437 Shares 6695 views

silnik falownik w pralce, to znaczy, jak to wygląda, co jest dobre? Recenzje pralek z silnikiem falownik „Samsung”

Wiele osób wie, z reklamy, która jest najbardziej zaawansowana jest jedna stiralka, w którym silnik falownik w pralce. Co to jest i jaka jest różnica z „tradycyjnych”? Rozważmy urządzenie i niektórych marek maszyn z tym ustawieniem.


typ falownika silnik pralka

Podstawą tego działania silnika jest to, że kontrola prędkości odbywa się przez przemiennik częstotliwości lub konwerter. Tworzy się żądany częstotliwość prądu zmiennego. Zatem, prędkość obrotowa i wymaganej prędkości silnika utrzymuje się na pożądanym poziomie.

Że jakość niż dobrego silnika przetwornicy w pralce, to jest brak szczotek. Obrót wirnika występuje ze względu na pole elektromagnetyczne.

zalety

Na podstawie cech pralki z silnikiem przetwornicy jest odizolowany po jego zalety:

 • zostały szczotki lub części ciernych w silniku nie obracają potrzeba mniej energii, co zwiększa wydajność i pozwala zaoszczędzić energię;
 • brakuje części początkowo nie będzie musiał być zmieniony w trakcie pracy;
 • silnik charakteryzuje się redukcji hałasu;
 • Obrót obsługiwane dokładnie określona całego cyklu operacji.

Plusy i minusy: co jest ważniejsze

Mając do czynienia z urządzeniem i zasadą działania silnika, konieczne jest, aby zastanowić się, jak to konieczne silnika przetwornicy w pralce. Jakie są te korzyści i że dają urządzenie? Czy muszę płacić dodatkowe pieniądze dla takich innowacji, albo lepiej zadowolić konwencjonalnych silników szczotkowych? Tak, korzyści z technologii falownika są:

 • Sprawność energetyczna;
 • zmniejszyć poziom hałasu;
 • możliwością wirowania przy dużej prędkości;
 • długa żywotność;
 • dokładne dopasowanie obrotów w czasie pracy.

Ale w tej pralce wyróżniać i bardzo znaczące wady. Są to:

 • wysoki koszt;
 • drogie przedmioty i naprawy w razie potrzeby.

Szczegółowe informacje na temat

Rozwijając te cechy „na półkach”, możliwe jest, aby rozważyć każdy z nich szczegółowo. Zaletą bezsporny jest efektywność energetyczna. Zużycie energii elektrycznej pralek rozpatrywanych przez około dwadzieścia procent niższe niż normalnie.

Przyjęcie najbardziej pokojowego postępu może być kontrowersyjne, w porównaniu do tradycyjnych zestawów kolekcjonerskich, jest nieprawdziwe. Ale jeśli wziąć samochód z napędem bezpośrednim, ta ostatnia praca charakteryzuje się nawet mniej hałasu. Pralki z napędem bezpośrednim oznaczać rotacji technologii, w których bęben nie ma pasa.

Jeszcze bardziej wątpliwa zaleta okazji pomyśleć wiruje z dużą prędkością. Oczywiście, ubrania po tym leczeniu, wyjście będzie prawie sucha. Jednak ustawienie 1600 jako ponad 2000 obrotów na minutę, to jest ryzyko, aby uzyskać nie tylko coś suchego bębna i rozdarty na kawałki. Nawet jeśli ubrania zachowają swoją integralność, aby porozmawiać o jej życie nie jest już konieczne.

Fakt, że silnik ma długą żywotność, oczywiście, jest to miły bonus. Ale tradycyjne pralki działa bez problemów na piętnaście do dwudziestu lat. Nawet jeszcze dłużej prawidłowej pracy, czy w tym czasie zmienić urządzenie chce? Czy potrzeba rzeczywiście „wieczne” silnik?

A ostatni z wyznaczonej na ogół przynosi korzyści zwanej prędkości precyzji, która charakteryzuje się silnikiem przetwornicy w pralce. Czym jest ta postać, a on potrzebuje? Wydaje się, że główną funkcją urządzenia – jest to dobry wash i zdolność pokonywania pranie. A właśnie, czy nie jest to dokładnie to, co zrobi to, to nie jest tak ważne.

Kupić czy nie kupić

W oparciu o zaletach omówionych szczegółowo, chodzi bardziej kompleksowego zrozumienia, co to znaczy silnika przetwornicy w pralce. Możliwe jest również, aby wyciągnąć wnioski na temat tego, czy takie urządzenie jest potrzebne lub konieczne jest ograniczona do tradycyjnego urządzenia.

W każdym razie, należy zauważyć, że sama obecność tego silnika nie mówi o absolutnym korzyści w praniu. Na przykład, nie jest fakt, że według zmniejszenie zużycia energii jest najbardziej ekonomicznym wszystkich pralek. Absolutny zaletą technologii, która nie uwzględnia obecność szczotek, ale czy to jest powód, aby płacić więcej?

Klasa zużycia energii w pralkach

Tak więc, jeśli gospodarka energii elektrycznej jest ważnym czynnikiem przy wyborze pralki, nie należy patrzeć na obecność lub nieobecność technologii inwerter i klas energetycznych. Oni są oznaczone literami łacińskimi w porządku alfabetycznym, z których pierwsza (z dwóch zalet „A ++”) jest wskazanie najbardziej ekonomicznych samochodów. Klasa G, wręcz przeciwnie, może zjeść najwięcej energii.

Tak więc, na przykład, klasa A ++ zużywa mniej mocy 0,15 kW i G – ponad 0,39.

W uzupełnieniu do klasy, na zużycie energii zależy od:

 • Program prania i temperatury – im wyższa temperatura i im dłuższy jest wybrany program wymagany jest więcej energii;
 • Obciążenie – bardziej pranie umieszczone w bębnie, większe zużycie;
 • rodzaj materiału – na sucho i na mokro masy często bardzo różne;
 • Czas pracy – im dłużej korzystać z urządzenia, tym więcej energii potrzebuje.

Rozważmy teraz kilka modeli.

Pralki z silnikiem falownik „Samsung”

Z cyklu „Samsung” można odróżnić kryształ Standard. Maszyna posiada technologię Eco Bubble bańka prania, dzięki którym rzeczy bardzo zadowolony z tej zawartości w temperaturze około piętnastu stopni. Tak więc, łagodne do mycia i usuwania plam, nawet w zimnej wodzie. W tym celu jest specjalny tryb przeznaczony do zwalczania najczęściej obserwowaną zanieczyszczenia. Oprócz funkcjonalności, urządzenie ma świetny design, który zmieści się w różnych wnętrzach.

Innym ciekawym modelem firmy jest Yukon. Wykonane w czerwonym ciała, to będzie idealnie w zgodzie z pokoju, dodając połysku i wyrafinowanie do niego. Dodatkowa funkcja wydajności przydzielone suchego prania, to znaczy do obróbki strumienia gorącego powietrza, zapachu i niszczenia szkodliwych mikroorganizmów. To pranie jest idealny dla garnitury, wełny i innych rzeczy. Jest również wyposażony w wyżej wymienionej technologii Eco Bubble.

Oczywiście, te modele są również uważane w silniku papieru. Jak działa silnik falownik w pralce można zobaczyć tutaj.

LG Pralka

Innym znanym producentem tych urządzeń technicznych wynosi od LG. Ciekawy rozwój stał się modelem 6 Motion. Technologia ta jest różna ruchu bębna w przeciwieństwie do standardowych skręcanie. W sumie istnieje sześć.

 1. Odwrócona ruch służy do przecinania lepszych detergentów.
 2. Kołysanie bardziej efektywnego moczenia.
 3. Nasycenie zapewnić równomierne rozprowadzenie detergentu.
 4. Skrętna – obrót wewnątrz powierzchni pęcherzyka.
 5. Wygładzania wyeliminować głębokie zmarszczki, więc łatwiej będzie głaskać ubrania.
 6. Obrót standardem.

Dodatkowo, funkcja spłukiwania jest parą, oraz, oczywiście, silnik inwertera w pralce. Jaki rodzaj technologii opisanej powyżej.

Możemy tylko dodać, że silnik ma bezpośredni napęd, który już udowodnił swoją skuteczność.

wniosek

Z tego wszystkiego można stwierdzić, że konieczne jest, aby zwrócić uwagę na inne funkcje, które posiada pralkę z silnikiem przetwornicy, opinie o nim, aby dowiedzieć się, a nawet wtedy zdecydować ostatecznie kwestię zakupu. Ten typ silnika powinny być podejmowane wyłącznie jako dodatek do innych świadczeń, ale kupić tylko ze względu na to urządzenie nie jest konieczne.

Teraz można znaleźć liczne referencje (jeśli nie oglądać reklam i przeczytać opinie rzeczywistych użytkowników), w którym pralki przez firmę Samsung, LG i innych są oceniane kompleksowo. W tym samym czasie skupić na ważniejszych parametrów, takich jak obecność w nich bezpośredniego napędu i realnych możliwościach istniejących programów.