128 Shares 7320 views

Dzhordzh Devol: życie poświęcone wynalazków i robotów przemysłowych

George Charles Devol najmłodszym wieku 9 lat, gdy słowo "robota" po raz pierwszy pojawił się w 1921 roku w pracach Karela Chapeka RUR (Rossum Universal Robots). Roboty w sztuce były zewnętrznie podobne do ludzi i zostały stworzone w zbiorniku, jak piwo. W przeciwieństwie do robotów Čapek, roboty, którzy wymyślili Devol dekady później, były maszyny elektromechaniczne. Pierwszy cyfrowy programowalny sterowanie robotem, który wynalazł Devol rewolucja w procesie produkcji, która trwa do dnia dzisiejszego. Devol, był płodny wynalazca i przedsiębiorca. Jego głównym zadaniem jest stworzenie Pierwsza «Unimate» robota przemysłowego, który był pierwszym z serii maszyn, które automatyzują linie montażowe są obecnie na całym świecie. Ale stworzenie pierwszego robota przemysłowego był tylko jeden z jego składek. Z ponad 40 patentów w dłoniach, Devol całe życie przekształcając pomysły w rzeczywiste produkty.


Devol był zawsze skromny, wrażliwy, a zainteresowanie w przyszłości. Uwielbiał rozmawiać o swoich wynalazków, ale to nie był dumny oświadczenie. Wszedł do ekscytacji wszystkich technologii, które stworzył i wszystko, co wykorzystywane jako swoich pomysłów. Będąc w jego obecności, wszyscy czuliśmy, że interakcje z jednym z tych umysłów, które przychodzą bardzo rzadko zmienić świat jako Edison wynalazca lub Tesla.

George urodził się w zamożnej rodzinie w Louisville, Kentucky. Dzhordzh Devol był zainteresowany w młodym wieku z elektryczności i maszyn. Nie poszedł do szkoły z uprzedzeń inżynierskiej, zamiast, stworzył własną firmę.

To był startu silników elektrycznych, prądnic, przesyłu energii, technologii radiowej. Pierwsze filmy z dźwiękiem, znany jako „talkie” nie były w najlepszej jakości i Devol powiedział, że w celu poprawy dźwięku mógł wykorzystać swoje doświadczenie z lamp elektronowych, fotokomórki i diagramów. Później stara się uzyskać pozycję w filmie jako specjalista w dziedzinie dźwięku.

Konkurencja popchnął go do odwrócenia się od sposobów poprawy dźwięku na drodze do poprawy innych technologii. Korzystanie z fotokomórki i lampy próżniowe znał tak dobrze, że w końcu stworzył jedną z największych kreacji współczesnego świata: automatycznych drzwi. Później licencjonowanych technologii fotowoltaicznej drzwi.

Devol kontynuował pracę z maszyn drukarskich kolor i opakowań, a wynalazł wczesny wybór kreskowego kodowania, później cyfrowy zapis magnetyczny. Każdy nowy wynalazek przenosi go bliżej do roboty.

W 1939 roku „Vestinhaus” na targach światowej w Nowym Jorku, kładzie robota elektronicznego. To był przełom, to było coś z science fiction, który zdominował czasopismami.

W czasie II wojny światowej pracował w Devol „Sperry żyroskop”, gdzie uczestniczył w rozwoju systemów i urządzeń radarowych, mikrofalówka przeprowadzone testy. Później zorganizował siedziba „Electronics Industries” w Greenwich, w stanie Connecticut, który będzie jednym z największych producentów urządzeń radarowych i kontrradarnyh.

Po wojnie pracował na kilku innych wynalazków. Był częścią zespołu, który opracował pierwszy produkt, kuchenkę mikrofalową „Speedy Uini”, która automatycznie gotować hot dogi.

W 1954 Devol złożył wniosek o patent na urządzenie zwane „Programowalne urządzenie komunikacyjne.” Szukał partnera dla nowego biznesu, a okazało się, że na imprezie okazało się, Iosif Engelberger, inżynier z Uniwersytetu Columbia. Engelberger jedynym, który podziela pasję do science fiction Devol i wziął się pomysł, aby stworzyć maszynę do serca.

W celach marketingowych Devol i Engelberger odwrócił się od swojej utroystvo „zaprogramowane urządzenia transfer” w „ramię”, a następnie „robotem”.

Pierwszy przemysłowy robota «Unimate» (artykuł o nowoczesnych robotów i systemów przemysłowych integracji), produkt z nowej spółce «Unimation Corp», został wyposażony w napęd hydrauliczny, system sterowania, pamięci bębna magnetycznego i dyskretny, elementu zarządzania stałej. W 1961 roku, pierwszy "THE Unimate" został zainstalowany w fabryce "Dzheniral Motors" w Trenton, New Jersey, aby pomóc samochód z gorącym odlewu. «Unimation Corp» szybko rozwinęła robotów do spawania, a także inne rodzaje robotów. Patent №2988237 dla pierwszego robota była nasieniem, które zrodził robotów dla przemysłu.

W późniejszej rozmowie Devol powiedział, że żaden z jego wynalazków nie tak szybko i łatwo akceptowane. Jego wytrwałość i 99 roku życia – dokonały innego świata.

George Devol nie było 11 sierpnia 2011, zmarł w wieku 99 lat.