641 Shares 4687 views

Meizu Pro 5 – przegląd smartfona

Uruchomienie nowego urządzenia Meizu Pro 5 niemal całkowicie obróciło świat, ponieważ to urządzenie ma nowe funkcje i możliwości. Przy okazji, można również zauważyć, że producent przygotowuje nową linię smartfonów. W tym artykule postanowiliśmy porozmawiać o Meizu Pro 5. Przegląd tego urządzenia zostanie szczegółowo przedstawiony. Jeśli nie znasz tego gadżetu, zalecamy przeczytanie tego materiału do samego końca.


Dziedzictwo

Niektórzy krytycy twierdzą, że nowy projekt urządzenia zapożyczony z jego poprzednika, materiał i kolory sprawy również nie zaskakują. W zasadzie to prawda. Nawiasem mówiąc, najciekawsze jest to, że w krajach WNP nowy telefon komórkowy został przedstawiony pod marką MX5 Pro, ale w rzeczywistości jest to praktycznie ten sam model MX4 Pro. Choć deweloperzy nie spieszy się z tym. Meizu Pro 5 32GB jest obecnie bardzo popularny wśród Rosjan. Jednak mało kto wie o wszystkich zaletach. Jakie są główne zalety Meizu Pro 5? Przegląd będzie jasny.

Data wydania

Jak już wspominaliśmy, nowa wersja smartfona nie różni się od poprzedniej jej cechami zewnętrznymi, ale jeśli zwrócisz uwagę na farsz, możesz łatwo zobaczyć ewolucję Meizu Pro 5. Urządzenie zostanie wydane w listopadzie 2015 roku.

Dostawa

Zastanówmy się nad tym, co oferujemy w zestawie z Meizu Pro 5. Podsumowanie dostaw zostanie podane poniżej. Dostajesz oczywiście smartfon. Znajduje się w dużym pudełku z czarnym kolorem z przyjemną powłoką. Razem ze smartfonem otrzymasz również zasilacz, kabel synchronizacji, instrukcje obsługi urządzenia oraz klip do usuwania karty SIM. Niestety, nie znaleziono żadnych dodatkowych akcesoriów do tego urządzenia.

Ergonomia

Porozmawiajmy o wygodzie Meizu Pro 5. Charakterystyka ergonomii można nazwać bliską doskonałością. Jeśli musiałeś używać lub trzymać urządzenie mobilne MX4, prawdopodobnie pamiętasz, że montaż nie był doskonały, nawet plastikowe wkładki na górze i na dole były klejone nierównomiernie, co powodowało wiele oburzeń dla wielu użytkowników. Teraz musimy porozmawiać o różnicach między tymi dwoma urządzeniami, a najważniejsze z nich jest to, że nowa wersja ma ekran ochronny Gorilla Glass 3, a logo twórcy jest teraz bliżej aparatu. Zespół został ulepszony, defekty zostały wyeliminowane. Oczywiście, nie można przypisać żadnych poważnych zmian, ale nadal są tu obecne. Wygląda na to, że twórcy urządzenia mobilnego też spieszyli się z wprowadzeniem na rynek, w wyniku czego nie mieli czasu na opracowanie nowego projektu tego gadżetu. Można zauważyć pozytywną chwilę, że wymiary napędzanego urządzenia, pomimo ekranu 5,7 cala, są bardzo wygodne w obsłudze wszystkich funkcji tego smartfona. Wszystkie przyciski nawigacyjne znajdują się w dostępnych miejscach, a korzystanie z tego gadżetu nie powoduje dyskomfortu.

Wyświetlacz

Teraz spróbujemy oszacować jakość obrazu w programie Meizu Pro 5. Poniżej przedstawiono przegląd ekranu. W powyższym urządzeniu zainstalowano wyświetlacz 5.7-calowy z możliwością FullHD. Jego poprzednik miał mniejszy ekran. Nie było 5.5 cala, rozdzielczość FullHD nie została zaimplementowana. W konsekwencji w nowym modelu ekran stała się znaczną zaletą. Oprócz zalet, udało nam się znaleźć pewne niedociągnięcia. W danym urządzeniu mobilnym nie ma specjalnych ustawień ekranu, które mogą ograniczyć zakres kolorów, więc jest nieco nadmiarowy. Również na niekorzyść jest to, że ekran dotykowy z rękawiczkami nie może być obrobiony. W zimie może to utrudnić korzystanie z telefonu.

Podsumujmy więc. Przed nami jest smartfon z systemem operacyjnym Android 5.1. Urządzenie jest wykonane w klasycznym wykonaniu z metalu i tworzywa sztucznego. Są dwa gniazda dla kart nanoSIM. Tryb pracy pomieszczeń jest zmienny. Waga urządzenia wynosi 168 gramów o wymiarach 78×156.7×7.5 mm. Ekran jest tworzony przy użyciu technologii AMOLED, obsługuje 16,78 milionów kolorów. Przekątna ekranu wynosi 5,7 cali, rozdzielczość wynosi 1920×1080 pikseli. Obsługa wielu przycisków jest obsługiwana. Automatyczna orientacja ekranu jest dostępna. Szkło jest odporne na zarysowania. Aparat fotograficzny o rozdzielczości 21.16 megapikseli został wyposażony w lampę błyskową LED i autofokus. Membrana – F / 2,2. Nagrywanie wideo odbywa się z rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli. Przednia kamera do 5 megapikseli. Obsługa MP3. Gniazdo słuchawek i słuchawek – 3,5 mm. Zachowane są standardy komunikacji drugiego, trzeciego i czwartego pokolenia. Są następujące interfejsy: NFC, USB, Bluetooth i Wi-Fi. Dostępne nawigacje satelitarne: BeiDou, GLONASS i GPS. Urządzenie korzysta z procesora Exynos 7420 firmy Samsung w oparciu o osiem rdzeni. System uzupełnia moduł graficzny Mali-T760 MP8. Ilość pamięci stałej wynosi 32 GB. RAM – 3 GB. Gniazdo karty pamięci jest połączone z drugą kartą SIM. Maksymalna liczba nośników wymiennych wynosi 128 GB. Bateria nie jest wymienna, pojemność wynosi 3050 mAh.