawy

Choroba może rozwijać się bardzo szybko, a pacjent odczuwa zmęczenie i dyskomfort. Jedną z charakterystycznych cech mononukleozy zakaźnej – powolne wystąpieniem gorączki, które mogą towarzyszyć objawy ból gardła i obrzęk węzłów chłonnych. Często tacy pacjenci mają nieprzyjemny oddech. Pośrednie objawy mononukleozy jest uważana za:

  • Nudności, wymioty, bóle brzucha.
  • Katar.
  • Ból głowy.
  • Tkliwość stawów.
  • przypływ krwi do głowy.
  • Krwawienie z dziąseł.
  • Utrata apetytu.
  • Duszność.
  • Czasami może pojawić się czerwonawo wysypka.

Przewlekła mononukleoza u dzieci wpływa na układ nerwowy i może spowodować utratę móżdżku, zapalenie mózgu, drgawki lub psychozy. Ponadto, choroba ta ma wpływ na układ odpornościowy, dlatego funkcja ochronna ciała jest znacznie zmniejszona. W tym przypadku lekarze przepisują antybiotyki.

leczenie

Jak każdy choroby wirusowej, mononukleoza u dzieci nie ma specyficznego leczenia, więc jest często używany przeciwgorączkowe, ciepły napój i witaminę terapii. Zaawansowane przypadki choroby wymagają bardziej poważne traktowanie. Co do zasady, to zawsze działa na tyle sprawnie, ale po leczeniu przez dłuższy czas będzie musiał odzyskać ciało. Ponieważ proces idzie zaangażowanie limfy, dziecko zostanie pokazany z mononukleoza Konsultacje Hematologii, ale że jeśli badanie krwi nie wróci do normy. Dla młodszych pacjentów opracowali specjalną dietę z ograniczeniem słodkie, tłuste, wędzone. W porządku, że dziecko do siebie na tyle, aby obserwować resztę, diety, przyjmowania leków i witamin. Tylko w takim przypadku można spodziewać się mononukleoza u dzieci będą konsekwencje. W żadnym wypadku nie może być stosowany w leczeniu choroby ciepłe i fizjoterapii.

zapobieganie mononukleoza

Zapobieganie tej chorobie jest izolowanie chorych od zdrowych dzieci. I nie jest to, że czasami nawet mononukleoza dziecko zachowuje się w sposób nieprzewidywalny. Jednak to slabozaraznoy zakażenie, a to jest niemożliwe, aby zagwarantować, że zdrowe dzieci nie jest chorobą zakaźną. Ten aspekt jest bardzo ważny dla nastolatków, ponieważ to one często podają sobie ręce, całowanie, jedząc i pijąc z tego samego naczynia. Podstawowa higiena, zbilansowana dieta i prawidłowy tryb – dobra profilaktyka chorób wirusowych, w tym mononukleozy.