181 Shares 2264 views

Jak gotować musztardę w domu?

Energiczne smak musztardy jest tylko smak, że i teraz dla wielu tak jasne, jak to było w dzieciństwie. Dzieci zazwyczaj zapoznania się z tej przyprawy w święta. Po posiłku bez musztardy – nie święto. Oczywiście, w tym momencie można po prostu odwiedzić każdym sklepie i kupić przyprawy, jednak lepiej jest przygotować się. Następny będzie można nauczyć się gotować musztardę.


Aby przygotować domowy musztardę, można użyć wiele receptur, ale jest najprostszym i najbardziej ulubionym. Zacznijmy więc dowiedzieć się, jak zrobić musztard.

Dla pierwszej receptury trzeba będzie zestaw następujących składników:

– proszek musztardy – około 50 gramów lub 5 dużej łyżki;

– solanka ogórek lub przegotowanej wody – 100 ml;

– cukier i sól – pół łyżeczki;

– ocet lub sok z cytryny, olej roślinny – łyżeczka.

Teraz przejdziemy bezpośrednio do jak przygotować musztardę. Trzeba brać olej roślinny, cukier, sól i sam proszek gorczycy, umieścić to wszystko w pialki gdzie mieszanie jest prowadzone. Następnie dodać solankę ogórek lub przegotowanej wody. Jest mały sekret: solanka lub woda powinna być ciepła, jedynym sposobem, aby uzyskać naprawdę energiczne musztardę. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Następnie gotowy mieszanina musi przesunąć się w szczelnie zamkniętym pojemniku, który dzień powinna się w temperaturze pokojowej, aby składniki zwykle obecne. można dodać dni później w soku z cytryny lub octu gorczycy, a następnie ponownie wszystko dokładnie. Jeżeli musztarda zbyt gęsta, można ją rozcieńczyć solą fizjologiczną. Składowanie powinno być w szczelnym słoiku produktu.

Aby jakoś urozmaicić smak, można go dodać czerwony lub czarny pieprz, chrzan, skręcone w maszynce do mielenia mięsa, orzechy, czosnek i inne przyprawy. Ale dla miłośników musztarda w klasycznej formie powinien zostawić rzeczy takimi, jakimi są. W tej formie może służyć jako przyprawa do tłustych sól, dań mięsnych i rybnych. Każde święto powinno być przygotowane świeże musztardę.

Następnie będzie można dowiedzieć się o innej drodze, jak zrobić dom musztardowym. Proces ten nie jest niczym szczególnie trudnym. Podczas niej można wymyślić własną kombinację składników, a to jest bardzo interesujące. Po wymyślić własne receptury proszku gorczycy, będzie inspiracją do tworzenia nowych kombinacji, wspaniałe dla jego smaku. Być może jesteś ciekaw, jak zrobić musztardę. Najpierw musimy przygotować grunt dla tej przyprawy. Przesiać proszek gorczycy, tak że nie pozostają grudki. Następnie dwie łyżki proszek musztardy musi być wypełniona z wrzącą wodą w tych samych proporcjach. Pocierać mieszaniny do gładkości, dodać dwie łyżki wrzącej wody i zmieszać ponownie. Proces rozpuszczania proszku nie zajmuje dużo czasu.

Następnie przychodzi najciekawsza ze wszystkich. Następnie można przystąpić do eksperymentowania na zmianę smaku, dodać zioła, sól, cukier lub przyprawy. Różne rodzaje octu może dać inną kwasowość, która dodaje przyprawa przyprawy. sok z cytryny lub skórka zrobić smaku nieco słodki. Podczas korzystania proszek gorczycy przed sobą oferuje niesamowitą przestrzeń dla wyobraźni, ponieważ nie musisz myśleć o szlifowanie nasiona gorczycy.

Jak gotować musztarda: kilka ważnych punktów

Można jeszcze pewne istotne niuanse. Gdy dodać musztardę w przygotowywanym posiłku warto pamiętać, że należy to zrobić na końcu, ponieważ ciepło aktywuje specjalny enzym, który niszczy smak musztardy. Może być przechowywane przez okres jednego miesiąca. Podczas korzystania z nietrwałymi składniki powinny być przechowywane w lodówce. Musztarda smaku przejawia się w ciepło, więc nie umieścić go w lodówce zaraz po ugotowaniu, trzeba poczekać trochę dłużej.