244 Shares 6570 views

"Przysięga Annibale": znaczenie, pochodzenie i przykłady

Osoba obiecuje walczyć ze złym nawykiem. Okazuje się, że taki szlachetny impuls ma nazwę w języku trwałych kombinacji słów. W centrum uwagi wyrażenie "annibala vow": pochodzenie, znaczenie, a także przykład z kina.


Annibal jest wariantem słynnego imienia Hannibal. Wojskowe ataki Kartaginy

Faktem jest, że można na różne sposoby przepisać imię wielkiego afrykańskiego dowódcy. Oczywiście, nasz współczesny, wspomniał o imion Hannibala, przypomina niezwłocznie szalonego psychiatrę, popularnego w książkach Thomasa Harrisa, ale w tym przypadku jeden z przebojów Buffalo Bill nie ma z tym nic wspólnego. Psychiatra i dowódca łączy tylko nazwisko.

Wyrażenie "annibald vow" wynika z faktu, że wielki przywódca wojskowy złożył ślubowanie w wieku dziewięciu lat jako wróg Rzymu. Ale, jak rozumiesz, firma nie zatrzymała się tam. Hannibal był rzeczywiście gorącym przeciwnikiem Rzymu i potwierdził swoje przekonania o uczynkach czynów. Zajmował się kilkoma wrażliwymi porażkami w Rzymie. To prawda, imperium ostatecznie wzrosło. Hannibal po raz pierwszy zawarł pokój z zaprzysiężonym wrogiem, a potem został zmuszony wyjechać na emigrację, gdzie popełnił samobójstwo, nie wyobrażając sobie, że jest sługą rzymskim.

Hannibal umarł, a fraza "annibal's przysięga" będzie żyć, dopóki istnieje rosyjski język. Pamięć wyczynów dowódcy już dawno minęła próbę czasu.

Sens ekspresji

Przez analogię z zachowaniem Hannibala przysięga nosząca jego imię zakłada niezaprzeczalne przekonanie i determinację w obronie swoich pozycji wobec wroga. Oczywiście frazaologia może być użyta, jeśli jest to kwestia zdarzenia lub zjawiska, przed którymi jest żenujące. Wiadomo, że IS. Turgieniew był bardzo negatywny w stosunku do pańszczyzny i nawet dał się annihil ślub, aby go z nim walczyć do końca. Taka jest historia.

Tak więc znowu anniebna przysięga oznacza zdecydowaną determinację do walki z ostatnią kropką krwi. Co więcej, zmień to z walką z Twoim życiem. Wyrażenie nie zawsze oznacza coś wojowniczego. Zdarza się także, że nastolatek, który odczuwał wiele bólu z powodu braku kultury i nędzy ludzi wybrał oświecenie mas dla całego życia, chce siać dobre i lekkie i palić z czasownikiem serca, czyli zostać nauczycielem.

Bohaterowie Hollywood w służbie rosyjskiej frazeologii

Oczywiście, najbardziej oczywistym przykładem tego zjawiska może być dziwne, holenderskich powstańców, które zostały zastrzelone w latach 90. XX wieku.

Film "Double Impact" (1991) z Jean-Claude Van Damme. Działka jest standardem dla tego gatunku. Młodzi bracia bliźniacy zabijają rodziców. Następnie w ciągu 25 lat mają możliwość zemsty, oczywiście, pod kierunkiem mentora. W jednym odcinku jeden z braci zwraca się do nauczyciela i mówi: "Zemści się, Frank, aż do samego końca". Zgadza się, że w pełni odpowiada to wyrażenie "annibally vow", którego znaczenia rozważaliśmy już trochę wcześniej.

Takimi przykładami mogą być wybrane masy. Amerykański bandyta zasadniczo opiera się na pomyśle zemsty krwi, jak zauważyła MN. Zadornov.

A jeśli ciężko pracujesz i szerzej szukać, życie tak wielu ludzi uosabia treść, która jest frazeologią "annibalnego ślubowania". Pomyśl, ktoś nie lubił czegoś w dzieciństwie. Był pewien anty-przykład, a nawet kiedy się nie golił, mężczyzna powiedział do siebie: "Nie, na pewno nie będę!" A potem nie odszedł od swoich słów. Oczywiście ci, którzy zmieniają swoje przekonania częściej niż mydło w mydelniczce, ale takie przedmioty są poza zasięgiem naszego widzenia, bo nie powinny być równe.